MS juniorů 2016 • 2. kolo základní skupiny • 13:00

Slovensko
0:2
Česko
37. Pastrňák, 52. Lakatoš

Dobrý den vítejte u psané online reportáže z druhého utkání české hokejové reprezentace do dvaceti let na MS ve Finsku. Čechy dnes od 13 hodin čeká Slovensko. V prvním zápase na turnaji padli Češi s Ruskem 2:1 po samostatných nájezdech. Slovensko porazilo Bělorusko 4:2.

Češi mají Slovákům co vracet. V loňském čtvrtfinále vypadli čeští mladíci právě se Slovenskem, které nakonec bralo bronzové medaile.

Loňský čtvrtfinálový nezdar proti Slovensku zažil také David Pastrňák, který dorazil z Bostonu.

Největší hvězda českého týmu David Pastrňák dostal v kabině místo vedle kapitána Mašína.

Češi dnes bez zraněného Zachy a Rašnera. Pastrňáka uvidme v první formaci právě místo zraněného Zachy.

Na sestavu, kterou připravil na zápas proti Slovensku Jakub Petr se podívejte v podrobné grafice.

Rozhodčí: Andris Ansons, Aleksi Rantala – Alexander Otmachov, Alexander Waldejer

Slovensko: Húska (Škrovánek) – Sloboda, Jaroš (C), Koch, Černák (A), Moravčík, Romančík, Maier – Paločko, Milý, Sukeľ – Šiška, Pospíšil, Hrušík – Bondra, Huňa, Sádecký – Briestenský, Surový, Lešťan

Česko: Vaněček (Stezka) – Sklenička, Mašín (C), Zbořil, Ščotka, Mikliš, Hronek – Pastrňák (A), Špaček, Smejkal – Chlapík, Lakatoš, Kaše (A) – Stránký, Veselý, Tomášek – Voženílek, Ordoš, Šoustal

Český tým čeká výzva, kterou je slovenský brankář Adam Húska, jenž vévodí statistikám brankářů americké juniorské ligy USHL. Húska si v 17 zápasech připsal 4 čistá konta a drží si úspěšnost zákroků nad 94 procent.

Utkání se blíží.

Tradiční videomaping před utkáním v Hartwall aréně.

Hráči právě vyjíždějí na led.

Český tým přivedl na led tradičně brankář.

2.

Slováci jsou zatím v osobních soubojích u mantinelů důraznější.

4.

Z následného protiútoku Čechů nic nebylo. Špaček trefil prvního obránce.

5.

Střela Hronka končí vedle Húskovy branky.

5.

Češi začínají přebírat otěže zápasu.

6.

Sklenička z dobré pozice z levého kruhu přestřelil. Húska bez práce.

6.

Češi si zahrají první přesilovku. Pospíšil už sedí na trestné. Dvě minuty za sekání.

6.

Pastrňák řídí přesilovku od modré čáry.

6.

Kaše nezachytil přihrávku a kotouč končí až za Vaněčkem.

7.

Přesilovce chybí střelba.

7.

Jedinou střelu od modré v pohodě chytá Húska.

7.

Slováci hrají oslabení aktivně.

8.

Slováci jsou v plném počtu.

8.

Největší šance přišla až po skončení početní výhody. Lakatošovu střelu Húska vyrazil a poradil si i s následnou dorážkou, když se roztáhl po celém brankovišti a uhájil svou pravou tyč.

9.

Čechy teď zastavuje postavení mimo hru.

10.

Mašínovu střelu od modré čáry zblokoval jeden z obránců.

11.

Slováci se teď doslova zjevili v přečíslení dva na jednoho. Ale Pospíšil na přihrávku do vyložené příležitosti nedosáhl.

12.

Češi teď zahajují útok od své branky.

13.

Další kiks české obrany. Slováci ve trojici na jednoho, ale Surový naštěstí pro Čechy zakončoval sám. Jeho střela nakonec Vaněčka neohrozila.

14.

