Vlasák dotáhl Plzeň k výhře. Zlín dal Slavii šest gólů

Ivo Pospíšil, ip
18. 3. 2010 20:46
Plzeň - Liberec 4:0, Zlín - Slavia 6:1

Praha - Dařilo se jim v základní části O2 extraligy a s potřebným sebevědomím vstoupili i do play-off. Řeč je o hokejistech Plzně a Zlína, kteří zahájili své účinkování v letošní vyřazovací soutěži jasnými výhrami.

Zatímco držitel Prezidentovy trofeje Plzeň porazil ve svém domácím zápase Liberec 4:0, Moravané přehráli v souběžně hraném duelu pražskou Slavii 6:1.

Zlín měl sice po odehrané základní části stejný počet bodů jako Pardubice, nicméně díky lepším vzájemným zápasům obsadil v tabulce druhé místo. Ve vyřazovací fázi se tak vyhnul Třinci a naopak se svého soupeře dozvěděl až po odehraném předkole play-off.

Otázka, zda se však delší přestávka promítne do hry, byla zodpovězena už prakticky v první třetině. Tým Zdeňka Venery totiž už po osmi minutách vedl o dvě branky, když nejprve využil dvojnásobnou početní výhodu Balaštík, a krátce po něm skóroval i Michal Důras.

Hosty sice dostal zpět do hry v závěru prvního dějství Lukáš Endál, nicméně to bylo poprvé a naposledy, co domácí brankář Sedláček kapituloval.

Zlín navíc pokračoval v kvalitním výkonu i během prostředního dějství a v pětadvacáté minutě odskočil svému soupeři opět na rozdíl dvou branek. Tentokrát se pohotovou ranou po buly prezentoval Bedřich Köhler.

Plzeň dotáhl k výhře Vlasákův hattrick

Za dalších čtyřiačtyřicet vteřin mohl navíc stadion Luďka Čajky znovu slavit. Tentokrát našel skulinu mezi Slipčenkovými betony důrazný Petr Leška.

A když během další přesilovky v dvaatřicáté minutě hry pronikla do sítě i několikrát tečovaná střela Svrčka, bylo jasné, že si celek Vladimíra Růžičky bude muset na první bod v sérii počkat.

Konečnou podobu výsledku pak ještě dal v úplném závěru druhé části podruhé v zápase skórující Jaroslav Balaštík.

Také v Plzni přišla první branka už v úvodní části a shodně i při přesilové hře 5 proti 3. V osmnácté minutě totiž rozvlnil poprvé síť za gólmanem Leinonenem Tomáš Vlasák.

Zkušený kanonýr se stal klíčovou postavou svého celku i v dalších okamžicích. Nejprve zvýšil i v průběhu druhého dějství po další přesilovce na rozdíl dvou branek a později dokonce završil další nekompromisní ranou hattrick.

Bílí Tygři se sice ještě v poslední části snažili dostat na dostřel, ovšem jejich akce končily vždy u brankáře Pöpperleho. Naopak na druhé straně ještě pojistil Plzni první výhru v letošním play-off Martin Straka.

HC Plzeň 1929 - Bílí Tygři Liberec 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
18. Vlasák (Vampola, Hvila), 26. Vlasák (Hanzlík, Kovář), 28. Vlasák, 48. Straka (Vlasák, Benda)
Počet diváků: 7 898
Plzeň: Pöpperle (Francouz) - Benák, Jiří Hanzlík, Benda, Modrý, Dresler, O´Brien, Malena - Bomersback, Jan Kovář, Vlasák - Hvila, Vampola, Adamský - Scofield, I. Padělek, Tvrdík - Stránský, Vostřák, Dvořák - M. Straka
Liberec: Leinonen (Pinc)- Čakajík, Výtisk, Hunkes, Derner, Holub, Jareš, Rýgl - Klimenta, Nedvěd, Nedorost - Podkonický, Kašpařík, Bartovič - Ondřej, Blatný, Dušek - Špaček, Matějovský, Víšek - Kica