Třinečtí hokejisté otočili utkání proti Brynäs a do Švédska si povezou nadějný výsledek

Aktualizováno 5. 12. 2017 20:33
Hokejisté Třince porazili v prvním čtvrtfinále Ligy mistrů švédské Brynäs 3:1 a vytvořili si výhodnou pozici před odvetou, která se odehraje příští týden v Gävle. Oceláři zvrátili nepříznivý stav utkání třemi brankami ve třetí třetině, kdy se postupně trefili Rákos, Adamský a Chmielewski.
Třinečtí hokejisté vyřadili v Lize mistrů už dva švédské kluby, ve čtvrtfinále hrají proti dalšímu. Brynäs Gävle na domácím ledě zdolali 3:1 po gólech Rákose, Adamského a Chmielewského. | Foto: Lukáš Filipec

Třinec - Hokejisté Třince rozehráli čtvrtfinále Ligy mistrů domácí výhrou nad švédským vicemistrem Brynäs IF 3:1. Oceláři obrátili zápas góly Daniela Rákose, Martina Adamského a Arona Chmielevského v závěrečné části a v odvetě, která se bude hrát za týden ve švédském Gävle, budou mít výhodu dvou branek.

"Jediné, co mě mrzí je, že jsme vyhráli jen o dvě branky. Ale takový je sport, mohlo to skončit i naopak a naše šance postup by se snížily," řekl novinářům trenér Třince Václav Varaďa.

Vyrovnaný duel byl dlouho na vážkách zejména zásluhou skvělých gólmanů. Třinecký Hrubec dokazoval, že skvělý průměr v Lize mistrů nemá náhodou a v první části zlikvidoval dvě ošemetné situace a šance Clarka a Blomqvista.

I v druhé části se zdály ataky desátého celku aktuálního pořadí švédské ligy nebezpečnější. Přesně v polovině zápasu ale Hrubec zneškodnil vyložené šance Palushaje a hlavně dorážku Carlssona. Hosty to mohlo mrzet, jenže příležitost Michala Kovařčíka z protiútoku chytil Fernström.

Brynäs kolem poloviny zápasu přebíralo iniciativu. Bjurström ještě před Hrubcem selhal, ale v 35. minutě se hosté dočkali zásluhou Millera, který z úhlu přehodil puk přes Hrubcovu lapačku.

Závěr ale patřil Třinci. Domácí sice nevyužili přesilovku pět na tři, ale už při hře proti čtyřem se z kruhu bez přípravy po pasu zpoza brány prosadil Rákos. Za tři minuty otočil vývoj zápasu po podobné kombinaci Adamský, který pro změnu z vedlejšího kruhu pro vhazování ranou bez přípravy umístil do sítě přihrávku Polanského.

Povzbuzený domácí tým byl v závěru aktivnější a ještě navýšil vedení, když Chmielewski v 53. minutě zblízka bekhendem dloubnul do sítě přihrávku Michala Kovařčíka. Kdyby minutu před koncem uspěl sám před gólmanem Cienciala, mohla být výchozí pozice Ocelářů před odvetou ještě o gól lepší, ale domácí útočník těsně minul.

"Utkání jsme začali výborně, druhá třetina se srovnala, soupeř se dostal do přečíslení, které zakončil pro nás smolným gólem. Vzal nám malinko vítr z plachet, ale do třetí třetiny jsme vstoupili parádně a zápas otočili. Vedení jsme si už pohlídali a zaslouženě vyhráli," konstatoval Varaďa.

Čtvrtfinále play off hokejové Ligy mistrů - první zápas:

HC Oceláři Třinec - Brynäs Gävle IF 3:1 (0:0, 0:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 41. Rákos (Marcinko, Mikulík), 44. Adamský (Polanský, Irgl), 53. Chmielewski (M. Kovařčík, O. Kovařčík) - 35. Miller (Clark, Kilström). Rozhodčí: Nikolic, Lemelin (oba Rak.) - Gebauer, Ondráček (oba ČR). Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Diváci: 4081.

Sestavy:

Třinec: Hrubec - M. Doudera, Krajíček, Linhart, D. Musil, Kovář, Adámek, Jank - Martin Růžička, Marcinko, Rákos - Cienciala, Mikulík, Dravecký - Irgl, Polanský, Adamský - Chmielewski, M. Kovařčík, O. Kovařčík - Christov. Trenéři: Varaďa a Zadina.

Brynäs: Fernström - Ersson, Gunderson, Kilström, A. Boqvist, Carlsson, Larsson - Miller, Jensen, Clark - Bjurström, Ölund, Palushaj - Alcén, Blomqvist, Mannberg - J. Boqvist, Liljewall, Asklöf - Westfält. Trenéři: Sjödin a Larsson.