MS juniorů 2016 • 1. kolo základní skupiny • 13:00

1:2
Rusko 20
34. Špaček
50. Lauta, 65. Lauta

Dobrý den, vítejte u online reportáže z prvního zápasu skupiny MS juniorů ve Finsku. Českou reprezentaci čeká od 13. hodiny Rusko. Oba týmy v generálce na turnaj porazily Dánsko shodně 5:0.

Rozhodčí: Fonselius (FIN), Piechaczek (GER) – Chartrand-Piche (CAN), Pihlblad (SWE)

Sestava Česka: Vaněček (Stezka) – Sklenička, Mašín (C), Zbořil, Ščotka, Rašner, Hronek, Mikliš – Zacha, Špaček, Smejkal – Chlapík, Lakatoš, Kaše – Stránský, Veselý, Tomášek – Voženílek, Ordoš, Šoustal

Sestava Ruska: Georgijev (Samsonov) – Voronkov, Rykov, Bojkov, Provorov, Sergejev, Šaripzjanov, Mukulovič, Žuldikov – Kraskovskij, Polunin, Korškov – Světlakov, Kuzmenko, Dergačjov – Svěčnikov, Lazarev, Kameněv (C) – Kaprizov, Fazlejev, Lauta

Na podrobnou soupiksu, kterou nachystal Jakub Petr se můžete podívat v této grafice.

Češi v příštích pěti dnech narazí postupně na Rusko, Slovensko, Bělorusko a skupinu zakončí proti domácím Finům.

Českou dvacítku reprezentuje 12 hráčů z české extraligy. Zbytek týmu je ze zámořských juniorských soutěží. Stále se čeká jestli Boston Bruins uvolní Davida Pastrňáka.

Trenér Jakub Petr určil pro celé MS brankářskou jedničkou Vítka Vaněčka, který odchytal stříbrné MS do 18 let před dvěma lety.

Vše už je připraveno na úvodní buly celého turnaje.

Diváci už netrpělivě čekají na začátek utkání.

1.

Utkání právě začalo.

1.

Rusové vyhodili na zakázané uvolnění, ale jeden z ruských útočníků se v bruslařském souboji prosadil proti českým obráncům. Icing se nepíská.

2.

Stránský sám sebe vystavil do ofsajdu.

2.

Brankář Rusů Georgijev udělal chybu při rozehrávce za brankou, ale ke Kašemu se nakonec puk nedostal.

3.

Mašín rozehrál nepřesně na Voženílka. Rozhodčí píská zakázané uvolnění.

3.

Zbořil vyvezl puk z obraného pásma a dokonce vyzkoušel pozornost Georgijeva.

4.

Sledujeme zatím opatrné utkání. Oba týmy si jsou vědomi důležitosti zápasu.

5.

Rusové dobře napadají českou rozehrávku.

6.

Zbořil hledal před brankou Lakatoše, ale vystřelit se mu nepovedlo.

6.

Česká čtvrtá formace teď dokázala uzamknout Rusy ve své třetině.

7.

Češi chybovali v rozehrávce. Ale střelu Polunina blokovali hned tři čeští hráči. Vaněček byl bez práce.

8.

Zacha vyzkoušel Georgijeva.

9.

Vaněček si pohlídal svou levou tyč a vyrazil střelu od mantinelu.

9.

Rusové vyhazují na zakázané uvolnění.

11.

Jakub Zbořil doslova zbořil jednoho z Rusů a od rozhodčích vyfasoval trest 5 minut plus do konce utkání.

11.

Češi budou dohrávat zápas jen se šesti obránci.

11.

Voženíek s Kašem dokázali zaměstat Rusy a ušetřit pár vteřinek.

12.

Provorov nedokázal udržet modrou čáru a puk je ve středním pásmu.

13.

Rusové se už rozestavěli v úočném pásmu.

13.

Korškov, který se ještě před chvíli svíjel v bolestech už je na ledě.

13.

