To byla kanonáda. Sparta zničila Kometu devíti góly

19. 1. 2016 21:08
Hokejisté Sparty deklasovali v dohrávce 21. extraligového kola Brno 9:3. Tři body za dva góly a nahrávku si připsali útočníci Robert Sabolič a Miroslav Forman.
Radost hokejistů Sparty
Radost hokejistů Sparty | Foto: Lukáš Filipec

Praha - Hokejisté Sparty deklasovali v dohrávce 21. extraligového kola Brno 9:3. Pražané opanovali dění na ledě hned v úvodní třetině, kterou vyhráli vysoko 6:0 a rozhodli tak velmi brzy o osudu zápasu. Sparta, v jejímž dresu si tři body za dva góly a nahrávku připsali útočníci Robert Sabolič a Miroslav Forman, si upevnila druhou příčku a snížila ztrátu na vedoucí Liberec na deset bodů. Kometa zůstává sedmá se čtyřbodovým mankem na šestou Olomouc.

Už po 23 sekundách se musel vyznamenat hostující gólman Falter, aby překazil radost z úvodní trefy Buchtelemu, jenž se prohnal zkoprnělou obranou Brna. Tato situace jako kdyby předznamenala zoufalý výkon, kterým se Jihomoravané v první třetině prezentovali. A Sparta je za to nemilosrdně trestala.

Ve čtvrté minutě sice ještě Němec po pěkné kombinaci prověřil strážce domácí branky Lukáše, jenže na druhé straně vzápětí Netík vrátil kotouč odražený od zadního hrazení po Buchteleho ráně před branku a Klimek snadno otevřel skóre. V polovině třetiny se Lukáš vyznamenal proti Koreisovi a jeho příležitosti v přesilovce.

Buchtele pak trefil Faltra do masky, ale štěstí brněnského gólmana brzy opustilo. Po Kochově zaváhání za vlastní brankou si vybruslil do pozice k zakončení Sabolič a zvýšil na 2:0. O 81 sekund později využil první početní výhodu Sparty Hamilton, jehož nádherně našel Klimek. V 16. minutě neotálel při signalizované výhodě Forman a parádní ranou na bližší tyč vyhnal z branky Faltera, jehož nahradil Čiliak.

Ani Čiliakovi se nedařilo

Kometa sáhla rovněž k oddechovému času, jenže efekt v podobě probuzení mátožně hrajících Brňanů se nedostavil. V 18. minutě Forman oslovil kapitána Hlinku, jemuž stačilo trefit odkrytou branku a domácí fanoušci poprvé skandovali "deset, deset". Touhu po výhře s dvouciferným výsledkem navíc ještě stihl záhy umocnit Dragoun.

V úvodu druhého dějství pálil v přesilovce nad Netík, poté posunul úmyslně branku Štindl a Sabolič přidal sedmý gól Sparty. Té jako kdyby se potom soupeře trochu zželelo a ubrala výrazně plyn. Místo toho se hráči bavili hokejem místy až v exhibičním duchu. Snížením toho využil Dočekal, ve 35. minutě napálil Kováčik bombou od modré čáry horní tyč. Další malou dílčí radost pro hosty nakonec obstaral v přesilovce Špirko.

Zkraje třetí části byl blízko dovršení hattricku Sabolič, Čiliak však jeho bombu z jízdy vytěsnil okrajem lapačky. Přestože Kometa vyrovnala dění na ledě, při jednoznačném výsledku 7:2 se dohrávalo jen z povinnosti. I tak si náladu po předchozích nevyužitých možnostech spravil Buchtele, za hosty pak korigoval Němec. Výsledek dovršil v závěru Forman.

Dohrávka 21. kola hokejové extraligy:

HC Sparta Praha - HC Kometa Brno 9:3 (6:0, 1:2, 2:1)

Branky a nahrávky: 4. Klimek (Netík, Buchtele), 12. Sabolič, 14. Hamilton (Klimek, Sabolič), 16. Forman (Kalina, Kumstát), 18. J. Hlinka (Forman), 19. Dragoun (Kudrna, Čajkovský), 24. Sabolič (Čajkovský, Hamilton), 46. Buchtele (J. Hlinka, Přibyl), 59. Forman (Kumstát) - 28. Dočekal (Štindl), 40. Špirko (Kuboš, V. Němec), 48. V. Němec (J. Káňa II, Špirko). Rozhodčí: Hradil, Horák - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 6:4. Využití: 3:2. Diváci: 7982.

Sparta: Lukáš - Eminger, Polášek, Čajkovský, Švrček, Hrbas, J. Mikuš, Kalina - Netík, Přibyl, Buchtele - Hamilton, Klimek, Sabolič - Forman, J. Hlinka, Kumstát - Martin Procházka, Dragoun, A. Kudrna. Trenéři: Jandač a Moták.

Brno: Falter (16. Čiliak) - Kuboš, T. Kaberle, Kováčik, Malec, Trška, Koch, Štindl - Vondráček, Koreis, Burian - Špirko, V. Němec, J. Káňa II - P. Ton, J. Hruška, H. Zohorna - R. Zohorna, Dočekal, P. Mrázek. Trenéři: Hadamczik, K. Beran a Pokorný.