11. 8. 2011 22:45
Pardubice v Hradci Králové porazily Linköping
Sparta pokračuje ve špatných výkonech i v nové sezoně.
Sparta pokračuje ve špatných výkonech i v nové sezoně. | Foto: hcsparta.cz

Praha - Švédští soupeři byli nad síly Sparty i Slavie v úvodním kole hokejové soutěže European Trophy.

Sparta na domácím ledě nestačila na HV 71 a prohrála 1:4, slávisté zase ve Stockholmu podlehli Djurgaardenu 2:5. Naopak Pardubice porazily Linköping 3:2.

Sparťané s řadou nových akvizic vstoupili do utkání aktivně a předváděli dobrý hokej. Nedokázali však v první třetině proměnit ani jednu ze svých tří přesilových her.

Startuje European Trophy. I se sedmi českými celky
Popradský Lev porazil po Vítkovicích i Třinec

V těch se naopak dařilo hostům, kteří utkání rozhodli ve druhé části hry. V početní výhodě překonali brankáře Pöpperleho Ledin a Thörnberg, třetí gól přidal Welch.

Ve třetí třetině zvýšil už na 0:4 Fasth, když proměnil další přesilovku. Krátce poté dal jediný gól Sparty její nový kapitán Michal Broš.

Také Djurgaarden rozhodl zápas proti pražské Slavii v přesilových hrách, v nichž skóroval třikrát. Na úvodní gól Nilsona ještě dokázat v závěru první části odpovědět Svoboda.

Po 21 sekundách druhé třetiny ovšem při dalším trestu slávistů udeřil Almtorp a krátce po něm zvýšil Eklund.

Slavii už prohrávala 5:1, když v závěru zápasu zmírnil debakl Hertl.

Jediným českým týmem, který proti švédským soupeřům uspěl, jsou Pardubice. Ty v Hradci Králové zdolaly Linköping.

V úvodní třetině se domácí hokejisté nejprve ubránili dvouminutovému oslabení tří proti pětí a v 19. minutě udeřili. Trefila se posila Corey Elkins.

Ve druhé třetině sice Dahlbeck vyrovnal, v další přesilovce ale poté znovu skóroval Elkins.

Dvanáct minut před koncem pak zvýšil na rozdíl dvou branek Rákos a hosté dokázali již pouze snížit.

Hokejová European Trophy:

Sparta Praha - HV 71 1:4 (0:0, 0:3, 1:1)
Branky a nahrávky: 52. Broš - 22. Ledin (Sundh), 34. Thörnberg (Voutilainen, Mats Trygg), 39. Welch (Falk), 52. Fasth (Almqvist). Rozhodčí: Smitka, Souček - Charvát, Svoboda. Vyloučení: 4:8. Využití: 0:2. Diváci: 778.

Sestava Sparty: Pöpperle - Sersen, Krstev, Jan Hanzlík, Milam, J. Veselý, Philipp, J. Kasík, Kučný - Jánský, Broš, I. Rachůnek - Ton, Foster, Tenkrát - Y. Treille, Bližňák, S. Treille - T. Rachůnek, Luňák, Lapšanský. Trenéři: Jandač, Žemlička a Martinec.

Djurgaarden IF - HC Slavia Praha 5:2 (1:1, 3:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 2. Nilson (M. Tjärnqvist), 21. Almtorp, 22. Eklund (Lennhammer), 35. Cehlin (Norman, Carlsson), 41. Norman (Carlsson, Cehlin) - 19. T. Svoboda (Tomica, Kůrka), 60. T. Hertl (T. Svoboda). Hlavní rozhodčí: Rönnmark, Lärking (oba Švéd.). Vyloučení: 7:9. Využití: 3:0. Diváci: 1743.

Sestava Slavie: Kopřiva - Kadlec, Šulc, Roth, Vašíček, Krejčík, Kuboš, Špelda - Kůrka, T. Svoboda, Tomica - Krenželok, V. Růžička ml., Sklenář - Micka, P. Jelínek, Poletín - Jaškin, J. Hertl, Doležal - Endál. Trenéři: V. Růžička st. a Čelanský.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - Linköping HC 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 19. Elkins (Kočí, Píša), 36. Elkins (Bartek), 48. Rákos (Radil) - 29. Dahlbeck (Albrant), 57. Söderberg (Hakanson, Johansson). Rozhodčí: Homola, Polák - Prchal, Kis. Vyloučení: 12:13, navíc Píša (Pardubice) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 1342.

Sestava Pardubic: M. Růžička - Sokol, Nakládal, Kočí, Píša, Kolář II, Benák, Mocek, Drtina - Kolář I, Koukal, Starý - T. Nosek, Elkins, Bartek - Buchtele, Nahodil, Kousal - Rákos, Zohorna, Radil. Trenéři: Hynek a Lubina.