Stránský po 17 zápasech skóroval. Francouz vychytal nájezdy, Štěpánek má nulu

Aktualizováno 28. 11. 2017 21:47
Stránský čekal na čtvrtý gól v KHL 17 zápasů. Severstalu pomohl na ledě Magnitogorsku k výhře 3:2 v prodloužení.
Sraz české hokejové reprezentace před turnajem Karjala Cup
Sraz české hokejové reprezentace před turnajem Karjala Cup | Foto: Milan Kammermayer

Moskva - Útočník Čerepovce Matěj Stránský se počtvrté v sezoně zapsal mezi střelce v Kontinentální hokejové lize a patřil ke strůjcům vítězství Severstalu na ledě Magnitogorsku 3:2 v prodloužení. Ostravský rodák vyrovnal v 57. minutě, obrat pak dokonal v přesilovce Maxim Verjovkin.

Stránský, který do KHL přišel před sezonou ze zámoří, čekal na další gól 17 zápasů. Jeho tým se drží na osmém místě v Západní konferenci, vicemistrovský Magnitogorsk prohrál počtvrté z posledních pěti zápasů a je šestý ve Východní konferenci.

Pavel Francouz vychytal čtvrté vítězství Čeljabinsku za sebou. V domácím utkání proti Dinamu Riga jej překonal jen v přesilovce Lauris Darzinš, Traktor ale nakonec porazil nejslabší tým soutěže 2:1 až po samostatných nájezdech, v nichž český brankář všem čtyřem střelcům lotyšského týmu včetně Darzinše odolal.

Výhru slavili i další čeští gólmani. Jakub Kovář s týmem Jekatěrinburgu porazili Spartak Moskva 4:2 i díky hattricku Anatolije Golyševa, Jakub Štěpánek v brance Slovanu Bratislava udržel čisté konto proti Vladivostoku a podpořil vítězství 1:0. Poradil si s 30 střelami, Michal Řepík měl asistenci u jediné trefy večera.

Kontinentální hokejová liga:

Čeljabinsk - Dinamo Riga 2:1 po sam. nájezdech, Jekatěrinburg - Spartak Moskva 4:2, Magnitogorsk - Čerepovec 2:3 v prodl. (za hosty Stránský 1+0), Lada Togliatti - Nižnij Novgorod 0:2, Dinamo Minsk - Chanty-Mansijsk 2:1, Jokerit Helsinky - Novosibirsk 2:1, Slovan Bratislava - Vladivostok 1:0 (Řepík 0+1, čisté konto Štěpánek).