V modrém pekle je neusmažili! Historické Winter Classic ovládla Sparta

V modrém pekle je neusmažili! Historické Winter Classic ovládla Sparta
Před rekordní návštěvou 21 500 diváků dokázali vyhrát hokejisté Sparty v areálu za Lužánkami nad domácí Kometou Brno 4:2.
Před zahájením utkání brněnské hokejové legendy František Mašlaň, Jaromír Meixner, Ivo Winkler a brankář Vladimír Kříž odhalili na ledové ploše maketu nové hokejové haly, která by měla stát na místě současné arény za Lužánkami.
Druhá maketa přiblížila celý komplex včetně nového fotbalového stadionu a také lávky od lužáneckého parku k nové hale. "Hokejové hry, jejichž vrcholem byly dva extraligové zápasy pod otevřeným nebem, byly prvním krokem k realizaci této myšlenky," řekl majitel brněnského klubu Libor Zábranský.
Zápasu předcházela minuta ticha za bývalého reprezentanta Bronislava Dandu, který zemřel v poslední den loňského roku ve věku 85 let. Někdejší útočník se podílel na všech jedenácti brněnských mistrovských titulech.
Foto: Milan Kammermayer
Sport Sport, Milan Kammermayer
9. 1. 2016 0:23
Před největší návštěvou na hokejovém utkání v české i československé historii dokázali hokejisté Sparty porazit za brněnskými Lužánkami domácí Kometu 4:2.

Před největší návštěvou na hokejovém utkání v české i československé historii dokázali hokejisté Sparty porazit za brněnskými Lužánkami domácí Kometu 4:2. Hosté slavili díky obratu v poslední třetině, kterou vyhráli 3:0.

Více o hokejové Tipsport extralize naleznete ZDE!

 

Právě se děje

Aktualizováno před 22 minutami

V centru Bagdádu došlo ke dvěma útokům. Během výbuchů zemřelo nejméně 28 lidí

Při dvou sebevražedných útocích na rušném bagdádském tržišti přišlo ve čtvrtek o život nejméně 28 lidí a dalších 73 bylo zraněno. K útoku se dosud nikdo nepřihlásil. V minulosti za podobnými atentáty ale stáli radikálové z teroristické organizace Islámský stát (IS). S odkazem na irácké úřady o tom informovala agentura AP.

Útoky zasáhly obchodní čtvrť Báb aš-Šarkí v době, kdy se země potýká se zvýšeným politickým napětím kvůli ekonomické krizi a předčasným volbám plánovaným na říjen. Irácká armáda uvedla, že zahynulo 28 lidí a dalších 73 bylo zraněno, někteří vážně. Nemocnice v Bagdádu po útoku aktivovaly tzv. traumaplán. Podle mluvčího armády příslušníci bezpečnostních složek před útokem pronásledovali dva sebevražedné atentátníky. Ti se poté odpálili na náměstí Tajaran.

Jde o první útoky v rušné bagdádské obchodní čtvrti za poslední tři roky. Naposledy se na místě odpálil sebevražedný atentátník v roce 2018 krátce poté, co tehdejší premiér Hajdar Abádí oznámil, že teroristická organizace Islámský stát byla v Iráku poražena.

Zdroj: ČTK
Další zprávy