Ordoš vyvezl puk a jeden z ruských obránců ho přidržel. Rusům se pětiminutová přesilovka zkrátí o dvě minuty.

14.

Rusové vyhodili na zakázané uvolnění.

15.

Při hře čtyři na čtyři se hraje spíše ve středním pásmu.

15.

Kaše společně s Tomáškem dokázali zaměstnat Georgieva.

15.

Rusové jsou v plném počtu. Druhá část jejich přesilovky začala.

16.

Vaněček si poradil s nebezpečnou tečí a puk vyrazil do rohu.

16.

Češi přežili dlouhé oslabení.

17.

Polunin nedokázal trefit úplně prázdnou branku! Protiútok zahráli Rusové výborně a vykombinovali celou naši pětku, ale Polunin celou akci nedokázal přetavit v úvodní branku zápasu.

17.

Stránský se dokázal natlačit před Georgieva, ale puk za jeho záda neprotlačil.

18.

Hronek teď dokázal zblokovat střelu z mezikruží.

19.

Dvě minuty do konce první třetiny.

19.

Češi se teď nastěhovali do útočného pásma, ale vytěžili z toho pouze nedůraznou střelu Šoustala od modré čáry.

20.

Rusové se ještě tlačí do zakončení.

20.

Třetina skončila bez branek.

V první třetině přišel český tým o do konce zápasu vyloučeného Jakuba Zbořila. Rusové pětiminutovou přesilovku nedokázali využít. V největší šanci třetiny se zjevil Rus Polunin, jenž netrefil zcela odkrytou branku.

Podívejte se na faul, po kterém už do zápasu nezasáhne Jakub Zbořil.

21.

Začala druhá třetina.

21.

Smejkal dokázala vydolovat puk v rohu. Poté předložil puk na modrou čáru Skleničkovi, který nahodil na Georgieva.

21.

Rusové znovu zakombinovali v útočném pásmu. Vaněček si se střelou z mezikruží poradil.

22.

22.

Rus kličkoval na modré čáře a čárovému nezbylo než odpískat ofsajd.

23.

Druhá část zápasu se nese v podobném duchu jako ta první. Oba týmy se snaží hlavně nechybovat.

24.

Pavel Zacha teď ukázal svou tvrdost, když v krátkém časovém sledu přilepil dva Rusy na mantinel.

24.

Rozhdočí teď pustil faul Bojkova, který ze zadu přistrčil Veselého.

25.

Stránský zablokoval střelu Provorova.

25.

Obránce Rašner teď vyrazil do protiůtoku a po jeho střele se k dorážce nedostal Tomášek, na kterého číhala odkrytá branka.

26.

Čechy zastavilo postavení mimo hru.

26.

Teď zavařili Vaněčkovi vlastní spoluhráči. Puk na brankovišti poskakoval a nakonec mířil na Vaněčka od české brusle.

26.

Vaněček znovu bezchybný. Polunin obrkoužil branku a zamířil pod horní tyč, ale tam už byl připravený Vaněček.

26.

Za Vaněčkem zvoní tyč! Zapomenutý Rus z hranice brankoviště překonal českého brankáře, ale tomu pomohla branková konstrukce. Stav je stále bez branek.

27.

Rusy teď v tlaku přibrzdil ofsajd.

27.

Alex Rašner je vyloučen na dvě minuty za podražení.

27.

Rusové se okamžitě rozestavěli v útočném pásmu.

28.

Provorov znovu nezvládl jednoduchou přihrávku na modré čáře. Rusové se sami připravili o pásmo.

28.

Polovina přesilovky Rusů je za námi.

29.

Rusové znovu rozestavění v pásmu.

29.

Češi brání velmi pasivně. Teď české obraně pomohl Vaněček, jenž vyrazil puk do ochranné sítě.

29.

Češi jsou v plném počtu. Přežili i druhé oslabení na turnaji.

29.

Po delší době se Češi podívali do útočného pásma. Smejka donutil Georgieva přikrýt puk.

