Výborný: Brošák mě už žene do důchodu, chce kapitánské céčko

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
17. 9. 2014 10:58
Hokejový útočník David Výborný zvažuje, jestli po této sezoně neukončí svou bohatou kariéru.
David Výborný je kapitánem i ofenzivní oporou Mladé Boleslavi
David Výborný je kapitánem i ofenzivní oporou Mladé Boleslavi | Foto: ČTK

Praha - David Výborný, to je synonymum pro zlatý věk českého hokeje z přelomu tisíciletí. Spolu s Františkem Kaberlem jsou jediní, kdo dokázali získat všech pět titulů mistrů světa ve slavné dekádě mezi lety 1996 a 2005.

Nyní působí devětatřicetiletý útočník v Mladé Boleslavi, kterou má jako kapitán držet co nejdále od barážových vod, a zvažuje, zda tato sezona nebude jeho poslední. "Uvidíme, jak to všechno dopadne a jak se budu cítit," říká Výborný.

Po návratu do extraligy máte za sebou úspěšný vstup do sezony, ze tří zápasů jste získali šest bodů. Co vám tato utkání ukázala?
"Ukázalo se, že naše hra je založená na bojovnosti a přesilovkách. To se potvrdilo i na Spartě."

Přesto máte zatím i slušnou produktivitu.
"Tak určitě. To dělají ty přesilovky. Máme v mužstvu dobře smíchány zkušené hráče s mladými a zatím nám to jde. Doufám, že to tak bude pokračovat dál."

Experti vám před sezonou dávali dost velké šance na to, že letos konečně nebudete hrát baráž. A podle startu do soutěže to vypadá, že i vaše cíle by mohly být vyšší než jen bojovat o záchranu. Je to tak?
"My máme jako prioritu pořád záchranu. Nevím, jací experti o nás mluví nebo nemluví, ale my si to necháme pro sebe, co chceme hrát."

V Boleslavi jste se po přestupu ze Sparty docela zabydlel, načínáte v ní už čtvrtou sezonu. Plánujete si v ní svou budoucnost i nadále?
"To ne, budoucnost si plánuju s rodinou a dětmi, užít si život."

V Česku se teď hrály dvě významné exhibice hráčů z vaší generace. Vnímáte, jak jiní hráči okolo vás končí? Vy totiž evidentně máte do hokeje ještě spoustu chuti...
"... spoustu let před sebou, ne?! (směje se) To určitě ne. Možná tato sezona bude mou poslední. Uvidíme, jak to všechno dopadne a jak se budu cítit."

Záleží to na tom, jak se vám a Boleslavi celkově bude letos dařit?
"To taky. Ale hlavně na tom, jak se budu cítit, jestli budu mít ještě chuť a jestli na to stále budu mít."

Poslední dobou hrajete ve stejných klubech jako další zkušený útočník Michal Broš, znáte se dlouho. Probíráte spolu nějak ty další hokejové kroky?
"Brošák právě chce, abych skončil, aby on mohl hrát ještě o rok déle a získal po mně kapitánské céčko (směje se)."

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Klaebo nebude kvůli koronavirové situaci do konce roku závodit

Aktuální lídr Světového poháru běžců na lyžích Johannes Klaebo odřekl kvůli obavám z koronaviru účast na dalších dílech seriálu v Davosu a Drážďanech. Čtyřiadvacetiletý norský reprezentant nebude podle informací rádia NRK závodit až do konce roku, protože nepovažuje za rozumné v současné situaci tolik cestovat.

Stejný postoj zaujal i jeho reprezentační kolega Emil Iversen. Šéftrenér Espen Bjervig nevyloučil, že minimálně závody v Davosu vynechá celý norský tým.

"Jsem toho názoru, že lyžování a závodění jsou ve srovnání se současnou pandemií vcelku nedůležité," řekl trojnásobný olympijský vítěz Klaebo, který při úvodní zastávce SP ve finské Ruce vyhrál dva ze tří závodů a ujal se vedení v průběžném pořadí seriálu. "V této době považuju mezinárodní cestování za chybu. Přináší to kontakt příliš velkého počtu lidí. Vyžaduje to použití letadel, autobusů, letišť a mnoho dalšího. Nebudu se tomu vystavovat," řekl Klaebo.

Nejdříve se do programu Světového poháru zapojí 1. ledna, kdy odstartuje Tour de Ski. Iversen, jenž se vedle nákazy obává i nucené preventivní karantény kvůli případnému výskytu koronaviru v týmu, hodlá vynechat i prestižní miniseriál.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Německý soud poslal do vězení českého pašeráka drog

Zemský soud v Kolíně nad Rýnem dnes uložil 55letému Čechovi trest vězení 4,5 roku kvůli nedovolenému dovozu omamných prostředků a napomáhání k obchodu s omamnými prostředky. Informoval o tom německý server Rundschau-online. Drogový kurýr byl zadržen loni v srpnu při namátkové kontrole. Celníci v automobilu našli zhruba kilogram kokainu a 25 tisíc eur (přes 656.000 korun) v hotovosti.

Čech, který byl zadržen na cestě z Belgie do vlasti, u soudu řekl, že drogy vyzvedl pro svého dobrého známého. Za "kurýrní jízdu" prý dostal odměnu 4000 eur.

Pro vyučeného automechanika a otce od rodiny jízda skončila na dálničním odpočívadle Frechen-Süd. Před celníky, kteří ho zastavili, byl viditelně nervózní a třesoucíma se rukama jim podal řidičský průkaz.

Muž nejdříve tvrdil, že u sebe nemá ani drogy, ani větší množství peněz. Celníci však automobil s českou poznávací značkou prohledali a našli drogy v černém plastovém vaku.

Muž byl už dříve kvůli prodeji drog trestán i v Česku. Odseděl si 20 měsíců ve vyšetřovací vazbě a v roce 2018 byl odsouzen k pětiletému podmíněnému trestu. Nejméně polovinu trestu, který mu byl dnes uložen, si musí odpykat v Německu. Poté je podle soudce "dobře možné", že bude vyhoštěn.

Další zprávy