Play off extraligy • 4. zápas semifinále • 18:15

1:2
PSG Zlín
16. Adamský (Klimenta)
16. Ondráček (Melenovský), sn. Leška

Dobrý den, vítejte u online reportáže ze čtvrtého zápasu semifinále play off hokejové extraligy mezi Oceláři Třinec a PSG Zlín. Zápas začíná v 18 hodin.

Hezké odpoledne z Třince, který je dnes zavalen sněhem. Uvidíme, jak se sněhová kalamita v celém regionu, projeví na dnešní návštěvě. Včera tady bylo vyprodáno.

Třinec prohrává v semifinálové sérii se Zlínem 1:2 na zápasy a dnes bude usilovat o srovnání, jinak by měl Zlín před zápasem na jeho ledě k dispozici dva mečboly.

HC Oceláři Třinec: Hamerlík (Hrubec) – Hrabal, Zíb, Roth, Galvas, Lojek, Klouček, Ovčačík, Kania – M. Růžička, Bonk, Zagrapan – Klimenta, Polanský, Adamský – D. Květoň, Peterek, Rákos – Orsava, Rufer, Matuš.

PSG Zlín: J. Sedláček (Štůrala) – Hamrlík, Linhart, Zámorský, Řezníček, Tesařík, Matějíček, Horák, Kotvan – Balaštík, Leška, Köhler – Okál, Čajánek, Veselý – Ondráček, Melenovský, F. Čech – Šlahař, P. Sedláček, Fořt.

Dobrá zpráva pro Oceláře je, že se jim vrací do sestavy Martin Růžička. Ta špatná, že jim v elitním útoku tentokrát chybí Václav Varaďa.

1

Utkání právě začalo.

1

Zlín začal aktivně a motá Oceláře v jejich pásmu.

2

No a plyne z toho také první přesilovka zápasu. Polanský podrazil Okála a Oceláři budou bránit přesilovku Zlína.

2

Ocelářům se začátek zápasu pořádně komplikuje. Peterek chtěl vyhodit puk, ale trefil jen vlastní střídačku a Oceláři budou hrát téměř celé dvě minuty ve třech!

2

Zámorský si na modré řekl o přihrávku, ale Hamerlík se proti jeho ráně stačil přemístit.

3

Veselý střílel po křižné přihrávce jen do domácího beka. Zlín drží Oceláře pod tlakem.

3

Jenže těch střel není v podání Zlína tolik, jak by si hosté asi představovali. Hamerlík si teď pohlídal nahození Tesaříka a dvojnásobná přesilovka Zlína pomalu končí.

4

Polanský vyvezl puk, ušetřil čas a Třinec hraje v plném počtu. Zlín se ve dvojnásobné přesilovce vlastně ani pořádně nedostal k velké gólové šanci. Hamerlík měl tři zákroky.

5

Třinec hned útočil, Adamský ale nedokázal skákavý puk před brankovištěm trefit.

6

Zagrapan se zkoušel prosadit sám, ale tvrdá zlínská obrana ho nikam nepustila.

7

Klimenta střílel z velkého úhlu. Sedláček si jeho zakončení pohlídal.

8

Zíb po výzvě Peterka trefil jen Okála a ten má co dělat, aby po bolestivé střele dokulhal na střídačku. Hraje se hodně opatrný hokej.

9

Zagrapan vyrazil do brejku po levém křídle. Růžička byl pokrytý, proto od mantinelu střílel sám a Sedláček v pohodě chytá.

10

Třinec dobývá zlínskou tvrz. Hosté zase brání v pěti vlastní modrou a pro domácí, kteří chtějí hrát hokej, je to pořádná zkouška trpělivosti.

11

Růžička nedostal přihrávku přesně a Třinec musí začínat zase z vlastní poloviny.

12

Obrovská šance Třince! Adamský po krásné přihrávce Polanského jel na Sedláčka sám, ten jeho ránu vyrazil jen na Klimentu, který měl před sébou úplně celou bránu a taky lapačku Sedláčka, který se štěstím vytahuje parádní zákrok!

13

Na druhé straně si ne moc snadný zákrok připisuje Hamerlík po rychlém brejku.

