VIDEO Hokejová kouzla legendární Blue Line

Sport Sport
7. 12. 2012 21:28
Podívejte se na výběr krásných kombinací legendární Blue Line, tedy kladenské formace Vejvoda - Patera - Procházka.
Pokochejte se pohledem na hokejovou krásu v podání legendární kladenské Blue Line | Video: youtube.com

Praha - V polovině 90. let nebylo v extralize obávanější formace než tzv. Blue Line. Podle modrých tréninkových dresů se tak nazýval kladenský útok Vejvoda - Patera - Procházka.

Pavel Patera s Otakarem Vejvodou spolu hráli už v mládežnických kategoriích, po přechodu do áčka se k nim připojil i Martin Procházka. Tohle trio naplno ukazovalo typicky český kombinační hokej s velkou improvizací, proto jej fanoušci doslova milovali. Kladnu pomohli k bronzovým medailím v sezoně 1993/94.

Spolu hráli i na MS 1995 a 1996, ve Vídni výraznou měrou přispěli ke zlatu, a Světovém poháru 1996. Po něm společně přestoupili do švédského AIK Stockholm, kde však začaly Vejvodovy zdravotní problémy, kvůli nimž musel svou skvěle rozjetou kariéru záhy ukončit.

Patera s Procházkou pokračovali bez něj, v reprezentaci vedle nich zářili například Vladimír Vůjtek či David Moravec. Okleštěná Blue Line nadále získávala četné úspěchy. Ať už extraligový titul se Vsetínem, další tři tituly mistrů světa nebo olympijské zlato v Naganu. Kromě jejich stabilní formy a improvizaci byli ceněni i pro schopnost dát v pravý čas klíčové góly.

V roce 2010 ukončil kariéru i Procházka, a tak jediným aktivním hráčem je už pouze Patera.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Severovýchod Kanady zápasí s prudkou zimní bouří, pomáhají dvě stovky vojáků

Do provincie Nový Foundland na severovýchodě Kanady v neděli vláda vyslala dvě stovky vojáků, kteří mají pomoci místním obyvatelům zvládnout prudký nápor zimní bouře. Oznámil to ministr obrany Harjit Sajjan. Spolu s vojáky směřují do oblasti nákladní letouny a vrtulníky.

Správní středisko provincie St. John's zasypalo 75 centimetrů sněhu a situaci komplikuje vítr o síle až 130 kilometrů v hodině. Mnoho silnic je kvůli kalamitě neprůjezdných, v provincii byl vyhlášen stav nouze. Pomoc armády se v příštích dnech zvýší, do regionu zamíří další vojáci, řekl ministr Sajjan.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Účastníci berlínské konference se dohodli na dodržování embarga v Libyi

Účastníci konference o Libyi se v neděli dohodli na dodržování stávajícího zbrojního embarga a jeho lepší kontrole. Zavázali se také, že ukončí vojenskou podporu znesvářených stran. Na tiskové konferenci po skončení konference to uvedli generální tajemník OSN António Guterres německá kancléřka Angela Merkelová, která schůzku na nejvyšší úrovni svolala.

"Nemůžu dostatečně zdůraznit, že neexistuje žádné vojenské řešení konfliktu v Libyi, na tom se shodli všichni účastníci konference," řekl Guterres. "A dnes se také všichni účastníci této konference zavázali do tohoto ozbrojeného konfliktu nebo vnitřních záležitostí Libye nezasahovat," poznamenal.

"Můžu potvrdit, že všichni jsou zajedno, že chceme respektovat zbrojní embargo, a že bude také více kontrolováno než v minulosti," uvedla zase Merkelová, podle níž je důležité, aby závěry konference nyní potvrdila také Rada bezpečnosti OSN.

Berlínského jednání se zúčastnili mimo jiné ruský prezident Vladimir Putin, francouzský prezident Emmanuel Macron nebo americký ministr zahraničí Mike Pompeo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy