Výborný: Brošák mě už žene do důchodu, chce kapitánské céčko

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
17. 9. 2014 10:58
Hokejový útočník David Výborný zvažuje, jestli po této sezoně neukončí svou bohatou kariéru.
David Výborný je kapitánem i ofenzivní oporou Mladé Boleslavi
David Výborný je kapitánem i ofenzivní oporou Mladé Boleslavi | Foto: ČTK

Praha - David Výborný, to je synonymum pro zlatý věk českého hokeje z přelomu tisíciletí. Spolu s Františkem Kaberlem jsou jediní, kdo dokázali získat všech pět titulů mistrů světa ve slavné dekádě mezi lety 1996 a 2005.

Nyní působí devětatřicetiletý útočník v Mladé Boleslavi, kterou má jako kapitán držet co nejdále od barážových vod, a zvažuje, zda tato sezona nebude jeho poslední. "Uvidíme, jak to všechno dopadne a jak se budu cítit," říká Výborný.

Po návratu do extraligy máte za sebou úspěšný vstup do sezony, ze tří zápasů jste získali šest bodů. Co vám tato utkání ukázala?
"Ukázalo se, že naše hra je založená na bojovnosti a přesilovkách. To se potvrdilo i na Spartě."

Přesto máte zatím i slušnou produktivitu.
"Tak určitě. To dělají ty přesilovky. Máme v mužstvu dobře smíchány zkušené hráče s mladými a zatím nám to jde. Doufám, že to tak bude pokračovat dál."

Experti vám před sezonou dávali dost velké šance na to, že letos konečně nebudete hrát baráž. A podle startu do soutěže to vypadá, že i vaše cíle by mohly být vyšší než jen bojovat o záchranu. Je to tak?
"My máme jako prioritu pořád záchranu. Nevím, jací experti o nás mluví nebo nemluví, ale my si to necháme pro sebe, co chceme hrát."

V Boleslavi jste se po přestupu ze Sparty docela zabydlel, načínáte v ní už čtvrtou sezonu. Plánujete si v ní svou budoucnost i nadále?
"To ne, budoucnost si plánuju s rodinou a dětmi, užít si život."

V Česku se teď hrály dvě významné exhibice hráčů z vaší generace. Vnímáte, jak jiní hráči okolo vás končí? Vy totiž evidentně máte do hokeje ještě spoustu chuti...
"... spoustu let před sebou, ne?! (směje se) To určitě ne. Možná tato sezona bude mou poslední. Uvidíme, jak to všechno dopadne a jak se budu cítit."

Záleží to na tom, jak se vám a Boleslavi celkově bude letos dařit?
"To taky. Ale hlavně na tom, jak se budu cítit, jestli budu mít ještě chuť a jestli na to stále budu mít."

Poslední dobou hrajete ve stejných klubech jako další zkušený útočník Michal Broš, znáte se dlouho. Probíráte spolu nějak ty další hokejové kroky?
"Brošák právě chce, abych skončil, aby on mohl hrát ještě o rok déle a získal po mně kapitánské céčko (směje se)."

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Při dvou útocích v syrské provincii Idlib zemřelo nejméně 21 lidí

Při dvou útocích v syrské provincii Idlib dnes zahynulo nejméně 21 lidí. Ostřelování uprchlického tábora na severozápadě Sýrie nedaleko turecké hranice si vyžádalo 15 obětí a nálet na povstalci držené město dalších šest mrtvých. Informovala o tom exilová Syrská organizace pro lidská práva (SOHR), která získává zprávy od svých informátorů v Sýrii.

Podle SOHR stojí za útokem na uprchlický tábor syrská vládní vojska. Další množství lidí bylo při ostřelování zraněno. K útoku došlo nedlouho poté, co jiný nálet na povstalci držené město Maarat Numán rovněž v provincii Idlib usmrtil nejméně šest osob. O tomto útoku informovala organizace SOHR a rovněž dobrovolnická organizace Bílé přilby, která v povstaleckých oblastech pomáhá zraněným.

V provincii Idlib od konce srpna platí křehké příměří oznámené Moskvou. Do té doby během ofenzivy, kterou zahájila v dubnu syrská armáda, zahynula téměř tisícovka civilistů a na 400.000 lidí muselo opustit své domovy, uvedla nedávno OSN.

před 8 hodinami

Spojené státy začaly udělovat licence firmám pro obchodování s Huawei

Americké ministerstvo obchodu ve středu začalo udělovat některým firmám omezené licence pro obchodování s čínskou společností Huawei Technologies. Informovala o tom agentura Reuters. Washington v květnu zařadil tuto čínskou společnost na černou listinu. V pondělí resort potřetí prodloužil takzvanou dočasnou všeobecnou licenci, která umožňuje limitované obchodování s Huawei, bez něhož se neobejdou operátoři provozující komunikační sítě na americkém venkově.

"Ministerstvo vydává tyto omezené licence, jimiž povoluje limitované a konkrétně vymezené aktivity, které nepředstavují významné riziko pro národní bezpečnost anebo pro zahraniční zájmy Spojených států," uvedl resort obchodu v prohlášení.

Zatím není jasné, které produkty mohou americké společnosti největšímu výrobci telekomunikačních zařízení na světě prodávat. Čínský technologický gigant, který je zároveň druhým největším výrobcem chytrých telefonů na světě, především čeká, zda licenci dostane Google, který by pak mohl dodávat svůj operační systém Android a aplikace do nových přístrojů Huawei, napsala Reuters. Internetová společnost Google věc odmítla komentovat.

Další zprávy