30.

Kaše nádherně zpoza branky našel Lakatoše, jenž z ideální pozice nedokázal trefit branku a výrazně přestřelil.

31.

Bojkov fauloval agilního Tomáška a Češi si zahrají přesilovku.

31.

Zachovu střelu zblokoval jeden z Rusů.

32.

Češi se okamžitě rozestavěli v útočném pásmu.

32.

Čechům zatím v přesilovce chybí střelba.

33.

Špaček sice otevřel skóre zápasu, ale pro postavení Kašeho v brankovišti rozhodčí branku neuznávají.

33.

Rusové jsou v plném počtu.

34.

Michael Špaček ujel ruské obraně. Jeden z obránců ho fauloval a rozhodčí pískají trestné střílení.

34.

Michael Špaček se rozjel rozvážně, roztáhl si Georgieva a střelou pod hroní tyč otevírá skóre zápasu!

35.

Čechům po první brance narostly křídla a najednou jsou u každého puku dřív.

36.

Po chybě se dostal do úniku z úhlu Lauta, ale Vaněček jeho pokus bezproblému chytá do své lapačky.

Podívejte se na úvodní branku zápasu.

37.

Rašner teď zastavil Polunina, který ho zasáhl vysokou holí, ale rozhodčí nepíská.

38.

Stránský z úhlu vyzkoušel pozornost Georgieva.

39.

Neuvěřitelný závar před Vaněčkem teď předvedli Rusové. Vaněček se roztáhl v brankovišti a podařilo se mu uhájit čisté konto.

39.

Jakub Petr si bere oddechový čas.

39.

40.

Rusové končí třetinu v útočném pásmu.

40.

Češi si zahrají další přesilovku za hákování si dvě minuty odsedí jeden z Rusů.

40.

Ve druhé třetině se toho už více nestane.

Konec druhé třetiny.

Během druhé části se Michael Špaček radoval dvakrát. V prvním případě mu radost zkazili rozhodčí, kteří branku neuznali pro postavení Davida Kašeho v brankovišti. Jenže hned při dalším střídání ujel Špaček ruské obraně, která ho zastavila jen za cenu faulu. Špaček nabídnutou příležitost trestného střílení využil a otevřel tak skóre. Během třetiny Čechy také znovu podržel brankář Vítek Vaněček, který působí více než jistě.

V druhé helsinské aréně se už chystá zápas Švédska proti Dánsku.

41.

Začala třetí třetina.

41.

Češi pokračuj v přesilovce. Špačkova střela byla sražena mimo.

42.

Přesilovka se zatím Čechům příliš nevede.

42.

Tomášek trefil jen Smejkala clonícího před brankou.

43.

Rusové v plném počtu.

44.

Rusy zastavilo postavení mimo hru.

44.

Rusové teď přidali na obrátkách, ale jejich akce brzdí přihrávky navíc.

45.

Zachova formace teď uzamkla Rusy v jejich obranném pásmu.

45.

45.

Špaček přihrál Zachovi rukou. Rozhodčí přerušují hru.

46.

Rašner teď vystavil Chlapíka do ofsajdu.

47.

Bojkov teď vystrašil Vaněčka. Jeho střela z levého kruhu nadělala českému brankáři problémy.

47.

Špaček zblokoval střelu Bojka.

48.

Smejkal teď na hranici sebeobětování zblokoval nebezpečnou střelu. Rozdhodčí v ten samý čas odpískal útočícího hráče v brankovišti.

49.

Češi se teď prezentují hrou plnou nepřesností.

49.

Rusové teď cítí šanci na vyrovnání.

49.

Zcela zapomenutý Kapricov teď na brankovišti bekhendem netrefil branku.

50.

Rusové srovnávají! Lauta se nejlépe zorientoval na brankovišti a dokázal prostrčit puk za Vaněčka.

Češi si svou pasivní hrou o branku říkali delší dobu.

51.

Rusové stále hrozí. Češi by měli začít více bruslit.