14

Obrany se otevírají! Na jedné straně střílel sám před Sedláčkem těsně nad Květoň, na druhé straně selhal úplně stejně Čech!

15

Sedláček chytá ránu Zíba a přerušuje tuhle mezihru, která byla plná šancí na obou stranách.

15

Třinec bude hrát přesilovku. Linhart sáhl po Růžičkovi a dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

16

Tečovaná rána Třince je možná v bráně, bude se ale prohlížet video!

16

GÓÓÓL! Třinec vede 1:0! Ocelářům stačilo 17 vteřin ke vstřelení branky. Martin Adamský tečoval ránu Klimenty a obránce Zlína odpálil puk jen pár centimetrů zpoza brankové čáry!

16

Video se bude prohlížet i na druhé straně!

16

GÓÓÓL! Zlín srovnává - 1:1! Tohle je neuvěřitelné! Zlín ve stejné minutě srovnává a také tomu museli pomoct rozhodčí u videa! Teč Jiřího Ondráčka se odrazila od vnitřní konstrukce!

18

Po divokých chvilkách se nám vše vrátilo do stejných kolejí. Třinec dobývá pásmo a Zlín jen odpaluje puky do bezepečí.

19

Tak teď Zlín zamknul unavené domácí hráče, ale Linhart akci překombinoval a zpětná přihrávka na Balaštíka už byla něco navíc, co Oceláři přečetli.

19

Řezníček a Bonk dostávají po dvou minutách za hrubost poté, co se chvíli postrkovali před Sedláčkem.

20

Při hře čtyři na čtyři mají domácí více prostoru ve středním pásmu. Adamský projel hřištěm až před Sedláčka, ale Polanský chvíli volný puk nedokázal za jeho záda dorazit.

20

Třinec bude hrát ještě přesilovku. Leška podrazil Polanského a dostává dvě minuty. Bude se hrát 4 na 3, do konce třetiny ale zbývá jen 15 vteřin.

20

První třetina skončila.

Oceláři sice vyhráli buly, ale už se nedostali ke střele. Po prvních dvaceti minutách se hraje nerozhodně 1:1. Obraz hry připomínal včerejší zápas. Zlín tvrdě bránil a Oceláři dobývali pásmo. Obě branky padly v šesnácté minutě a obě musel potvrdit až videorozhodčí. Trošku zvlášní momenty byly asi jedinými divokými chvilkami, které první třetina přinesla.

Do té druhé půjdou Oceláři s přesilovou hrou 4 na 3.

21

Druhá třetina začala.

21

Čtyřicet vteřin bude hrát Třinec proti třem, jenže to by se musel dostat do pásma.

21

Už se hraje pět na čtyři. Třinec hraje za vlastní brankou, přesilovka bude trvat ještě minutu.

23

Tahle přesilovka bude nevyužita. Hned po návratu Lešky na led navíc Balaštík v dobré pozici hodně nepříjemně dorážel.

24

Tesařík a Čajánek stříleli rychle po sobě z levé strany, Hamerlík zasahoval ramenem.

24

Zlín z tlaku vytěžil přesilovku. Dvě minuty za sekání dostává Lojek.

25

Balaštík ve velká šanci na brankovišti! Jenže zlínský střelec potvrdil, že se mu v tomhle play off opravdu nedaří.

26

Rákos vyvezl puk a pozdržel hru v rohu za bránou Zlína. Třinec tak šetří v oslabení čas.

26

Zlínské při dalším přechodu do pásma navíc zastavil ofsajd, takže se zdá, že ani tahle přesilovka nebude využita.

26

Ondráček ještě v závěru pálil od modré těsně vedle, Lojek se pak vrátil na led a hraje se v pěti na obou stranách.

27

Köhler pálil hned po buly a Hamerlík nic neviděl. V poslední chvíli ale stačil zareagovat.

29

Třinec tvrdě napadal, ale pásmo nezískal a dopředu uháněl Veselý. Hamerlík jeho ránu zpoza modré v pohodě chytá.

29

Přesilovku si zahraje Třinec. Čech zahákoval Polanského.

30

Třinec se po ráně Hrabala sám dostal z pásma a při dalším přechodu modré stál Růžička v ofsajdu.

