ŽIVĚ Petrovický zajistil Brnu druhou výhru nad Plzní

27. 3. 2012 20:20
Sledujte hokejový online přenos semifinálového zápasu playoff mezi Plzní a Brnem.

Minuta po minutě

- To je pro dnešek vše. U dalšího hokejového onlinu napočtenou.

- Takhle si Západočeši úvod semifinálové série nepředstavovali ani v tom nejhorším snu. Brno na jejich ledě vyhrálo oba zápasy a stačí mu vyhrát oba zápasy doma a bude ve finále. Dnes šlo o utkání, které bylo svázané taktikou nedostat gól. Ten jediný vstřelilo Brno poté, co se Plzeň nechala vyloučit do tří. Plzeňského kouče Mariána Jelínka čeká úkol hodný psychologa jeho formátu. Jak vyhnat z hlav hráčů přelud v podobě nepřekonatelného brankáře Trvaje? Uvidíme v pátek v Brně.

60. Konec zápasu.

60. Kovář jde za sekání na trestnou lavici a 23 sekund před koncem už je zřejmě téměř rozhodnuto. Vhazování před Mazancem.

60. Kometa vyhazuje přes včechny čáry. 33 sekund do konce třetí třetiny.

60. Plzeň už hraje vabank bez gólmana v bráně. Trenér Marián Jelínek si ale ještě bere oddechový čas.

59. Přesilovka domácích zůstává nevyužita a zbývá něco málo přes minutu do konce zápasu.

58. Plzeň se nemůže dostat do útočného pásma. Odpískán dokonce ofsajd domácích.

57. Kometa je v plném počtu, ale Plzeň hned vzápětí získá další početní výhodu. Potrestaný je Malec za podražení.

56. Strakovi na modré puk přeskočil hokejku a Plzeň se přesilová hra krátí.

56. Rozjetý Kovář se dostal až ke střele. Trvaj ale puk chytá do náruče.

55. Brno se ale brání dobře. Plzni se nedaří rozestavit v útočném pásmu.

55. Plzeň má ideální možnost jak vyrovnat. Pět minut před koncem budou domácí hrát přesilovku. Sednout si jde Žižka.

54. 7 831 diváků teď sledovalo, jak Modrý z úhlu zkouší prostřelit Trvaje. Ten ale zůstává stoprocentní.

53. Mazanec si poradil s nahozením až ze středního pásma. Vhazovat se bude po jeho pravici.

52. Zakázaná uvolnění na obou stranách. Hra se tím kouskuje a v soubojích se trochu přiostřuje, rozhodčí zůstávají klidní.

51. Duda s Kovářem se v přečíslení ke střele nedostali. Plzni se začíná krátit čas.

50. Vlasák se probíjel u mantinelu k puku, jako by ho žádná bolavá kolena netrápila. Nebylo mu to ale stejně nic platné. Kometa vyhodila do středního pásma.

49. Plzeň svou zkrácenou přesilovku vůbec nesehrála dobře. Brno je v plném počtu a Tomáš Svoboda na druhé straně najížděl na Mazance, v klinči s obráncem spadl na domácího gólmana a shodil mu přitom helmu.

48. Začíná přesilovka domácích. Brno ale první útok domácích odrazilo.

47. Chvíli hrálo dál Brno klasickou přesilovku. Duda si ale brzy vykoledoval faul a poměr sil na ledě se vyrovná. Pak bude na řadě plzeňská početní výhoda.

46. Brno vede 1:0. Robert Petrovický projel třetinu, počkal si na ideální úhel, poslal puk dolevého horního rohu a využívá tak dvojnásobnou přesilovku. Tak to by mohlo Plzeň hodně mrzet.

45. Mazanec se snažil rychle rozehrát a vyhodil puk mimo hřiště. Brno bude hrát minutu a čtvrt přesilovku 5 na 3.

45. Hraje se dál. Pletka fauloval Svobodu a Brno bude hrát klasickou přesilovku.

43. Opět se rozhodčí dohadují s boxem časoměřičů, jak budou rešit hlášení času. Zdá se, že se pojede na stopky.

42. Už se ale opět pokračuje. Vlasák se proháčkoval přes obránce a nahrál Kratěnovi na střelu. Trvaj vyrazil betonem.

41. Technické problémy s časomírou. Nejprve nešla zastavit, nyní nejde rozběhnout.

41. Kovář se snažil procpat kotouč za záda Trvaje, ten ale uspal místo u tyčky dobře.

41. Začala třetí třetina.

- Ani tentokrát jsme gól neviděli. Oba brankaři předvádí dobrý výkon a obzvláště ten brněnský sbírá jeden skvělý zákrok za druhým. Trvaj si už od začátku play off velmi výrazně říká o cenu pro nejlepšího gólmana play off a dnes to jenom potvrzuje. Největší šanci sebral plzeňskému Kovářovi, který na něj spěchal v samostatném úniku. Zápas je zatím svázán obranými taktikami obou týmů, a tak se asi třetí třetina ponese v duchu, kdo dá góla, vyhraje.

