Extraliga • Základní část • zápas skončil

2:5
Rytíři Kladno
5. Hruška (Zálešák, Frolík), 23. Důras (Gajovský)
28. Jágr (Macholda, Patera) 37. Černošek (Hlaváč, Jágr), 49. Plekanec (Hlaváč, Černošek), 59. Hlaváč, 60. Lukáč (Piskáček, Eberle)

Dobrý podvečer, vítejte u online reportáže z utkání hokejové extraligy mezi Piráty Chomutov a Rytíři Kladno. Zajímavý duel začíná v 17:30.

Dnešní utkání je soubojem týmů, kterým se v poslední době tolik nedaří. Kladno ve středu ukončilo sérii porážek těsnou výhrou nad Pardubicemi. Chomutov má bilanci ze čtyř zápasů dva body. Naposledy prohrál 4:6 s Třincem.

Papírovým favoritem jsou hosté. Jágrovi a spol patří v současné době pátá příčka, kdežto Piráti se drží až na 12. místě. Kladenští vyhráli oba letošní vzájemné souboje. Poprvé zvítězili venku 3:1, doma Chomutov rozstříleli 7:2.

V sestavě domácích by měl chybět nemocný kapitán Kraft, hosté mají také rozsáhlou marodku. Ve stavu zraněných jsou Tlustý, Dragoun a Valský.

Sestava Chomutova: Kostúr (Hanuljak) - Palin, Pulpán, Rýgl, Mrázek, Jurčina, Pavlas, Bartejs, Trefný - D. Hruška, Zálešák, Michael Frolík - M. Procházka, Sikora, Důras - Hřebejk „C“, Y. Treille, Lušňák - Seman, Gajovský, Hromas - Ton.

Sestava Kladna: Chábera (Cikánek) - Majeský, Černošek, Macholda, Růžička, Procházka, Piskáček, Mocek - Jágr, Plekanec, Dalecký - Hlaváč, Patera „C“, Kuchler - Kuchejda, Melka, Obdržálek - Eberle, Lukáč, Látal – Doudera.

Hlavními rozhodčimi jsou pro dnešní večer pánové Jeřábek a Polák.

1.

Utkání právě začalo.

1.

První útočnou vlnu Kladna zastavil ofsajd Jágra.

2.

Domácí Mrázek předvedl první zajímavou akci, kdy z úhlu servíroval puk před branku někomu ze spoluhráčů, ale ti jeho pobídku nevyslyšeli.

3.

Melka přejel s pukem modrou čáru a hned vypálil. Kostúra to trochu vystrašilo, ale puk minul domácí svatyni.

4.

Přesnou muškou se neprezentoval ani Hřebejk na druhé straně.

4.

Jágr z blízka Kostúra nepřekonal, stejně tak neuspěl na druhé straně Gajovský.

5.

Majevský fauloval Tona. Domácí mají první početní výhodu.

5.

Chomutov vede 1:0. Krásná přesilovková kombinace, na jejíž konci stál David Hruška a zametl puk do odkryté branky.

6.

Piráty branka nabudila a Kladenské při rozehrávce atakují už v hostující třetině.

7.

Domácí Procházka odchází na trestnou lavici, to je příležitost pro Jágra a spol.

7.

Střelu Plekance vyrazil Kostúr do rohu.

8.

Hlaváč měl po přihrávce Jágra spoustu prostoru, zakončoval na zadní tyč, ale těsně netrefil.

9.

Zakončení nesedlo ani Jágrovi a je po přesilovce.

10.

Rozjetý Eberle přebruslil všechny obránce, ale střílel těsně nad branku.

11.

Sikora se dostal před branku, položil si Cháberu, ale už edokázal pak zvednout nad hostujícího brankáře.

12.

Hokej teď nabral výborné tempo. Nejprve Jágr našel volného Plekance, ale ten nezakončil ideálně a trefil betony Kostúra. Na druhé straně po brejku zaměstnal Cháberu Hruška.

13.

Růžička vyloučen za faul vysokou holí. Druhá přesilovková možnost pro Piráty, tu první využili.

14.

Téměř minutu Chomutovu trvalo, než se usadil v útočném pásmu.

15.