Vaněček vyrazil Moravčíkovu střelu od modré.

14.

Slováci teď jen nahodili za branku a odjeli střídat.

14.

Šoustal připravil Ordošovi střeleckou pozici, ale jeho střela na Húsku nedoletěla.

15.

Rozhodčí přerušují hru. Puk na slovenské střídačce.

16.

Pastrňák se teď proti dvěma obráncům neprosadil.

17.

Druhá formace teď připravila Slovákům težší chvíle. Lakatoš z dobré pozice znovu přestřelil.

17.

Mašín zkusil Húsku hned po vhazování. Ale slovenský brankář potvrzuje své kvality.

18.

Slováci se po delší době usadili v našem pásmu, ale jejich snažení chybí střelba.

18.

Rozhodčí přerušuje hru. Puk na české střídačce.

20.

Hraje se poslední minuta třetiny.

20.

Kaše zkusil překvapit Húsku bekhendem.

Konec první třetiny.

Podívejte se na zrychlené rozbruslení.

V první třetině jsme branku neviděli. Hraje se velmi opatrný hokej s minimem šancí. Na střely vedou čeští mladíci 10:2, ale vyloženou šanci si dosud Češi nevypracovali.

Obrázky jednoho z fanoušků v Hartwall aréně.

21.

Začala druhá třetina.

21.

Vaněček si připsal třetí zákrok, když vyrazil střelu od modré čáry.

21.

Juraj Milý zůstal úplně sám před Vaněčkem, ale naštěstí pro Čechy si Vaněček poradil i s následnou dorážkou a udržel čisté konto.

22.

Druhá česká formace hraje dobré utkání. Okamžitě se nastěhovala před Húsku.

23.

24.

Rozhodčí přerušují hru. Puk se po souboji za brankou Vaněčka dostal na síťku branky. Jeden ze Slováků puk přikryl rukou. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

24.

Jakub Zbořil dostal dvě minuty za podražení. Přesilovku si zahrají i Slováci.

25.

Slováci si vytvořili velkou příležitost, když kotouč poskakoval na brankovišti. Koch se ale k dorážce do odkryté branky nedosta.

26.

Zbývá ještě 30 vteřin slovenské přesilovky.

26.

Slováci trefují tyč! Jaroš dostal na modré čáře trochu prostoru a jeho střelu zastavila až tyč.

26.

Češi jsou v plném počtu.

27.

Ščotka vyzkoušel od modré Húsku. Brankář Slovenska přes clonícího Pastrňáka moc neviděl.

27.

Zápas se začíná přiostřovat.

27.

Čechům nevyšla rozehrávka a vyhazují na zakázané uvolnění.

28.

Slovák Pospíšil se zjevil v dobré příležitosti, ale česká obrana jeho střelu zblokovala.

29.

Češi teď dobrým napadáním nutí Slováky k chybám v obraném pásmu.

30.

Slováci teď uzamkli Čechy v obraném pásmu, ale z tlaku nevytěžili ani jednu střelu.

31.

David Kaše dostává dvě minuty za sekání v útočném pásmu. Zbytečným faulem nabízí Slovákům druhou přesilovku.

31.

Sloáci se okamžitě rozestavěli v útočném pásmu.

32.

Češi vyhazují až za Húsku.

32.

Bondra teď vystavil Slováky do ofsajdu.

32.

Veselý teď vyvezl puk až za slovenskou branku.

32.

Veselý znovu vypíchl puk a pošetřil cenné vteřinky.

33.

Češi dobře brání střední pásmo.

33.

Slováci znovu v ofsajdu. Tato přesilovka není příliš nebezpečná.

33.

33.

Mašín vystřelil tvrdě od modré čáry.

34.

První česká formace teď uzamkla Slováky v pásmu. Húska přikryl kotouč a přerušil hru.

34.

Zbořil teď svou ránou sestřelil jednoho z obránců.

35.

Kašemu teď v dobré pozici zklouznul puk z čepele.

35.

