Sparta uhájila vedení. Šlágr v Liberci rozhodl Treille

Aleš Vávra Aleš Vávra
6. 12. 2011 21:10
Zlín - Kladno 6:4, Vítkovice - Litvínov 2:4

Praha - Hokejisté pražské Sparty o skóre uhájili vedení v tabulce hokejové extraligy. Ve 29. kole uspěli ve šlágru kola na půdě do té doby druhého Liberce a připsali si dva body za výhru 2:1 v prodloužení. Pod Ještědem uspěli po čtyřech letech.

Utkání rozhodl francouzský reprezentant Yorrick Treille. Před Liberec se na druhé místo dostaly České Budějovice.

Bílí Tygři mohli po pauze zaviněné zlomenou čelistí znovu počítat s kapitánem Petrem Nedvědem, ten však návrat nezahájil slavně. V páté minutě byl vyloučen, což hned po dvanácti sekundách potrestal Petr Ton.

Liberečtí hráli aktivně a ze všech sil se snažili vyrovnat. Často ale ztroskotávali na velmi dobře chytajícím Pöpperlem. Sparta se i ve druhé třetině soustředila na brejky a mohla zvýšit. Tutovku Jánského efektním zákrokem zničil Pinc.ˇ

Růžička: Chci být celý den na ledě, jinak bych skončil
Slavia udolala Boleslav a bodovala počtvrté za sebou

Ve třetí třetině navíc Treille trefil tyč. Krátce po této události přišlo vyrovnání. Liberecká aréna vybuchla nadšením, když Nedvěd bekhendem prostřelil sparťanského strážce branky.

V prodloužení se hrálo vabank a zatímco domácí Vak s Krejčíkem neuspěli, Treilleho střela prošla za Pince.

Jako živá voda zatím působí na hokejisty Litvínova staronový hlavní trenér Jiří Kučera. Severočeši vyhráli ve 29. kole hokejové extraligy na ledě Vítkovic 4:2 a bodovali i ve třetím zápase po změně kouče.

Verva navíc utnula ostravským sérii šesti domácích výher v řadě.

Litvínov prožil úvod z říše snů. Už po osmnácti vteřinách šikovně tečoval Hübl Lukešovo nahození od modré čáry a Málek se mohl jen bezmocně otočit.

Vítkovice se ovšem po rozpačitém začátku dostaly do tempa a otočily stav. Trefili se Pohl a Jan Káňa. Hosté se ale udrželi ve hře díky bleskové odpovědi. Po půlminutě srovnal Trávníček.

Od druhé třetiny už byl Litvínov lepší, ačkoli dlouho nemohl překonat Málka. Dočkal se až ve 44. minutě, kdy skóroval Kubinčák. Výhru hostů v závěru zpečetil Jenáček.

Plzeň už prohrávala v Brně 1:4, přesto má dva body

České Budějovice doma díky famózní první třetině porazily Třinec 3:2. V 6. minutě Ptáček, za pár minut po něm Květoň a ve 14. minutě Gulaš vytvořili Jihočechům rozhodující náskok, který Oceláři dotahovali až v závěru.

Dvě branky ve třetí třetině ovšem ke zvratu nevedly. Naplno bodoval i Zlín, který přestřílel Rytíře z Kladna 6:4.

Dvěma góly se výhře Beranů podíleli Pavel Kubiš a Petr Leška, který se stal 60. členem Klubu hokejových střelců s 250 góly v součtu v nejvyšší soutěži a české reprezentaci.

Dokonalý obrat předvedla Plzeň na ledě Komety Brno. Po polovině utkání vedli domácí už 4:1, Plzeň si však také díky dvěma gólům Jana Kováře dokázala vynutit prodloužení.

V něm gól nepadl a následné samostatné nájezdy rozhodl jediný úspěšný exekutor Radek Duda.

29. kolo hokejové extraligy:

HC Vítkovice Steel - HC Verva Litvínov 2:4 (2:2, 0:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 8. Pohl (J. Káňa), 14. J. Káňa (Burger, Kudělka) - 1. V. Hübl (F. Lukeš), 14. Trávníček (Hanzl, Kubát), 44. Kubinčák (F. Lukeš), 57. Jenáček (Jareš). Rozhodčí: Mikula, Trombík - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváci: 3490.

Vítkovice: Málek - Sloboda, Ovčačík, Malík, Kudělka, Punčochář, Rehák, Sedlák - Štefanka, Húževka, T. Káňa - Šedivý, Burger, J. Káňa - Pohl, Hruška, Klimek - Walker, Strapáč, Szturc. Trenéři: Trličík a Moták.

Litvínov: Franěk - Stříteský, Kubát, Gula, Jareš, Brejčák, Skuhrovec, Kousalík, Pojkar - Kubinčák, V. Hübl, F. Lukeš - Trávníček, Hanzl, Ručinský - Frolík, Jenáček, Hujsa - Majdan, Gerhát, Bojer. Trenéři: Kučera a V. Lukeš.