Frolík měl nabito mezi kruhy, ale puk byl sražen mimo.

15.

Růžička je na ledě, druhou přesilovku domácí nevyužili.

16.

Piráti zklidnili hru a po neuspořádené pasáži rozjíždí útok až od Kostúra.

17.

Melka dostává dvě minuty za sekání. Další početní výhoda pro Piráty.

17.

Bleskově mohl využít přesilovku opět Hruška, ale na brankovišti Cháberu nepřetlačil.

18.

Dva neuvěřitelné momenty. Nejprve Frolík skvěle prokličkoval mezi kruhy, ale minul branku. V zápětí Eberleho obral o puk Hruška a Chábera ho překulením přes záda famózně vychytal. To vypadá ná zákrok večera!

19.

Hosté už jsou kompletní.

20.

Chomutov má ještě v úplném závěru tlak. Chábera ale odolává.

Konec první třetiny.

Na to, že spolu hrají dva týmy, které se v současnosti spíše trápí, sledujeme zajmavý hokej. Větší šance rozhodně měli domácí, kteří také jednu z nich dokázali využít a zaslouženě vedou.

21.

Začala druhá třetina.

21.

Jágrova formace motala domácím obrancům hlavu, ale ti se ubránili.

22.

Patera nabídl puk Hlaváčovi, Kostúr utěsnil všechny otvory u přední tyče.

23.

Chomutov vede 2:0. Michal Důras překvapil všechny včetně brankáře Chábery. Nenápadná střela z úhlu skončila odrazem o tyčku v brance.

24.

Chábera následně vychytal Sikoru i Frolíka. Pro Kladno je inkasovaný gól krutý, nástup do druhé třetiny se mu totiž jinak vyvedl.

25.

Střelu Jágra vyrazil Kostúr. U puku už zase domácí.

26.

Před chomutovskou brankou je zle jen v momentě, kdy je na ledě Jágrova formace. Ostatní kladenské pětky už se moc nepřidávají.

27.

Tonova teč Cháberu nepřekvapila a sbírá puk do lapačky.

28.

Jágr sám zaměstnal všechny obránce Pirátů, dostal kotouč na Pateru, ale ten nepřetlačil Kostúrův beton.

28.

Piráti jsou maléru, na trestnou odchází rovnou dva hráči. Kladno bude hrát celé dvě minuty pět na tři.

28.

Kladno snižuje na 1:2. Jaromír Jágr měl na modré nabito a propálil Kostúra. Bleskově využitá přesilovka 5 na 3 a ještě přes minuty klasické početní výhody.

Jaromír Jágr (uprostřed) odehrál na Spartě rozporuplný zápas. Jako hráč si připsal dva body, ale jako majitel klubu se musel smířit s porážkou. | Foto: Eduard Erben
30.

Patera dojížděl před Kostúra a dostal zezadu naloženo od Pulpána. Vznikla pěkná mela, do které se zapojil i Jágr. Bude se zřejmě vylučovat. Teď jde o to kdo a na jaké straně.

30.

Počet hráčů na ledě se nemění. Po dvou minutách dostal Patera a Pulpán.

30.

Střela Frolíka z levého kruhu tentokrát Cháberu nepřekvapila.

30.

Domácí jsou v plném počtu.

31.

U mantinelů to teď pěkně jiskří. Utkání rozhodně má náboj!

32.

Po akci Eberleho s Látalem zase šarvátka u Kostúra. Tentokrát se ale zřejmě vylučovat nebude.

32.

Frolík se proháčkoval mezi kruhy a zápěstím vystřelil. Chábera puk nadvakrát zpacifikoval.

33.

Jágr předvedl v praxi, co umí se svou dlouhou holí. Nacpal se před Kostúra a málem ještě zasenul za betony domácího brankáře. Už to ale nestihl a napálil do brankové kunstrukce. Kladenská šedásátosmička bude v pořádku.

33.

Kuchler byl ve slibné šanci faulován a sudí nařídili trestné střílení. Kostúr ale jeho kličku do bekhendu vystihl.

33.

Kuchejda vyloučen za držení. Přesilovka pro Chomutov.

34.

Pirátům dělá problém dostat se do pásma.

35.

