Plzeň zaplatí za nadávky Špačka a Straky 60 000

ČTK ČTK
25. 11. 2013 17:15
Hokejový útočník a zároveň generální manažer Plzně Martin Straka dostal od disciplinární komise pokutu 30 tisíc korun za urážku rozhodčích
Martin Straka.
Martin Straka. | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Hokejový útočník a zároveň generální manažer Plzně Martin Straka dostal od disciplinární komise pokutu 30 tisíc korun za urážku rozhodčích. Stejnou částku musí zaplatit mistrovský klub kvůli stejnému prohřešku Jaroslava Špačka, bývalého obránce, jenž v závěru minulé sezony z pozice asistenta trenéra obnovil kariéru a podílel se na zisku titulu. Oba se provinili v duelu 23. kola proti Slavii, který Západočeši nakonec vyhráli 4:2.

Straka se Špačkem podle disciplinární komise extraligy po skončení první třetiny úterního zápasu za použití vulgárních výrazů slovně napadli rozhodčí před kabinou. Podle tiskové zprávy "rozporovali jejich rozhodnutí a vytvářeli tlak na rozhodování v další části zápasu".

Jednačtyřicetiletý Straka je v současnosti mimo hru po operaci kolena, zápasu se však účastnil jako funkcionář. O dva roky mladší Špaček, který byl se Strakou ve vítězném týmu na olympiádě v Naganu, nemá momentálně hráčskou ani trenérskou smlouvu. V oficiální dokumentaci není veden jako funkcionář klubu, takže sám nemůže dostat disciplinární trest.

Pokutu ve výši deseti procent základního měsíčního platu dostal od komise za filmování v nedělním duelu s Pardubicemi karlovarský Roman Vlach. Čtyřiadvacetiletý útočník spadl necelé dvě minuty před koncem za rozhodnutého stavu 5:2 pro domácí Energii po souboji s Václavem Benákem. Oba následně obdrželi dvouminutový trest.

Komise projednávala také nepřístojnosti diváků, kteří v nedělním duelu Litvínova s Kladnem vhodili na led několik plastových lahví. Verva vyvázla s napomenutím, neboť se jednalo se o první podobné provinění v sezóně a žádný z účastníků utkání nebyl vhozenými předměty zasažen. Za další takový přestupek už hrozí Litvínovu pokuta.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Papež zrušil kvůli bolesti nohy obřady

Papež František kvůli bolesti nervů v noze zrušil dva náboženské obřady plánované na 24. a 25. ledna a každoroční projev pro diplomaty sloužící u Svatého stolce, který měl přednést v pondělí. Svou tradiční nedělní modlitbu Anděl páně ale přednese. Podobné zdravotní potíže trápily hlavu katolické církve již na přelomu roku. Nové problémy vznáší otazníky nad jeho cestou do Iráku plánovanou na začátek března, kterou už tak ohrožovala pandemie covidu-19. Papežovy zahraniční cesty jsou většinou velmi náročné, hlava církve se při nich setkává s velkým množstvím lidí, slouží dlouhé mše a hodně cestuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy