V modrém pekle je neusmažili! Historické Winter Classic ovládla Sparta

Před rekordní návštěvou 21 500 diváků dokázali vyhrát hokejisté Sparty v areálu za Lužánkami nad domácí Kometou Brno 4:2.
Před zahájením utkání brněnské hokejové legendy František Mašlaň, Jaromír Meixner, Ivo Winkler a brankář Vladimír Kříž odhalili na ledové ploše maketu nové hokejové haly, která by měla stát na místě současné arény za Lužánkami.
Druhá maketa přiblížila celý komplex včetně nového fotbalového stadionu a také lávky od lužáneckého parku k nové hale. "Hokejové hry, jejichž vrcholem byly dva extraligové zápasy pod otevřeným nebem, byly prvním krokem k realizaci této myšlenky," řekl majitel brněnského klubu Libor Zábranský.
Zápasu předcházela minuta ticha za bývalého reprezentanta Bronislava Dandu, který zemřel v poslední den loňského roku ve věku 85 let. Někdejší útočník se podílel na všech jedenácti brněnských mistrovských titulech.
Sport Sport, Milan Kammermayer
9. 1. 2016 0:23

Před největší návštěvou na hokejovém utkání v české i československé historii dokázali hokejisté Sparty porazit za brněnskými Lužánkami domácí Kometu 4:2. Hosté slavili díky obratu v poslední třetině, kterou vyhráli 3:0.

Více o hokejové Tipsport extralize naleznete ZDE!

před 24 minutami

Šéftrenérem atletické reprezentace po Netscherovi bude Sluka

Nový šéftrenérem české atletické reprezentace byl jmenován Pavel Sluka. Od října ve funkci nahradí jiného bývalého tyčkaře Jana Netschera, který ji opustil v květnu po necelých dvou letech. Sluka dosud zastával post vedoucího sportovního úseku atletického svazu a byl u postupu českého týmu zpět do Superligy mistrovství Evropy družstev v Kluži i na olympijských hrách v Tokiu.