Vaněček si připsal další zákrok, střelu od mantinelu v pohodě chytá.

35.

Mikliš se dostal do dobré pozice, ale netrefil branku. Húska bez práce.

36.

Veselý si vynutil faul a Češi si zahrají druhou přesilovku.

36.

Slováci ihned po buly vyhodili.

37.

První minuta přesilovky nebezpečná nebyla.

37.

Bondra se prosadil proti dvěma Čechům, ale tváří v tvář s Vaněčkem neuspěl. Další skvělý zákrok pro Vaněčka.

37.

David Pastrňák se prosazuje v přesilovce! Jeho nádherné střela zápěstím z vrcholu kruhu zapadla přesně do horního rohu Húskovy branky.

38.

Vaněček si připisuje další zákrok.

39.

Češi si zahrají další přesilovku.

39.

Pastrňák teď uvolníl Chlapíka, který z voleje vystřelil nebezpečně. Húska dokázal jeho střelu vyrazit.

39.

Chlapík nezachytil jednoduchou přihrávku a Slováci se osvobozují.

39.

40.

Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

40.

Húska kryje střelu od modré.

40.

Lakatošova střela od modré končí po teči slovenské obrany v ochrané síti.

Druhá třetina končí.

Ve druhé třetině byli nebezpečnější Slováci, ale jejich šance pochytal Vaněček. Když Jaroš Vaněčka překonal, pomohla českému brankáři tyč. První branka v zápase padla v přesilovce z hole Davida Pastrňáka, jenž krásnou střelou z vrcholu kruhu nedal Húskovi šanci.

Podívejte se na schovanou gólovou střelu Davida Pastrňáka.

41.

Třetí perioda začíná.

41.

Česká první formace se ihned usadila v útočném pásmu.

42.

Ani druhá česká formace se nenechala zahanbit a připravila Húskovi práci.

42.

43.

Češi vstoupili do třetí třetiny aktivněji. Lépe bruslí.

44.

Slováci teď dobře napadají a dokázali se usadit chvíli na zadním mantinelu za Vaněčkem.

45.

Ščotka teď zachytil přihrávku ve středním pásmu. Nabruslil do útočného pásma a vystřelil. Húska vyrazil do ochrané sítě.

46.

Húska přikryl kotouč. Vhazovat se bude po jeho levici.

47.

48.

Vaněček si připisuje další dúležitý zákrok.

48.

Češi v posledních minutách polevili a mají problém z rychlým slovenským přístupem.

50.

Stránský vystřelil na teč, ale Tomášek na jeho pokus nedosáhl.

50.

Deset minut před koncem se bojuje ve středním pásmu.

51.

Vaněček udržel Sukelovu střelu. Vhazovat se bude po jeho levici.

52.

Dominik Lakatoš zvyšuje vedení českého týmu! Na brankovišti dokázal dorazit kotouč za Húsku.

Rozhodčí branku Lakatoše řešili i na videu.

53.

Veselého střelu zastavila horní tyč Húskovy branky.

54.

Slováky teď zastavil ofsajd.

54.

Slováci zvýšili aktivitu a snaží se ještě zápas zdramatizovat.

55.

Češi mají více prostoru na protiútoky.

56.

Zbořilova střela se odrazila od zadního mantinelu. Kotouč poskakoval na brankovišti, ale slovenská obrana dokázala kotouč odklidit.

56.

Češi znovu snadno vyhráli vhazování. V této disciplíně Slováky přehráváme v celéme zápase.

57.

Češi teď doslova vysekali kotouč z obraného pásma.

57.

Pastrňákovu střelu vyrazil Húska před sebe, ked číhal Špaček, kterého vychytal Húska.

58.

Slováci se nastěhovali do útočnho pásma.

59.

Poslední dvě minuty do konce třetí třetiny.

59.

Třetí česká formace teď krouží v útočném pásmu a šetří čas.

60.

Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

60.

Slováci dokonce vyhodili na zakázané uvolnění.