VIDEO Hokejová kouzla legendární Blue Line

Sport Sport
7. 12. 2012 21:28
Podívejte se na výběr krásných kombinací legendární Blue Line, tedy kladenské formace Vejvoda - Patera - Procházka.
Pokochejte se pohledem na hokejovou krásu v podání legendární kladenské Blue Line | Video: youtube.com

Praha - V polovině 90. let nebylo v extralize obávanější formace než tzv. Blue Line. Podle modrých tréninkových dresů se tak nazýval kladenský útok Vejvoda - Patera - Procházka.

Pavel Patera s Otakarem Vejvodou spolu hráli už v mládežnických kategoriích, po přechodu do áčka se k nim připojil i Martin Procházka. Tohle trio naplno ukazovalo typicky český kombinační hokej s velkou improvizací, proto jej fanoušci doslova milovali. Kladnu pomohli k bronzovým medailím v sezoně 1993/94.

Spolu hráli i na MS 1995 a 1996, ve Vídni výraznou měrou přispěli ke zlatu, a Světovém poháru 1996. Po něm společně přestoupili do švédského AIK Stockholm, kde však začaly Vejvodovy zdravotní problémy, kvůli nimž musel svou skvěle rozjetou kariéru záhy ukončit.

Patera s Procházkou pokračovali bez něj, v reprezentaci vedle nich zářili například Vladimír Vůjtek či David Moravec. Okleštěná Blue Line nadále získávala četné úspěchy. Ať už extraligový titul se Vsetínem, další tři tituly mistrů světa nebo olympijské zlato v Naganu. Kromě jejich stabilní formy a improvizaci byli ceněni i pro schopnost dát v pravý čas klíčové góly.

V roce 2010 ukončil kariéru i Procházka, a tak jediným aktivním hráčem je už pouze Patera.

 

Právě se děje

před 33 minutami

Praha poskytne Bratislavě zdarma licenci na design městského mobiliáře

Praha poskytne Bratislavě bezplatně licenci na design laviček, košů a dalšího mobiliáře, který v roce 2017 vybrala v mezinárodní soutěži. Rozhodli o tom v pondělí radní v reakci na žádost slovenského hlavního města. Pražský magistrát plánuje na výrobu mobiliáře vypsat soutěž, nyní je k vidění jen na několika místech, například na Petříně nebo ve Stromovce. Postupně má při rekonstrukcích nahradit nynější různé druhy mobiliáře.

Pražský magistrát již podle schváleného dokumentu uzavření tzv. podlicenční smlouvy projednal s Bratislavou včetně jejího znění. Schválení bratislavskou radou či zastupitelstvem prý není nutné. Bezúplatné poskytnutí je podle důvodové zprávy "v rámci podpory vzájemných vztahů obou měst a propagaci pražského designu mobiliáře". "Bratislava bude Praze pouze hradit všechny náklady, které případně poskytnutím vzniknou," řekl pražský radní pro majetek Jan Chabr (TOP 09).

Zdroj: ČTK
Další zprávy