Sparta v dohrávce přetlačila Zlín po nájezdech, rozhodl Forman

3. 2. 2016 21:09
V dohrávce 41. kola extraligy přivítala Sparta Praha Berany ze Zlína. Po samostatných nájezdech vyhrála domácí Sparta, když si vítězný gól připsal Miroslav Forman.
V dohrávce 41. kola přijel Zlín do Prahy.
V dohrávce 41. kola přijel Zlín do Prahy. | Foto: Lukáš Drštička

Praha - Dohrávka 41. kola hokejové extraligy nabídla napínavé utkání. Pražská Sparta hostila Zlín. Domácí v O2 aréně v průběhu zápasu třikrát vedli, ale Berani dokázali pokaždé srovnat. Utkání nerozhodlo ani prodloužení. V samostatných nájezdech byli lepší domácí, když proměnili Miroslav Forman s Tomáš Netík. Na druhé straně neproměnili Petr Holík s Robertsem Bukartsem. Rozhodující gól byl připsán Formanovi.

Sparta zvítězila poosmé v řadě

Kanadský gólman Taylor, který posílil Spartu těsně před uzávěrkou přestupů, zůstal na střídačce a kryl záda Pöpperlemu. První šance patřily hostům, ale Čech a po něm Bukarts neuspěli. V 11. minutě se naopak prosadil Forman, když byl jako první u puku, který po Kumstátově teči před Kašíkovým brankovištěm dopadl po obloučku těsně před brankovou čáru.

V polovině 17. minuty už si Čech poradil lépe. Zakončil snadno do prázdné branky po akci Šťastného, jenž sám řešil přečíslení dvou na jednoho, vylákal na sebe Pöpperleho a poslal puk před branku, kde ho minuli dva sparťané. Pražané si stihli vzít vedení zpět 27 vteřin před přestávkou, když se pohotovu dorážkou prosadil bek Eminger.

Zkraje druhé části bylo vyrovnáno a velkou měrou k tomu přispěl Pöpperle, jenž pomalu reagoval na projektil z Marunovy hole, odražený od zadního hrazení, a srazil si do sítě Říčkovu dorážku z velkého úhlu. Po dalším Pöpperleho zaváhání vyřešili potíže v brankovišti domácí obránci.

V polovině utkání Pech zavezl puk do obranného pásma Beranů, kde si ho převzal bek Mikuš, parádní stahovačkou se dostal až před Kašíka, jenže při zakončení pálil pouze do něho. Akce ale pokračovala, neboť Sparta získala kotouč znovu, Pech ho po objetí branky předložil Kudrnovi a bylo to 3:2. Z dorážky se pak ale zapsal mezi střelce Čachotský a opět vyrovnal.

Pohnout vývojem skóre mohl ve třetím dějství jako první Přibyl, jenže k překonání Kašíka byl až příliš blízko. Na konci 45. minuty sahal po důležité trefě dokonce v oslabení Říčka - Pöpperle vytěsnil puk na horní tyč. Na druhé straně mohl vzápětí vstoupit do Klubu hokejových střelců deníku Sport domácí kapitán Hlinka, jenže Kašík byl proti.

V 51. minutě se kotouč po Švrčkově pokusu od modré čáry zastavil na pravé tyči za Kašíkovými zády a začaly dostihy o to, kdo u něj bude dříve. Vyhráli je hosté a odpálili ho do bezpečí. Zlín v závěru urputně bránil bod, o který ho mohl připravit Sabolič, jeho rána z dobré pozice na konci pěkné individuální akce byla ale sražená.

Přesně 117 vteřin před vypršením základní hrací doby byl vyloučen Mikuš a Zlín mohl rozhodnout, se zakončením však příliš váhal a prodloužení neodvrátil. V něm byli naopak krátce po sobě vyloučení Kotvan a Žižka a 103 sekund v pěti proti třem hrála Sparta. Z dorážky dostala puk do branky, ale až po odpískání. Došlo tudíž až na nájezdy, které skončily už po druhé sérii a přesných zásazích Formana s Netíkem.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o extralize 2015/16

Tipsport extraliga 2015/2016

Podívejte se na program, výsledky i tabulky Tipsport extraligy

Zdroj: Sport

Dohrávka 41. kola hokejové extraligy:

HC Sparta Praha - PSG Zlín 4:3 po sam. nájezdech (2:1, 1:2, 0:0, 0:0) po třetí třetině

Branky a nahrávky: 11. Forman (Kumstát, J. Mikuš), 20. Eminger (Forman, J. Hlinka), 30. A. Kudrna (Pech, Dragoun), rozhodující sam. nájezd Forman - 17. F. Čech (D. Šťastný, Čachotský), 22. Říčka (Maruna), 37. Čachotský (Urbanec, F. Čech). Rozhodčí: Hradil, Souček - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 3:6. Bez využití. Diváci: 7520.

Sparta: Pöpperle - Eminger, Polášek, Piskáček, Švrček, Hrbas, J. Mikuš, Kalina - Netík, Přibyl, Buchtele - Hamilton, Klimek, Sabolič - Forman, J. Hlinka, Kumstát - A. Kudrna, Pech, Dragoun. Trenéři: Jandač a Moták.

Zlín: Kašík - Marušák, Kotvan, Matějíček, Žižka, Řezníček, Urbanec - Bukarts, P. Holík, Říčka - Ondráček, Cibák, Maruna - Štumpf, Roman Vlach, O. Veselý - Čachotský, D. Šťastný, F. Čech. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.