Spojené státy jasně přehrály Slovensko

SportPlus,ČTK
3. 5. 2007 16:35
Moskva - Slovenský tým nestačil v prvním zápase osmifinálové skupiny F Spojeným státům a podlehl 2:4.

Hokejisté Spojených států amerických zdolali ve svém úvodním vystoupení v osmifinálové skupině F mistrovství světa Slovensko 4:2. Připravili tak sobotnímu soupeři české reprezentace druhou porážku na turnaji.

Slovenští hokejisté, v jejichž sestavě se poprvé na turnaji objevil liberecký útočník Podkonický, nastoupili k zápasu jen osmnáct hodin po středeční porážce od Kanady. Na jejich hře však v úvodu únava vidět nebyla. Již ve 3. minutě mohl v přesilovce otevřít skóre Radivojevič, ale neuspěl stejně jako Uram o pět minut později.

To produktivita Američanů byla mnohem vyšší. V 9. minutě prostřelil Križana od modré Hutchinson.

Vyrovnat mohl Gáborík či Kapuš, brankář Graham byl ale pozorný. Ve 13. minutě udělal při vlastní přesilové hře chybu Demitra, Backes svůj sólový nájezd proměnil a zámořský tým vedl 2:0. Tři vteřiny po návratu Bochenského na led se ale Slovákům podařilo snížit, když Uram připravil branku pro Cháru.

Prali jsme se. S Američany i s rozhodčím
Blog Pavla Richtra. Co si o zápase myslí hokejový expert?

Vyrovnat se ale svěřencům trenéra Šuplera nepodařilo a na začátku druhé třetiny naopak opět inkasovali. Harant nejprve bruslí zabránil téměř jistému gólu, o pár vteřin později se však od něj odrazila Kesselova střela za Križanova záda. S přibývajícím časem se již na Slovácích únava projevovat začala, jejich hra postrádala jiskru a zejména elitní první formaci se nedařilo.

Ve 33. minutě se navíc Američané prosadili počtvrté, když se Bochenski nejlepe orientoval před brankářem Križanem ze švédského MODO. Devět minut před koncem normální hrací doby se podařilo Gáboríkovi vracejícímu se z trestné lavice duel mírně zdramatizovat, další gól ale on ani jeho spoluhráči nepřidali. Jistotu postupu do čtvrtfinále MS tak Slováci stále nemají.

Výsledek - skupina F:
USA - Slovensko 4:2 (2:1, 2:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 9. Hutchinson (Alberts, Bochenski), 13. Backes, 25. Kessel, 33. Bochenski (Kessel, Stempniak) - 14. Chára (Uram, Šatan), 52. Gáborík (Jurčina). Rozhodčí: Kurmann - Wehri (oba Švýc.), Fonselius (Fin.). Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 2000.