VIDEO Hokejová kouzla legendární Blue Line

Sport Sport
7. 12. 2012 21:28
Podívejte se na výběr krásných kombinací legendární Blue Line, tedy kladenské formace Vejvoda - Patera - Procházka.
Pokochejte se pohledem na hokejovou krásu v podání legendární kladenské Blue Line | Video: youtube.com

Praha - V polovině 90. let nebylo v extralize obávanější formace než tzv. Blue Line. Podle modrých tréninkových dresů se tak nazýval kladenský útok Vejvoda - Patera - Procházka.

Pavel Patera s Otakarem Vejvodou spolu hráli už v mládežnických kategoriích, po přechodu do áčka se k nim připojil i Martin Procházka. Tohle trio naplno ukazovalo typicky český kombinační hokej s velkou improvizací, proto jej fanoušci doslova milovali. Kladnu pomohli k bronzovým medailím v sezoně 1993/94.

Spolu hráli i na MS 1995 a 1996, ve Vídni výraznou měrou přispěli ke zlatu, a Světovém poháru 1996. Po něm společně přestoupili do švédského AIK Stockholm, kde však začaly Vejvodovy zdravotní problémy, kvůli nimž musel svou skvěle rozjetou kariéru záhy ukončit.

Patera s Procházkou pokračovali bez něj, v reprezentaci vedle nich zářili například Vladimír Vůjtek či David Moravec. Okleštěná Blue Line nadále získávala četné úspěchy. Ať už extraligový titul se Vsetínem, další tři tituly mistrů světa nebo olympijské zlato v Naganu. Kromě jejich stabilní formy a improvizaci byli ceněni i pro schopnost dát v pravý čas klíčové góly.

V roce 2010 ukončil kariéru i Procházka, a tak jediným aktivním hráčem je už pouze Patera.

 

Právě se děje

před 29 minutami

ČEZ dostal od úřadu pro jadernou bezpečnost povolení pro nový zdroj v Dukovanech

Společnost Elektrárna Dukovany II ze skupiny ČEZ toto pondělí získala od Státního úřadu pro jadernou bezpečnost (SÚJB) povolení k umístění nového jaderného zdroje v Dukovanech. Sdělil to mluvčí ČEZ Ladislav Kříž. Podle firmy jde o jeden z nejvýznamnějších přípravných kroků před zahájením stavby a výběrem dodavatele. Příprava a zpracování dokumentace pro licenční řízení trvala pět let a její součástí bylo přes 200 odborných studií, analýz a rozborů, uvedl ČEZ.

SÚJB dnes na svém webu uvedl, že na posouzení žádosti spolupracoval tým inspektorů úřadu, specialistů Státního ústavu radiační ochrany a dalších expertů. Správní řízení trvalo téměř 12 měsíců. Byla při něm hodnocena zadávací bezpečnostní zpráva a další dokumenty, které se podle atomového zákona k žádosti přikládají. "Z hodnocení nevyplynuly žádné skutečnosti, které by vydání povolení bránily," řekla předsedkyně SÚJB Dana Drábová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy