Vítkovice podlehly i CSKA Moskva a na Spengler Cupu končí

29. 12. 2013 17:48
Ostravané měli zápas proti účastníkovi KHL výborně rozehraný, ale k postupu jim bylo málo i vedení 2:0.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Petr Kotala/hc-vitkovice.cz

Davos - Hokejisté Vítkovic prohráli ve čtvrtfinále Spenglerova poháru s CSKA Moskva 2:3 v prodloužení a s bilancí tří porážek pro ně nejstarší turnaj světa v Davosu skončil.

Ostravané měli zápas proti účastníkovi KHL výborně rozehraný, ale k postupu jim bylo málo i vedení 2:0 a soupeř obrat dokonal v 61. minutě v přesilovce gólem Rylova. Severomoravský celek tak ve Švýcarsku neobhájil třetí místa z předešlých dvou ročníků.

Moskvanům chyběli Radulova a Fjodorov

S větší vervou vstoupili do zápasu po dnu volna Vítkovičtí, ale ze své aktivity vytěžili góly až v druhé části. Šindeláře nejdřív po střele Prochorkina musela zastoupit tyč a z protiútoku prostřelil slovenský bek Stehlík bombou krajana Staňu v brance CSKA. Přesně po 30 sekundách navíc potrestal chybu Moskvanů druhou trefou Svačina, jenže ani dvougólové vedení nestačilo.

Až pak zvýšil obrátky i ruský celek. Přestože se v jeho dresu tentokrát neobjevily největší hvězdy Radulov a Sergej Fjodorov, Zajnullin v půlce zápasu jeslemi překonal Šindeláře. Vítkovický náskok vymazal osm vteřin před koncem druhého dějství v přesilové hře Žarkov, který zblízka tečoval Prochorkinovu dělovku.

Vítkovice trefily dvakrát tyč

Vítkovice i v třetí části sahaly po postupu. Vítězný gól visel ve vzduchu obzvláště při střelách Randeggera a Burgera, ale soupeři v obou případech pomohla tyč.

Osudovým se Ostravanům stalo v závěru řádné hrací doby Húževkovo vyloučení. CSKA přesilovku čtyři na tři využil po 46 vteřinách prodloužení, když Mišarinovu zblokovanou ránu napálil z voleje z pravého křídla do odkryté klece Rylov.

Hokejový Spenglerův pohár v Davosu - čtvrtfinále:

CSKA Moskva - HC Vítkovice Steel 3:2 v prodl. (0:0, 2:2, 0:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 30. Zajnullin (Mišarin, Ljubimov), 40. Žarkov (Prochorkin, Rylov), 61. Rylov (Mišarin) - 25. Stehlík (Burger), 26. Svačina (Huna, Roman). Rozhodčí: Massy (Švýc.), Patafie (USA) - Kaderli, Kohler (oba Švýc.). Vyloučení: 5:5. Využití: 2:0. Diváci: 6303 (vyprodáno).

Sestava Vítkovic: Šindelář - Randegger, Stehlík, Sloboda, Kovář, M. Hruška, Bail, Dudáš, Pastor - J. Káňa, Burger, Strapáč - Huna, Roman, Svačina - Vandas, Húževka, Szturc - Kucsera, Kolouch, Valčák. Trenéři: Oremus a Šimíček.