40. Skončila druhá třetina.

40. Vašíček napálil puk od modré, Petrovický se před brankou snažil dorážet, ale byl v klinči se dvěma hráči Plzně a ti vyhodili do středního pásma.

39. Ani tentokrát Plzeň nehrála početní výhodu podle svých představ. Brno hraje v plném počtu.

38. Vlasák hledal před branou kapitána Straku. Puk se ale odrazil od bruslí bránících hráčů k Trvajovi, který přerušul hru.

37. Tentokrát přesilovka pro Plzeň. Jakub Svoboda si jde odpočinout za nedovolené bránění.

36. Velká šance Plzně. Kovář dostal přihrávku do úniku hned co opustil trestnou lavici. Trvaj se rozplácl v brankovišti a znemožníl mu zakončení. Další skvělý zákrok.

36. Straka ale pro svůj tým vyšetřil cenné vteřinky a Brno neni nebezpečné.

35. Zajímavá příležitost pro hosty. Brno bude hrát přesilovku 4 na 3. Provinil se Hanzlík.

35. Velká šance Plzně. Modrý se mezi kruhy dostal k puku a z první vystřelil, bohužel pro domácí trefil pouze clonícího Straku.

34. Kovář dojel puk u Trvaje a vyprovokoval tak potyčku. Rozhodčí vylučuje na každé straně po jednom hráči. Dvě minuty dostávají Kovář s Čermákem. Bude se hrát ve čtyřech.

33. Jeřábek dobře našel před brankou Vlasáka, toho ale na poslední chvíli rozhodil Petrovický.

32. Velká šance Brna. Zohorna mezi kruhy dostal nabito, ale jeho střela těsně minula Mazancovu branku.

30. Vlasák opět v jedné formaci po boku Straky. Zřejmě už takhle budou nastupovat nejen na přesilovky.

29. Zakázané uvolnění Plzně. Dnes nesledujeme tak svižný a pohledný hokej jako včera. Nikdo nechce udělat chybu a dostat první gól.

29. Velký závar před brankou Plzně. Mazanec chvíli pořádně nevěděl kde má puk, ale roztáhl se jak široký tak dlouhý a kotouč za svá záda nepustil.

28. Pitule s Dvořákem dlouho drželi puk za Trvajovou brankou, hostující obránci jim ale nedovolili se s pukem otočit od mantinelu.

27. Brno už je v plném počtu. Ani tentokrát v přesilovce gól nepadl.

27. Hra byla nyní přerušena. Po Pletkově střele zůstal na ledě ležet Vašíček, který se obětavě položil domácímu útočníkovi pod nohy.

26. Tentokrát ji Plzeň ale nehraje tak dobře jako na konci první třetiny. Brno se v pohodě brání.

25. Za faul vysokou holí je nyní vyloučen Malec a pro změnu hraje početní výhodu Plzeň.

25. Mazanec dostal bombu do masky od Divíška a vyrazil tak puk nad branku. To byla ale jediná šance Brna při vlastní přesilovce. V zápětí se totiž Mrňa vrátil z trestné lavice.

24. Minuta přesilovky Brna pryč a zatím se hrálo spíš v útočném pásmu Plzně.

23. Velkou šanci měli ale domácí, kteří šli v oslabení do přečíslení. Nakonec střílel obránce Růžička, který tak jen vyklepal brouky z Trvajova betonu.

23. Kometa bude hrát přesilovku. Za sekání si jde na dvě minuty sednou Mrňa.

23. Další mumraj před Trvajem vyřešili obránci Komety. Sudí navíc posuzují situaci jako postavení útočícího hráče v brankovišti.

22. Modrý nahazoval před Trvaje, ale na dorážku nedosáhl ani jeden z jeho spoluhráčů.

21. Druhá třetina začala.

- V první třetině se brankaři činili na obou stranách, i díky poslední přesilovce však byla nebezpečnější Plzeň. A jen díky famóznímu výkonu Trvaje je stav stále bezbrankový. Brněnský gólman je tak na nejlepší cestě stát se noční můrou Západočechů.