HC Mountfield České Budějovice - HC Oceláři Třinec 3:2
(3:0, 0:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 6. Ptáček, 9. L. Květoň (Kotalík), 14. Gulaš (Kotalík, L. Květoň) - 47. Klimenta (Peterek, Hrabal), 54. D. Květoň. Rozhodčí: Kalivoda, Pešina - Jindra, Kis. Vyloučení: 6:7. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 3754.

České Budějovice: Jakub Kovář - Ptáček, Kranjc, J. Novák, Vydarený, Němeček, Mikuš - Martynek, Kašpařík, Šimánek - Gulaš, Kotalík, L. Květoň - Červený, Langhammer, Podlešák - Sailer, Mertl, R. Pšurný. Trenéři: F. Výborný a Kupka.

Třinec: Vojtek - Hrabal, Zíb, Cartelli, P. Hořava, Richter, Hudec, Lojek, Bolf - D. Květoň, Bonk, M. Hořava - Orsava, Peterek, Klimenta - Kohn, Polanský, Chovan - McGregor, Ostřížek, Rufer. Trenéři: Marek a B. Kopřiva.

PSG Zlín - Rytíři Kladno 6:4
(2:2, 1:0, 3:2)
Branky a nahrávky: 2. Kubiš (O. Veselý, Tesařík), 8. Leška (Hamrlík), 30. Kubiš (Holík), 43. O. Veselý (Holík), 57. T. Sýkora (Ondráček, Köhler), 58. Leška (Důras, Čajánek) - 4. Patera (Kalla, Majeský), 13. Hovorka z trestného střílení, 51. Kalla (Dragoun, Hovorka), 57. M. Látal (Knotek). Rozhodčí: Husička, Minář - Bryška, Novák. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:1. Diváci: 3502.

Zlín: J. Sedláček - Hamrlík, Linhart, Tesařík, Galvas, Zámorský, Lučka - Důras, Leška, Čajánek - Ondráček, T. Sýkora, Köhler - Kubiš, Holík, O. Veselý. Trenéři: Rostislav Vlach a Turek.

Kladno: Cikánek - Majeský, David Růžička, L. Procházka, Piskáček, Lepine, J. Drtina, Toman, Kameš - Bicek, Patera, Eberle - Hovorka, Dragoun, Kalla - Valský, Lukáč, Kafka - Bílek, Knotek, M. Látal. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.

HC Kometa Brno - HC Plzeň 1929 4:5 po sam. nájezdech
(2:1, 2:1, 0:2 - 0:0)
Branky a nahrávky: 12. Žižka (T. Pospíšil, Jakub Svoboda), 12. L. Čermák, 29. H. Zohorna (Žižka), 30. Petrovický (Balej, Holec) - 20. Vlasák (Martin Straka), 38. Jan Kovář (Havíř, Duda), 42. Jan Kovář (Havíř, Duda), 57. Marušák (Kinrade), rozh. nájezd Duda. Rozhodčí: Kubuš, Müllner (oba SR) - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:2. Diváci: 6324.

Brno: Hovi - Švrček, Žižka, Kováčik, Bičánek, Kempný (21. Valach), Malec - T. Pospíšil, Divíšek, Jakub Svoboda - Jaroslav Svoboda, L. Čermák, Dlouhý - Balej, Petrovický, Holec - Erat, Koreis, H. Zohorna. Trenéři: Venera a Oslizlo.

Plzeň: A. Svoboda - Vykoukal, Kaberle, Marušák, Havíř, Dresler, Kinrade, Dan Růžička, Ruprecht - Vlasák, Martin Straka, Kratěna - Duda, Jan Kovář, Pletka - Dvořák, Pitule, Johnson - Stránský, Havlíček, Kubalík. Trenéři: M. Jelínek, Razým a Michal Straka.

Bílí Tygři Liberec - HC Sparta Praha 1:2 v prodloužení
(0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 52. P. Nedvěd (L. Krejčík) - 5. Ton, 65. Y. Treille (Foster, Sersen). Rozhodčí: Hribik, Smitka - Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 2:5. Využití: 0:1. Diváci: 4646.

Liberec: Pinc - Čakajík, Výtisk, Trončinský, Holub, Derner, Štich, Pavlů, Ulrych - Bulíř, P. Nedvěd, Bartovič - Kudrna, Vak, Špaček - Bárta, T. Urban, Vantuch - L. Krejčík, Bortňák, Kica. Trenéři: Kalous, Pešán a Kapoun.

Sparta: Pöpperle - Milam, Sersen, Philipp, D. Kočí, Jan Hanzlík, Krstev, Kasík, Kučný - Jánský, Broš, I. Rachůnek - Ton, Bližňák, Tenkrát - Y. Treille, Foster, T. Rachůnek - Žálčík, Pacovský, Forman. Trenéři: Jandač, Žemlička a Martinec.