Tipsport extraliga • 36. kolo • 17:30, zápas skončil

Kladno
0:2
Slavia
24. Kuboš (Kadlec, Růžička), 33. Kadlec

Vítejte u sledování on-line přenosu zápasu 36. kola hokejové Tipsport extraligy. Kladno s Jaromírem Jágrem v sestavě na domácím ledě přivítá pražskou Slavii. Utkání začíná v 17:30.

Rytíři Kladno: Cikánek - Macholda, Černošek, Majeský, D. Růžička, Piskáček, Mocek, Doudera, Drtil - Jágr, Tlustý, Kuchejda, Melka, Dalecký, Eberle, Kuchler, Látal, Redlich, Obdržálek, Strnad.

HC Slavia Praha: Kopřiva - Kempný, Dresler, Kadlec, Kuboš, Kučný, Skokan, Kolařík - Tomica, Vrdlovec, Bednář, Klhůfek, Jelínek, Beňovič, Poletín, Micka, Sobotka, Alinč, Sklenář, Růžička, Stránský.

Kladenský zimák je hodně slušně zaplněný. Rytíři postrádají brankáře Cháberu (chytat bude Cikánek) a zraněného kapitána Pavla Pateru (kapitánské céčko převzal Jiří Kuchler). Slavii chybí hlavně juniorský reprezentant Tomáš Hertl.

1

Utkání začalo. V první lajně si s Jágrem a Tlustým zahraje Michal Lukáč.

2

Kladno ale na začátku druhé minuty zazmatkovalo v obraně a Tomica se Sobotkou šli do přečíslení 2 na 1. Z něj kvůli špatné přihrávce nebylo nic, akce ale pokračovala a z rohu připutovala přihrávka přesně na hůl Jaroslava Bednáře, který z mezikruží minul.

3

Zatím se hraje hodně opatrný hokej. Už i Kladno si dává na vlastní modré pozor a pozorně brání.

4

Domácí poprvé na delší dobu zamkli Slavii. Jágr podržel puk i proti třem bránícím hráčům a dokázal nahrát do velké šance Melkovi. Ten ale ze dvou metrů napálil puk pouze do brankáře.

7

Jágr se v plné rychlosti nedokázal prosadit přes precizní obranu na modré čáře.

8

Jágr to proto zkoušel podél mantinelu. Dresler ho ale hodně pečlivě hlídal a také ho připravil o puk. Slavia vyhodila na zakázané uvolnění.

8

Kladno získává převahu. Dalecký prostrčil zpoza mantinelu před bránu na najíždějícího Eberleho, který těsně minul vzádlenější tyč.

10

Po delší době si na puk sáhl i Cikánek. Práci měl ale jednoduchou, chytit do lapačky slabé nahození Kempného byla povinnost.

11

Kladno bude hrát první přesilovou hru. Pavel Hlhůfek dostává dvě minuty za hákování.

12

Do střel se zatím tlačí jen Macholda. Dvakrát trefil z dobré pozice tvrou střelou pouze brankáře.

13

Přesilovka Kladna končí, Klhůfek skáče na led. Slavia se relativně v pohodě ubráni. Domácí sice drželi většinu času pásmo, ale téměř vůbec se netlačili do zakončení.

14

Látal hledal před bránou Kuchlera, jenže přihrávka přes brankoviště byla moc prudk. Kapitán domácí na ni ani v pádu nedosáhl a pouze doklouzal do přihlížejícího brankáře Kopřivy.

15

Tlustý se hlásil rozjetý na červené čáře Jágrovi do samostatného úniku a přihrávku také dostal. Jenže rychlejší, než potřeboval. Z nadějného brejku je pouze zakázané uvolnění.

16

A práce také pro brankáře Cikánka, který hlídal Bednářovo nahození od modré.

16

Kopřiva měl dvakrát obrovské štěstí. Nejprve vůbec neviděl na ránu Majeského od modré a pak mohl do prázdné brány zasouvat zpoza konstrukce puk Dalecký, jenže mu kotouč v klíčovou chvíli sjel z čepele a nepovedné zakončení skončilo jen na betonu přesunujícího se gólmana!

18

Poletín napřáhl tvrdě od levého mantinelu. Cikánek puk chytil, ale neměl komu rozehrát, a proto si kotouč podržel pod lapačkou.

18

Jágr v samostatném úniku po levém křídle. Kopřiva jeho svižnou ránu dokázal vytáhnout ramenem!

20

Další střela od levého mantinelu, se kterou Cikánek neměl problém. V provozní teplotě ho tentokrát udržel Klhůfek.

20

První třetina skončila.

První třetina branky nepřinesla, ale domácí Kladno bylo aktivnějším celkem i co do vyložených šancí. Skóre mohl otevřít i Jaromír Jágr, Miroslav Kopřiva ale jeho samostatný únik vytáhl ramenem. Druhá třetina tady na Kladně začne přibližně v 18:20.

21

Druhá třetina začala.

21

Jágr přiťukl puk Tlustému, který se s ním dostal z úhlu až do brankoviště. Kopřivu ovšem nepřekonal a pak mu navíc bylo odpískáno postavení v brankovišti.

23

Látal zavezl puk mezi kruhy Lukáčovi, který z nenápadné akce hodně rychle a hlavně nebezpečně střílel. Překvapivý pokus ale bohužel pro Kladno mířil pouze doprostřed brány.

23

Kladno mělo velké štěstí. Sobotka totiž obral jednoho z obránců a vyrazil do rychlého přečíslení. Hned za modrou předal puk Bednářovi, který z první trefil tyč!

24

Majeský to přehnal s důrazem a také Slavia bdue hrát přesilovku. Dostává dvě minuty za hrubost.

24

Gól! Slavia vede 1:0! Pouze 16 vteřin stačilo hostům, aby využili přesilovku. Puk se dostal na modrou, odkud s přispěním několika smolných tečí poslal puk za záda Cikánka Petr Kuboš.

26

A tohle skóre hostům, kteří tady přijeli hrát na brejky, úplně vyhovuje. V šanci z rychlého protiútoku se ocitl Sklenář, ale Cikánek dokázal zacvaknout betony včas.

29

Majeský jde znovu na trestnou lavici a Slavia bude hrát další přesilovku. Slovenský obránce tentokrát dostává dvě minuty za podražení.

29

Kadlec se opřel do křižné přihrávky, ale Cikánek puk dokázal vyrazit a domácí se osvobozují.

29

Je po přesilovce. Dvě minuty za hákování dostává Vladimír Růžička mladší. 1:14 se bude hrát ve čtyřech na obou stranách, pak začne krátká přesilovka Rytířů.

30

Jágr pálil svižně zápěstím těsně nad.

31

Jágr centroval z rohu do brankoviště. Ze závaru ale vyšli vítězné hosté. To už Kladno hrálo přesilovku.

32

Aktivní Sobotka zaměstnával obranu Rytířů. Cikánek si ale s jeho přízemním pokusem betonem poradil.

33

Gól! Slavia už v Kladně vede 2:0! Nahození Petra Kadlece trefilo někoho před bránou tak (ne)šťastně do zad, že se odrazilo za záda brankáře Cikánka!

35

Kladno se po druhé brance trápí. Rozehrávka domácích končí pouze zakázaným uvolněním.

36

Strnad před bránou promáchl šikovnou přihrávku Tlustého. Škoda pro domácí, to byla slušná šance.

37

Dvakrát zahráli zakázané uvolnění také hosté. Jenže těm kouskování hry krátce před druhou přestávkou tolik nevadí.

39

Kladno má problém dostat se vůbec do útočné třetiny. Aktivita ja na straně Slavie, která po vstřelené brance hraje hodně chytře.

40

Kladno bude hrát ještě 31 vteřin před koncem druhé třetiny přesilovou hru. Na trestnou lavici odjíždí obránce Jiří Kučný.

40

Cikánek ustál obrovský závar, když mu volný puk ležel těsně před brankovou čáru. Nikdo z domácích ale ani v leže nedokázali kotouč do sítě dorazit.

40

Druhá třetina skončila.

Kladno si do třetí třetiny přenáší ještě 1 minutu a 29 vteřin dlouhou přesilovou hru.

41

Třetí třetina začala.

42

Kopřiva během přesilové hry Kladna ani nemusel zasahovat, hosté už hrají zase v pěti.

44

Eberle se zkoušel natlačit bekhendem před bránu, ale před důrazného beka se rameny nedostal. Neúspěšné bylo i nahození Piskáčka z úhlu.

45

Kladno nemá na nic čekat, proto je občas domácí obrana hodně otevřená. Klhůfek v přečíslení předložil Poletínovi, který ale po těžké přihrávce napálil z těžké pozice pouze Cikánka.

47

Kopřiva si poradil s ránou Macholdy i s následnými dorážkami domácích borců.

48

Domácí první formace dlouze svírala Slavii před Kopřivou. Tlustý ale nedosáhl na skákavou přihrávku Jágra od druhé tyče.

49

Melka nabil do tandemu Obdržálkovi, který se napřáhl k obrovskí ráně, jenže špatně trefil puk a jeho střelecký pokus tak zamířil daleko od brány Kopřivy.

49

Kladno má tlak. Mocek ale trefil jen vlastního spoluhráče clonícího před bránou.

51

Teď je hra hodně rozháraná a plná nepřesností.

52

Voda na mlýn pro kladenský tlak. Slavia bude hrát ve čtyřech. Za držení odchází na trestnou lavici Petr Kuboš.

53

Obrovská šance Kladna! Jágr našel na brankovišti Růžičku, který z jednoho metru nechal vyniknout přesunujícího se Kopřivu!

55

Slavia je kompletní a drží hru daleko od vlastní brány.

57

Kladno se trápí dál. Kopřiva bouchá hokejkou o led a formuje si spoluhráče na modré čáře. Ani tenhle útok Kladna přes pevný blok slávistů ke Kopřivovi neprojde.

58

Tak ještě jedna šance pro Kladno. Sobotka dostává dvě minuty a Slavia jde do čtyř. Domácí sei berou oddechový čas a Cikánek pravděpodobně zůstane na střídačce.

58

Je tomu skutečně tak. Kladno je v šesti. Do konce zbývají 2 minuty a 16 vteřin.

59

Majeský promáchl před prázdnou bránou!

59

Kolaříkovo vyhození těsně míjí kladenskou klec. Rytíři si oddychli a jdou znovu do útoku.

60

Jenže nestřílejí. Slavia protečovala puk do středního pásma a ví, že teď už je dobře.

60

Cikánek se vrací do branky. Kladno zahrálo zakázané uvolnění. Zdá se být rozhodnuto.