Jaroslav  Šindelář Tomáš  Kubánek Jaroslav Šindelář, Tomáš Kubánek
21. 10. 2011 7:15
Philadelphia - Washington 2:5 (1:2, 0:0, 0:3)

Philadelphia/Praha - Očekávaný souboj Philadelphie s Jaromírem Jágrem a Washingtonu v čele s Alexandrem Ovečkinem a českým duem Tomáš Vokoun - Roman Hamrlík dopadl jednoznačně ve prospěch hráčů Capitals.

Tým z hlavního města Spojených států si veze z ledu Flyers výhru 5:2 a zároveň prodloužení své vítězné série, která nyní čítá už šest zápasů. To je nejlepší start Washingtonu do sezony v celé klubové historii.

Zatímco Jágr vyšel z pěti střel gólově naprázdno, Vokoun si připsal pozoruhodných čtyřicet zákroků, Ovečkin vstřelil dvě branky a Hamrlík vstřelil svůj první gól v novém působišti.

Ruský kanonýr a český brankář byli také po zásluze zařazeni mezi hvězdy utkání.

Přichází střet titánů v NHL. Na Jágra už čeká Ovečkin
Pavelec přispěl Winnipegu k zisku bodu v Torontu
VIDEO Obelstil celou pětku soupeře. A pak zavěsil

Úvod střetnutí se nesl ve znamení vyloučených a rovněž první gól padnul při nestandardním počtu hráčů. V 15. minutě ujel po Simmondsově vypíchnutí při hře čtyři na čtyři Giroux a povedeným blafákem do forhendu otevřel skóre.

Ještě do přestávky však byl stav přesně opačný. V rozmezí minuty a osmi sekund se o obrat postarali Perreault a Ovečkin.

Podívejte se na jeden z parádních zákroků Tomáše Vokouna (zdroj: nhl.com) Článek pokračuje pod videem.

Po bezbrankové druhé dvacetiminutovce se hostům povedl nástup do té třetí. Hamrlík, v přesilovce znovu Ovečkin a chvíli po něm Ward zvýšili na 5:1.

Flyers nedokázali na bleskový knock out účinně zareagovat a snížení Couturiera v samém závěru už výsledek pouze kosmeticky upravilo.

Michálek se postaral o výhru nad Pavelcovými Jets

Oproti Jágrovi a jeho spoluhráči z Flyers Jakubu Voráčkovi se dařilo jinému českému útočníkovi. Milan Michálek se dvěma góly a asistencí postaral o výhru Ottawy 4:1 nad Winnipegem. S osmi body se tak stal nejproduktivnějším Čechem v soutěži.

Michálek nejprve zareagoval na vedoucí gól Winnipegu, když překonal svého krajana Ondřeje Pavelce. Poté přihrál na vítězný gól a v poslední minutě pojistil výhru střelou do prázdné branky.

Díky tomu Senátoři přenechali Stíhačkám poslední místo ve Východní konferenci.

Výsledky:

Philadelphia Flyers - Washington Capitals 2:5 (1:2, 0:0, 0:3)
Branky: 15. C. Giroux, 60. Couturier - 20. a 44. Ovečkin, 19. M. Perreault, 43. Hamrlík, 45. J. Ward. Brankář Tomáš Vokoun odchytal za Washington celé utkání, inkasoval dvě branky ze 42 střel a úspěšnost zásahů měl 95,24 procenta. Střely na branku: 42:28. Diváci: 19.658.

Ottawa - Winnipeg 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)
Branky: 25. a 60. M. Michálek, 34. Spezza (M. Michálek), 50. Alfredsson - 15. Byfuglien. Brankář Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg 56 minut, inkasoval tři branky z 29 střel a úspěšnost zásahů měl 89,66 procenta. Diváci: 17.919.

Boston - Toronto 6:2 (3:1, 0:0, 3:1)
Branky: 11. Horton, 17. Chára, 18. Kelly, 43. Lucic, 51. P. Bergeron, 52. Seguin - 8. Steckel, 53. Grabovskij. Střely na branku: 43:28. Diváci: 17.565.

Pittsburgh - Montreal 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Branky: 9. J. Neal, 23. Vitale, 46. Asham - 59. Gionta. Střely na branku: 32:28. Diváci: 18.403.

Tampa Bay - NY Islanders 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Branky: 17. Malone, 36. Lecavalier, 46. Stamkos, 57. B. Clark - 48. Grabner. Střely na branku: 30:17. Diváci: 18.181.

Florida - Buffalo 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)
Branky: 23. a 58. Vanek, 37. Pominville. Střely na branku: 22:38. Diváci: 14.811.

Colorado - Chicago 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)
Branky: 36. O'Byrne - 17. Toews, 48. Sharp, 59. Hossa. Střely na branku: 32:30. Diváci: 17.523.

Calgary - NY Rangers 2:3 v prodl. (2:2, 0:0, 0:0 - 0:1)
Branky: 6. Iginla, 16. Giordano - 5. Gáborík, 14. Prust, 65. McDonagh. Střely na branku: 35:29. Diváci: 19.289.

Edmonton - Minnesota 1:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 17. R. Jones - 60. Heatly, rozhodující nájezd Cullen. Střely na branku: 31:31. Diváci: 16.839.

Vancouver - Nashville 5:1 (4:1, 0:0, 1:0)
Branky: 3. D. Sedin, 6. H. Sedin, 13. Weise, 14. Higgins, 47. Kesler - 5. Halischuk. Střely na branku: 40:26. Diváci: 18.860.

Phoenix - Los Angeles 0:2 (0:0, 0:2, 0:0)
Branky: 21. D. Brown, 36. Clifford. Střely na branku: 28:22. Diváci: 7128.