V Třinci se kvůli trestům zbláznila časomíra

David Procházka
29. 10. 2012 11:00
Marek Zagrapan zaskočil v prvním třineckém útoku proti Vítkovicím excelentně, dva góly vstřelil a na dva nahrál.
Třinec letos nad Vítkovicemi ve vzájemných zápasech vede 2:0, mnohem výše je i co se týče postavení v tabulce | Foto: Dalibor Sosna

Třinec - Hodně vyhecované bylo od druhé třetiny severomoravské derby mezi Třincem a Vítkovicemi (5:2). Rozhodčí Polák s Homolou v zápase udělili celkem 91 trestných minut.

Sami sudí i místní časomíra se v trestech často ztráceli a nervozita se stupňovala. Například Vítkovičtí se zlobili, že domácí hráč skočil ve zmatku na led o 40 sekund dříve.

"Řvali jsme po rozhodčím, ale on nám řekl, že si můžeme stěžovat. Nevím, kdo má jaké kompetence, ale jestli si budou domácí na stadionech dělat s časomírou co chtějí, tak to může být celkem velká lavina," zlobil se obránce hostů Marek Malík.

Vyřizování účtů Malíka a Květoně

Stejně jako v loňské sezoně se v poslední třetině strhla mezi dvoumetrovým Malíkem a domácím štírkem Davidem Květoněm nerovná potyčka.

"Ani jsem nevěděl, že to je Květoň, ale nepřekvapuje mě to. Takové zákeřnosti on dělá. Je to provokatér, dostává se vám pod kůži, ale rozhodčí by ho za to osekávání po lýtkách měli vylučovat," vysvětloval obrovitý Malík, proč se na domácího útočníka vrhnul.

Zagrapanův záskok se povedl

Ocelářské derby mělo však také kladné hrdiny, především na třinecké straně. Kvůli pochroumanému kolenu Václava Varadi musel v prvním útoku domácích vedle kapitána Radka Bonka a střelce Martina Růžičky zaskakovat Marek Zagrapan, jehož místo bývá obvykle až ve čtvrté formaci.

Přestože si slovenský útočník letos do té doby připsal jen jedinou asistenci, proti Vítkovicím se blýskl čtyřmi kanadskými body. Hned v úvodní dvacetiminutovce se dvakrát trefil, následně přidal ještě dvě asistence. "Jsem nadšený, trenéři mi tu novinu řekli až ráno na rozbruslení, v první lajně se hraje fakt výborně," usmíval se Zagrapan.

Trenér Turek si liboval

O nasazení slovenského útočníka měl trenér Josef Turek jasno hned. "Venca Varaďa si v Brně pochroumal koleno a v neděli ráno přišel s tím, že to nepůjde. Marek Zagrapan hrál v prvním útoku už v přípravě v Dubnici a šlo mu to tam výborně."

Na otázku, zda by zvládl záskok vedle Bonka a Růžičky kdokoliv, Turek rezolutně namítl: "To určitě ne. Není tak jednoduché naskočit k takové kvalitě. Jsem rád, že Marek dokázal kritikům své vysoké kvality."

Zagrapan a Bonk si ve vítězném utkání s Vítkovicemi shodně připsali dva góly a dvě asistence, třetí člen elitní formace Martin Růžička vstřelil svůj 21. gól sezony a k tomu přispěl přihrávkami na další tři branky domácích Ocelářů. S 33 body vévodí tabulce extraligové produktivity.

Další ocelářské derby je v extraligovém programu 9. prosince ve Vítkovicích, ty jsou zatím v prestižních zápasech pozadu.