31

Třinec se trápí. Domácí těžce získali pásmo, jenže Adamského rána se po mantinelu zase sváží až do střední třetiny.

31

Oceláři budou hrát přesilovku pět na tři. Dvě minuty dostává za držení Matějíček. Dvojnásobná přesilovka Třince bude trvat ale pouze čtrnáct vtřetin.

31

Zlín vyhazuje, takže další útok Ocelářů už bude veden proti čtyřem hráčům soupeře.

32

Zlín brání skvěle a pohodlně odpaluje puky do bezpečí.

33

Zlínští jsou kompletní a Třinec navíc zahrává jen na zakázané uvolnění.

35

Ondráček se řítil proti Hamerlíkovi, ale Zíb ho stihl dojet a čistě mu puk sebrat!

36

Je to urputný boj. Polanský se sice vyhnul dvěma hráčům, jenže pak stáli před ním další dva.

37

Lojek trefil vnější konstrukci brány a puk se odrazil do hlediště. Vhazovat se bude zase ve středním pásmu.

39

Sedláček ukradl Třinci jasný gól! Polanský sám před ním dorážel, ale trefil jen jeho lapačku! Polanský už zvedal ruce, místo toho pak zlostí hodil hokejkou o led a musel si vyslechnout kázání rozhodčích.

39

A na druhé straně stačil v poslední chvíli zachránit přečíslení Zlína Klouček, který vložil hůl do přihrávky Čecha.

40

Druhá třetina skončila.

Je za námi druhá třetina a pokračuje urputný boj. V zápase není nikdo lepší. Zlín totiž dobře brání a Třinec s tím má velké problémy, sami Oceláři jsou navíc možná trošku nervózní a také hrají hodně opatrně. Rozhodne se tak možná až ve třetí třetině.

41

Třetí třetina začala.

41

Začalo se ve zlínském brankovišti, kde Bonk tvrdě dohrál Köhlera přímo na Sedláčka. Bez vyloučení.

42

Melenovský využil domácího zaváhání a Hamerlík musel jeho ránu likvidovat nadvakrát.

42

Köhler pálil zase po rychle vyhraném buly Lešky. Hamerlík měl zase spousty práce.

44

Dva třinecké pokusy o útok byly neúspěšné, takže hraje zase Zlín. Opatrný hokej pokračuje i po druhé pauze.

45

Polanský se prokličkoval do šance, ale Sedláček byl zase pozorný.

47

Sedláček lapačkou chytá i třetí gólovku Třince! Po křižné přihrávce byl sám u jeho pravé tyče Růžička!

47

Po neuvěřitelném zákroku Sedláčka ale Zlín v klidu nezůstane. Třinec bude hrát přesilovku. Růžičku totiž hned poté dohrál Linhart a dostává dvě minuty.

47

Zagrapan tečoval ránu Hrabala do ochranné sítě, Třinec se sám připravuje o pásmo.

48

Zagrapan s Bonkem si v dobré příležitosti dávali přednost a Zlín velký závar přečkal.

49

Zlín zbytek přesilovky s přehledem ubránil a hraje zase v pěti.

49

A hosté budou hrát přesilovku. Peterek dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

50

Galvas srazil ránu Hamrlíka vysoko nad.

50

Čajánek v kleče mezi kruhy střílel do betonu Hamerlíka!

51

Veselý trefuje z levého kruhu tyč!

51

Čajánek zase sám mezi kruhy, těsně nad! Třinec je nadále pod velkým tlakem, čtveřice je už hodně unavená.

52

Leška ve vyložené šanci sám před Hamerlíkem, ale nedává!

52

Hamerlík podržel puk a domácí mohou střídat, už jsou v plném počtu. Zlín teď ale sahal po vedení, měl velkou smůlu.

53

Zlín je teď lepší tým, Balaštík sám neuspěl.

54

Zíb pálil od modré jen do Sedláčka.

55

Klimenta střílel z levé strany hodně tvrdě, Sedláček i teď chytá.

56

Přesilovka pro Třinec. Čajánek dostává dvě minuty za držení Rákose.

56

Zlín téměř celou první minutu oslabení ubránil, aniž by se domácí dostali k ráně. Až teď Třinec alespoň získal pásmo, když Sedláček zalehl volný puk před brankovištěm.

57

Vzrušení po ráně Rotha bylo zbytečné. Dorážející Adamský si stáhl odražený puk na zem vysokou holí.

57

Růžička tečoval nahození Zíba do ochranné sítě a vhazovat se bude ve středním pásmu. Zlín se i téhle přesilovce ubrání.

59

Už se hrají poslední dvě minuty. Okál tvrdě dohrál Rákose, pak střílel těsně vedle Polanský.

59

Horák měl velké štěstí. Vyhodil puk na střídačku Zlína, jenže kotouč se lehce dotkl mantinelu, takže se vylučovat nebude.

60

Poslední dvě minuty se hrají před Sedláčkem, Třinec se ale nemůže dostat ke střele.

60

Třetí třetina skončila.

Také druhé semifinále na třineckém ledě půjde do prodloužení. Ve třetí třetině byli lepší Zlín, měl také několik obrovských šancí ke vstřelení branky, ale Třinec tohle přežil a nadále živí naději, že srovná sérii na 2:2 na zápasy.

61

Prodloužení začalo.

61

Balaštík se dostal k ráně, ale už ne k dorážce.

62

Na druhé straně se na led dostal čerstvý Orsava, který téměř celý zápas nehrál. Hosté s jeho kličkami neměli pochopení.

63

Jestli se hrálo opatrně v základní hrací době, v prodloužení to platí dvojnásob.

63

Hamerlík si pohlídal ránu Zámorského od modré a podržel puk ve výstroji.

64

Na druhé straně si poradil Sedláček se střelou Květoně.

65

Teď Sedláček před Bonkem raději zalehl puk.

66

Galvas nepropálil hradbu těl před bránou. Třinec je aktivnější, ale stále to nevypadá tak, že by Oceláři chtěli za každou cenu rozhodnout před nájezdy.

67

Matějíček střílel nepřesně, takže se hosté zase věnují obraně.

68

Hrabal nenašel Růžičku, zápas pomalu ale jistě směřuje k nájezdům. Zlín se nikam nežene a Třinec není schopen dostat se do šance.

69

Čajánek srazil přihrávku Polanského na střídačky, vhazovat se bude ve středním pásmu. Do konce prodloužení chybí minuta a půl.

70

Běží poslední minuta prodloužení a zdá se, že jsou hráči smíření s nájezdy.

70

Bonk objel bránu a Růžička dorážel, Sedláček zase drží Zlín!

70

Prodloužení skončilo.

Ani deset minut navíc o vítězi nerozhodlo, takže v Třinci znovu dojde na samostatné nájezdy.

Je jasné, že je Třinec pod obrovským tlakem, protože Oceláři dnes musejí vyhrát, pokud nechtějí darovat Zlínu dva mečboly. Na střídačce se chystá brankář Šimon Hrubec, uvidíme, jestli dostane před Hamerlíkem přednost.

Hrubec jde na led. Nájezdy začínají.

Zlín začal. Rozjel se Filip Čech a blafákem Hrubce nepřekonal!

Za Třinec se rozjel Martin Růžička, ale puk mezi betony Sedláčka neprocedil. Po první sérii 0:0.

Marek Melenovský před Hrubcem zastavil a trefil tyč!

Ani třinecký nájezdník nedává. Vladimír Roth netrefil dobře puk a napálil ho jen do lapačky. Po dvou sériích stále čekáme na gól!

Puk je v bráně, ale rozhodčí se hádají a bude se volat video! Leška totiž procedil puk mezi tyčí a betonem někde z brankové čáry. Teď jde o to, jestli puk nešel trajektorií zpátky.

GÓL LEŠKY PLATÍ, třinecký střelec teď musí dát!

Rozjel se Marek Zagrapan a nedává! Zlín vede v sérii 3:1!

Zlín slaví druhé vítězství na třineckém ledě. Oceláři to budou mít hodně složité. Zlín vede v sérii 3:1 na zápasy a postup do finále může potvrdit už v úterý na svém ledě.

Hokej, Zlín - Třinec: radost Zlína
Hokej, Zlín - Třinec: radost Zlína | Foto: Lukáš Drštička