52.

Lakatoš se dostal individuálně až do útočného pásma. Jeho střela jen těsně minula pravou tyč Georgiovy branky.

53.

Rusové stále v tlaku. Jakubu Petrovi teď chybí oddechový čas.

54.

Rašner teď tvrdě vystřelil od modré čáry. Jeho střela se odrazila od zadního mantinelu na síťku branky.

54.

Lakatoš se teď vyhnul dvěma Rusům a dokázal nahodit na Georgieva.

55.

Češi se teď oklepali z inkasované branky a hra se vyrovnává.

56.

Zachovi teď rozhodčí odpustili podražení.

56.

Češi se usadili v útočném pásmu.

56.

Sklenička teď chyboval na modré čáře, ale Mašín dokázal zblokovat střel Švečnikova.

57.

Vaněček dokázal zastavit střelu Bojka.

57.

Oba týmy teď hlavně brání střední pásmo.

58.

Mašín teď svádí souboj s Korškovem na zadním mantinelu za Vaněčkem.

59.

Špačka teď zastavil ofsajd.

59.

Georgiev znovu zaváhal při rozehrávce. Zacha, ale nedokázal chybu potrestat.

60.

Běží poslední minuta třetí třetiny.

60.

Rusové ještě zahrozili, ale střela Kameněva od modré Vaněčka trefila.

60.

Další střela Kameněva. Vaněček jeho střelu chytil.

60.

Šedesát minut zápas nerozhodlo bude se prodlužovat.

Podívejte se jak Lauta poslal zápas do prodloužení.

61.

Prodloužení začíná.

61.

Češi začali prodloužení aktivněji. Ale střela Mašína od modré minula branku.

62.

Hronek se po přihrávce Špačka dostal do výborné příležitosti. Georgiev se ale dokázal přesunout a nepovolil ukončení zápasu.

62.

Hronek nahodil na Georgieva a vybojoval buly v útočném pásmu.

63.

Kaše sám sebe vystavil do ofsajdu.

63.

Rusové důrazně napadají českou rozehrávku.

63.

Sklenička zahrozil z protiútoku. Georgiev si z jeho tečovanou střelou poradil.

64.

Tomášek se nedokázal dostat přes Provorova.

65.

Poslední minuta prodloužení.

65.

Rusové se na závěr prodloužení usadili v úočném pásmu.

65.

Světlakov ještě zkusil vystřelit, ale jeho pokus mezi tři tyče nemířil.

Prodloužení je u konce.

Český tým byl v prodloužení lepším týmem, ale branku z převahy nevytěžil. Zápas rozhodnou až samostatné nájezdy.

Samostatné nájezdy začínají.

Maxim Lazarov se rozjel pomalu, roztáhl Vaněčka a střelou mezi betony dává gól.

Dominik Lakatoš neproměnil.

Polunin si na Vaněčka nepřišel.

Chlapík bekhendovou kličkou netrefil branku.

Lauta už mohl rozhodnout, ale Vaněček ho vychytal.

David Kaše zkoušel zajimavou kličku, ale na Georgieva si nepřišel.

Rusové vítězí po samostatných nájezdech 2:1.

Nejlepším českým hráčem zápasu byl zvolen Michael Špaček.

Za Rusko přebírá ocenění brankář Alexandr Georgiev.

Češi mají za sebou vstup do turnaje. Po sympatickém výkonu nakonec Češi berou bod. Vyrovnané utkání vedli od druhé třetiny Češi. Skóre ze samostatného nájezdu otevřel Michael Špaček. Rusové dokázali vyrovnat deset minut před koncem, kdy se na brankovišti nejlépe zorientoval Lauta. V prodloužení byl lepším týmem ten český, ale v nájezdech české střelce vynuloval Georgiev. Jediným úspěšným nájezdníkem byl Maxim Lazarov, jenž zajistil Rusům druhý bod.

To je z mé strany vše při dalším onlinu nashledanou.