Pavelec přispěl Winnipegu k zisku bodu v Torontu

20. 10. 2011 7:00
Toronto - Winnipeg 4:3 po samostatných nájezdech

Toronto - Český brankář Ondřej Pavelec pomohl Winnipegu v jediném středečním utkání NHL k zisku alespoň jednoho bodu v Torontu za prohru 3:4 po samostatných nájezdech.

Perspektivní gólman zastavil dvacet střel soupeře a nestačil pouze na kombinace útočného dua Joffreyho Lupula a Phila Kessela. Lupul vstřelil dvě branky, navíc si připsal rozhodující nájezd, a Kessel, nejproduktivnější hráč NHL, rozšířil sbírku bodů o gól a dvě asistence.

VIDEO Obelstil celou pětku soupeře. A pak zavěsil
VIDEO Chára se zase popral. Odnesla to Carolina
Vokoun vychytal ´svou´ Floridu, Flyers nadělovali

Hokejisté Maple Leafs přitom v zápase ani jednou nevedli. Hosté otevřeli skóre v desáté minutě střelou Tobiase Enströma od modré čáry, a přestože o těsný náskok rychle přišli, ve druhé části překlopili dvěma zásahy misky vah zase na svou stranu.

Osudnou se ale Jets stala 48. minuta, v níž během dvou oslabení dvakrát inkasovali. V nájezdech pak Pavelce překonali Lupul i Matt Frattin střelou nad lapačku, za hosty se v této dovednostní disciplíně neprosadil nikdo.

Toronto - Winnipeg 4:3 po sam. nájezdech (1:1, 0:2, 2:0 - 0:0)
Branky: 12., 48. a rozhodující nájezd Lupul, 48. Kessel - 10. Enström. 23. Burmistrov, 28. Scheifele. Brankář Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celé utkání, inkasoval tři góly z 23 střel a úspěšnost zásahů měl 86,96 procenta. Střely na branku: 23:29. Diváci: 19.154.