20. První třetina skončila.

19. Brno se tedy nakonec ubránilo, ale nebýt skvělého Trvaje, asi by se už měnilo skóre.

18. Skvěle sehraná přesilovka Plzně. Pletka těsně před Trvajem ale jen trefil hostujícího brankaře.

17. Obrovská šance Plzně. Straka měl po kombinaci se svými spoluhráči téměř prázdnou branku, Trvaj ale švihnul betonem a vyrazil kotouč. Fantastický zákrok.

17. Bičánek sejmul vysokou holí Pituleho a jde si také prohlídnout trestnou lavici. Krev plzeňský hráč v obličeji nemá, a proto to budou jen dvě minuty.

16. Straka je v oslabení na ledě a soudě z jeho pohybu, vypadá to, že nastřelení nohy už zcela rozjezdil. Plzeň je kompletní.

15. Brno mělo při přesilovce několik slibných šancí. Mazance zaměstnával hlavně Jakub Svoboda. Domácí gólman si ale pokaždé věděl rady.

14. Po dlouhé době se nám na ledě začíná jiskřit. Odpočinou si jde brněnský Malec a plzeňský Duda. Ten dostává navíc ještě dvě minuty navíc, protože u Malce se objevilo krvavé zranění. Brno bude hrát přesilovku.

13. A nechybí mu ani sebevědomí. Dvakrát za sebou si vyjel za branku pro puk a rozehrál. V obou případech našel někoho ze svých spoluhráčů, byť z toho nakonec rychlý přechod do útoku nebyl.

11. Domácí gólman přerušil hru po nahození Brna. Zatím si mladík v plzeňské bráně vede při své premiéře více než dobře.

10. Dlouhý na druhé straně střílel nad rameno Mazance, ten i s pomocí helmy puk vytěsnil nad branku.

10. Dvořák se po Johnsonově přihrávce dostal do dobré střelecké pozice. Johnson dorážel, ale mířil těsně vedle.

9. Plzeň si přesilovku dlouho neužila. Hanzlík při brejku Brna hákoval a jde si sednout na dvě minuty. Bude se hrát ve čtyřech.

9. V ní se na ledě objevuje Vlasák, který bude zřejmě naskakovat pouze do početních výhod.

8. Po delší době byla aktivní v útoku i Plzeň. Malec nakonec fauluje a domácí budou hrát první přesilovku.

7. Při další zajímavé akci Brna nastřelili hosté Straku do nohy. Plzeňský kapitán odkulhal na střídačku a je v péči lékařů.

6. Brno mělo velkou šanci. Balej obkroužil branku, jednoruč přihrál Polodnovi a ten sám před Mazancem nechal vyniknout domácího gólmana.

5. Kometa trochu sevřela domácí ve vlastní třetině a plzeňští beci posílají puk až na zakázané uvolnění.

4. Kovář se se štěstím dostal přes modrou a vystřelil. Trvaj kotouč vykopl betonem.

3. Dnes nemá Plzeň takový nástup jako včera, kdy ve třetí minutě vedla už 2:0. První pozdravy brankařům už ale poslaly oba týmy.

2. Mazanec má na kontě první zákrok. Petrovický projel křížem útočnou třetinou a zakončoval bekhendem. Domácí gólman, se ale hned v úvodu zaskočit nenechal.

1. Po prvním oťukávání puk vyskočil ze hřiště. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

1. Zápas začal.

- Plzeň provedla řadu změn v sestavě. Do brány jde mladý gólman Mazanec. V první lajně je místo Vlasáka Duda.

Sestava Brno: Trvaj - Kováčik, Žižka, Vašíček, Bičánek, Malec, Hruška, Švrček - Svoboda Jaroslav, Čermák , Dlouhý - Svoboda Tomáš, Divíšek, Svoboda Jakub - Zohorna, Koreis, Petrovický - Balej, Polodna, Švaňhal, Ostrčil

Sestava Plzeň: Mazanec - Jeřábek, Hanzlík, Kaberle, Frolo, Modrý, Vykoukal, Růžička - Mrňa, Kratěna, Vlasák, Straka, Kovář, Pitule, Dvořák, Havlíček, Duda, Johnson, Pletka, Andrašovský, Heřman.

- Plzeň včera poprvé v play off prohrála na vlastním ledě a dnes bude chtít s Brnem vyrovnat sérii. K tomu ale domácí potřebují efektivněji využívat své šance. Kdyby totiž včera využili jen v první třetině všechny stoprocentní příležitosti, mohlo být už do přestávky rozhodnuto.

- Dobrý den, vítejte u online přenosu z druhého semifinálového utkání extraligového play off mezi HC Plzeň a Kometou Brno. Utkání startuje v plzeňské ČEZ aréně v 17:40.