Střela Hřebejka ze strany Cháberovi vrásky nepřidělala.

35.

Kuchejda je zpátky na ledě. Tahle přesilovka se domácím tedy nepovedla.

36.

Hraje se dlouho bez přerušení, ale převážně ve středním pásmu.

37.

Kladno vyrovnalo na 2:2. Neuvěřitelná práce Jágra. Tomu funěli u mantinelu za krk dva obránci, ale kladenský lídr se jich rychlou kličkou zbavil, přihrál Hlaváčovi a ten naservíroval puk pro Marka Černoška, pro kterého už nebyl problém překonat Kostúra.

Jaromír Jágr dal do sítě Sparty 18. gól letošní sezony.
Jaromír Jágr dal do sítě Sparty 18. gól letošní sezony. | Foto: Eduard Erben
38.

Další přesilovka pro Piráty. Provinil se Kuchler.

39.

Chomutov tentokrát skřípnul hosty v pásmu, ale nemá to kýžený efekt.

40.

Obrat mohl být dokonán. Kuchler z trestné hned naskočil do brejku a spolu s Plekancem ujížděli dva na nikoho. Oba situaci ale nevyřešili dobře a střela druhého jmenovaného Kostúrovi nenadělala větší problémy.

40.

Konec druhé třetiny.

Zajímavý hokej pokračoval i v druhé třetině. Kladno ji vyhrálo hlavně díky Jaromíru Jágrovi, který jeden gól dal a na druhém měl lví podíl. Uvidíme, jaké nás čeká rozuzlení.

41.

Začala třetí třetina.

42.

Hruška se nebezpečně obtočil kolem branky, ale Chábera chytá i následnou dorážku Frolíka.

43.

Jágr si teď hodně protáhl střídání. Byl na ledě možná dvě minuty.

44.

Minuta odpočinku a už je zpátky. Připravil střeleckou pozici pro Macholdu. Kostúr ránu kryl.

45.

Na druhé straně to zkoušel Zálešák, nechal tak vyniknout Cháberovu lapačku.

46.

Začátek třetí třetiny je s ohledem na předchozí dvě části poměrně nudný. Oba týmy zřejmě nechtějí za nerozhodného stavu udělat chybu.

47.

Plekanec se dobře uvolnil a vystřelil, ale minul prostor mezi tyčemi.

48.

Série zakázaných uvolnění zastavila tempo zápasu úplně.

49.

Kladno vede 3:2. Tomáš Plekanec si za modrou navedl kotouč na střelu a precizním golfákem rozvlnil síť. Puk ještě cinknul o tyčku. Gól by s úrovní zápasu mohl ještě něco udělat.

50.

Důras opět trochu vyděsil Cháberu utajenou střelou zpoza obránce. Tentokrát z toho gól nebyl.

51.

Přestože by měl teď útočit Chomutov, hraje se píše před domácí brankou.

52.

Černošek vyzkoušel pozornost Kostúra, ten vyráží a kotouč přebírají Piráti.

53.

Kdepak! Po chvilce v útočném pásmu musejí domácí zase couvat do obrany.

54.

Hřebejkův pokus Chábera bez větších problémů lapil.

55.

Jágr prostrkával puk před branku, kde byl Hlaváč, Kostúr ale umysl vystihl a zasáhl holí.

56.

Důras je stále při chuti, tentokrát to přehnal s výškou rány.

57.

Chomutovu se krátí čas. Puk má ovšem na holi hlavně Kladno.

58.

A když už se domásí k zakončení dostanou, chytá Chábera.

58.

Piráti hrají v šesti bez gólmana.

58.

Jágr zkoušel kousek za půlkou trefit prázdnou bránu, ale neúspěšně.

58.

Oddechový čas Chomutova.

59.

Chomutov se dlouho v pásmu neudržel. Kladenští vyhodili do středního pásma.

59.

Kladno vede 4:2. Co se nepovedlo Jágrovi, povedlo se Janu Hlaváčovi, který trefuje prázdnou bránu.

60.

Všem na ledě je jasné, že o třech bodech už je s největší pravděpodobností rozhodnuto.

60.

Kladno vede už 5:2. V poslední minutě ještě Michal Lukáč zakončil přečíslení dvou na jednoho.