reklama
 
 

Třinecký útočník Peterek ukončil ve 42 letech kariéru

18. 4. 2014 23:15
Jan Peterek, který v posledních sezonách oblékal dres extraligového Třince, ukončil ve 42 letech hráčskou kariéru.

Třinec - Jan Peterek, který v posledních sezonách oblékal dres extraligového Třince, ukončil ve 42 letech hráčskou kariéru.

Počet jeho zápasů v extralize se tak zastavil na čísle 1139, což ho v současnosti řadí těsně na druhou příčku za rekordmana Františka Ptáčka. Peterek podle informací klubového webu oznámil dnes své rozhodnutí vedení Ocelářů.

"Přemlouval jsem se, abych makal"

V Peterkově rozhodování sehrála důležitou roli psychika. Připomněl v té souvislosti moment, kdy odcházel ze scény olympijský vítěz Robert Reichel.

"Vzpomínám na to, když oznámil, že končí. Všichni se ho tehdy ptali na důvod. Povídal, že psychika už je taková, že tělo se odmítá vyhecovat na maximum. V té době jsem to moc nechápal," přiznal Peterek.

"Když přece máš rád hokej, jdeš si ho zahrát aspoň rekreačně po práci. Teď už ale na vlastní kůži cítím, že když se hlava 'šprajcne', musíš se hodně složitě přemlouvat, abys znovu makal naplno," vysvětlil Peterek.

V jeho sbírce je kompletní sada extraligových medailí, přičemž všechny získal právě s Třincem, jedno stříbro navrch má z působení ve Vítkovicích. V tuzemské nejvyšší soutěži hrál ale i za Duklu Trenčín a Havířov.

"Momentálně nemám na hokej chuť"

Zkušený centr, na jehož kontě je i několik reprezentačních startů a vyzkoušel si i finskou (Ässät Pori) a ruskou ligu, v níž s Lokomotivem Jaroslavl dvakrát triumfoval, postrádá chuť do hokeje.

"Momentálně opravdu nemám na hokej chuť, rozhodování proto nebylo až tak složité, uzrálo to ve mně," doplnil Peterek.

Ujistil, že návrat na led už není příliš pravděpodobný. Je tak zřejmé, že už se nestane extraligovým rekordmanem. Přitom nechybělo mnoho a přes Ptáčka, jenž po této sezoně skončil v kádru Hradce Králové, se vyhoupl do čela.

Stačilo, aby Třinečtí postoupili ze semifinále přes Zlín, ale prohráli 2:4 na zápasy. "Myslím si, že tohle nebude můj případ a už hrát nebudu. Po sezoně jsem tak vycucaný a vyždímaný, že představa o tom, že znovu obuji brusle, není vůbec reálná," uvedl Peterek.

"Trénování je daleko náročnější"

Neláká ho prý ani trenéřina. "Je to časově hodně náročná práce. Nedávno jsem se na tohle téma bavil s Vencou Varaďou. Hráč si odehraje svoje a má klid. Trenér ale celý den řeší hokej, připravuje tréninky, stále přemýšlí, co je špatně, co je dobře, jak vše dát dohromady. Je to zkrátka daleko náročnější," porovnával Peterek.

Nudit se však rozhodně nebude. Čeká ho nový krok.

"Sám jsem zvědav, jak se to bude vyvíjet. Mám z toho trochu obavu, ale to je život. Mám nějaké plány, ale nerad bych o tom mluvil dopředu. Jednu firmu už mám, děláme interiéry, máme v Ostravě studio. Tahle firma už na trhu funguje od roku 2005. Nosím teď v hlavě ale další nápady," uvedl Peterek.

autoři: ČTK, Sport | 18. 4. 2014 23:15

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama