Třinec i Vítkovice generálku zvládly, Litvínov prohrál

ČTK asu, ČTK
5. 9. 2013 20:29
Hokejisté Třince a Vítkovic zvládli své generálky na start hokejové extraligy, Litvínov prohrál.
Hokejisté Třince zvládli generálku na start extraligy. Vyhrály i Vítkovice a Zlín. | Foto: Lukáš Drštička

Třinec - Hokejisté TřinceVítkovic a Zlína zvládli své generálky na start hokejové extraligy. V přípravě dnes prohrál pouze Litvínov

Oceláři dnes poprvé v létě nastoupili s kanonýrem Martinem Růžičkou v sestavě a v posledním přípravném utkání před začátkem ostré sezony na domácím ledě porazili Olomouc 5:3.

Martin Růžička nastoupil znovu v úderné formaci s Bonkem a Varaďou, bodově se ale neprosadil. Jedinou kaňkou na vítězství je zranění gólmana Hamerlíka, který po sekyře v brankovišti musel ve třetí třetině vystřídat.

Litvínov prohrál s Mladou Boleslaví

Své generálky na start nejvyšší soutěže zvládly také další dva moravské týmy. Vítkovice lehce rozstřílely Poprad 6:1 a Zlín urval vítězství 4:2 nad Trenčínem.

Jediný extraligový tým, který dnes zaváhal, byl Litvínov. Ten v domácím prostředí nezvládl závěrečnou třetinu a prohrál s prvoligovou Mladou Boleslaví 1:2.

Extraliga začíná prvním kolem už příští čtvrtek.

Výsledky dnešních přípravných zápasů extraligových týmů:

HC Oceláři Třinec - HC Olomouc 5:3 (3:1, 2:2, 0:0)

Branky: 5. Bonk, 7. Matuš, 15. Rákos, 28. Polanský, 35. Adamský - 3. Rác, 35. Švaňhal, 36. Kucharczyk.

HC Vítkovice Steel - HK Poprad 6:1 (2:0, 2:0, 2:1)

Branky: 27. a 51. Valčák, 4. Húževka, 17. Svačina, 40. Strapáč, 53. Huna - 49. Nagy.

HC Verva Litvínov - BK Mladá Boleslav 1:2 (0:0, 0:0, 1:2)

Branky: 58. Majdan - 43. a 53. Loskot.

PSG Zlín - Dukla Trenčín 4:2 (1:1, 2:1, 1:0)

Branky: 19. a 39. Veselý, 32. Leška, 60. Melenovský - 18. Palák, 23. Klíma.