VIDEO Eliáš a Židlický pomohli k výhře nad Flyers

4. 5. 2012 8:00
New Jersey - Philadelphia 4:3 v prodl. (2:1)

Newark/Los Angeles - Hokejisté New Jersey Devils se ujali v semifinále Východní konference play off NHL vedení nad Philadelphií Flyers 2:1 na zápasy.

Ve čtvrtečním utkání vyhráli na svém ledě 4:3 v prodloužení, když vítěznou branku vstřelil v jeho 18. minutě Alex Ponikarovskij.

K výhře Devils přispěl gólem a asistencí Patrik Eliáš, dvě asistence si připsal jeho spoluhráč Marek Židlický. Naopak Flyers nestačily k výhře ani asistence Jaromíra Jágra a Jakuba Voráčka.

VIDEO Gáborík rozhodl o výhře Rangers ve 115. minutě

Ve druhém čtvrtečním duelu zvítězili hokejisté Los Angeles Kings na svém  ledě nad St. Louis 4:2 a v semifinále Západní konference vedou už 3:0. Poté, co Králové v 1. kole vyřadili nejlepším tým základní části Vancouver, jsou tak blízko dalšímu překvapivému vítězství.

Eliáš ve 13. minutě vyrovnal svou třetí trefou v letošním play off na 1:1, když parádní ranou využil přesilovou hru. Odpověděl tak na gól Braydena Schenna ze 7. minuty, u nšjž si asistenci připsal Jágr.

O pouhých 20 sekund později skóroval Ilja Kovalčuk, který se vrátil do sestavy poté, co předchozí duel vynechal kvůli vyhřeznuté plotýnce, a Ďáblové rázem vedli 2:1.

Matt Carle sice ve druhé třetině srovnal na 2:2, Devils se však dostali ještě jednou do vedení. Zásluhu na tom měl opět Eliáš, po jehož šikovné přihrávce zpoza branky se ve 48. minutě prosadil kapitán týmu Zach Parise.

Devět minut před koncem třetí třetiny mohl zajistit Ďáblům pohodlný dvoubrankový náskok Ilja Kovalčuk, jenže v obrovské šanci trefil jen tyčku a z následného protiútoku Daniel Briere vyrovnal.

V prodloužení měli dlouho více ze hry hostující Flyers, jenže totálně promarnili dvě přesilové hry a v 78. minutě udeřilo na druhé straně.

Kovalčuk využil chybného střídání Letců, parádní přihrávkou vyslal do útoku Alexe Ponikarovského, a ten nadvakrát překonal brankáře Bryzgalova.

Podívejte se na sestřih ze zápasu Los Angeles - St. Louis (zdroj: NHL.com)

Výsledky:

Východní konference - 3. zápas:

New Jersey - Philadelphia 4:3 v prodl. (2:1, 0:1, 1:1 - 1:0)

Branky: 13. Eliáš (Židlický), 13. Kovalčuk, 48. Parise (Eliáš, Židlický), 78. Ponikarovskij - 7. Schenn (Jágr), 25. Carle (Voráček), 52. Briere. Střely na branku: 31:28. Diváci: 17.625. Stav série: 2:1.

Západní konference - 3. zápas:

Los Angeles - St. Louis 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)

Branky: 14. Justin Williams, 22. King, 31. M. Richards, 49. Doughty - 22. a 45. Stewart. Střely na branku: 22:20. Diváci: 18.362. Stav série: 3:0.