Špaček: Na ledě už mě nečekejte. Máme dost dobrých beků

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
22. 3. 2014 8:00
Jaroslav Špaček se rozhodl pověsit brusle na hřebík, v pátém zápase finálové série minulého ročníku play off na ledě Zlína se však kvůli zdravotním trablům v obraně Plzně rozhodl své rozhodnutí změnit
Jaroslav Špaček loni ve finálové sérii proti Zlínu k překvapení všech přítomných znovu otevřel ukončenou kariéru. Nyní už podobný kousek neplánuje.
Jaroslav Špaček loni ve finálové sérii proti Zlínu k překvapení všech přítomných znovu otevřel ukončenou kariéru. Nyní už podobný kousek neplánuje. | Foto: Lukáš Drštička

Plzeň - Byla to jako rána z čistého nebe. Předloni v létě se Jaroslav Špaček rozhodl pověsit brusle na hřebík, v pátém zápase finálové série minulého ročníku play off na ledě Zlína se však kvůli zdravotním trablům v obraně Plzně rozhodl své rozhodnutí o konci kariéry změnit.

Špaček nejenže přes velké tréninkové manko tempo finálového zápasu stíhal, ale díky svému přehledu a důrazu patřil k nejlepším mužům na ledě, takže se poté nevrátil na střídačku zpět do role asistenta trenéra, ale nastoupil i k zápasům číslo šest a sedm.

Po tom sedmém ve Zlíně se tak mohl přímo na ledě radovat se svými spoluhráči ze zisku premiérového extraligového titulu pro Plzeň a kariéru definitivně ukončit. K dalšímu návratu na led ho prý v právě probíhajícím play off už nikdo nepřesvědčí. A to i kdyby postihla obránce Plzně znovu rozsáhlá marodka.

"Se mnou už vůbec nepočítejte, Teď už totiž vůbec nejsem na soupisce. Radši jsem se z ní škrtl (smích). Máme osm dobrých obránců, a kdyby nás postihla chřipka nebo zranění jako loni ve finále, tak máme ještě hráče z juniorky v záloze," řekl čtyřicetiletý Špaček v rozhovoru pro Aktuálně.cz.

Jardo, v úvodních dvou domácích zápasech s Kometou jste zopakovali úvod loňské série s Litvínovem. Podle tohoto klíče byste si tedy nyní měli odvézt z Brna výhru. Bral byste to? 
Nálada je dobrá, je to 1:1, což je samozřejmě úplně jiné než před dvěma lety (v semifinálové sérii), když jsme do Brna jeli s dvouzápasovým mankem. V tom prvním zápase s Brnem jsme se ale trošku porazili sami, dostali jsme smolné góly, hlavní ale je, že to na nás nezanechalo nějakou větší stopu.  

Čím to podle Vás bylo, že měly oba zápasy naprosto opačný průběh?
V tom prvním zápase nás sice Brno nepřehrálo, ale udělali jsme zbytečné chyby a za to jsme pykali. Byli jsme nervózní, vystřelili jsme jen dvacetkrát na bránu, dalších dvanáct střel z dobrých pozic skončilo hodně mimo bránu. V tom druhém jsme se na to soustředili, měli jsme mnohem víc střel na bránu a vrátili jsme se do stejných kolejí jako v základní části. 

Ve třetí třetině druhého zápasu jste však málem Kometu vrátili do zápasu tím, že vaši hráči téměř neustále seděli na trestné lavici...
Rozhodčí na tom konci druhého zápasu zaúřadovali, vylučovali to po dvojicích, neměli ten cit pro hru. Měli to radši nechat, protože pak se ani jeden tým nedostane do hry, kvůli vyloučení vám totiž polovina hráčů sedí na střídačce.  

Nyní vás čeká tradičně bouřlivé publikum v Brně. Nebojíte se, že vaši hráči tlak domácích fanoušků psychicky neunesou?
Loni proti Litvínovu jsme byli ve stejné situaci, takže se nebojím, že bychom tomu jejich publiku nějak podlehli. Když budeme dodržovat ten náš taktický plán a budeme hrát zodpovědně, tak věřím, že to pro nás dopadne dobře. 

Pojďme ještě ke zbylým čtvrtfinálovým sériím. Čím si vysvětlujete, že je ve všech čtyřech po dvou zápasech nerozhodný stav?
Všech těch osm týmů podávalo po celou sezonu dobré výkony, je tam těch osm nejlepších týmů, i proto jsou jsou ty série všechny vyrovnané. V play off to prostě vždycky rozhodne jedna chyba a my se jim budeme snažit co nejvíce vyvarovat.  

 

Právě se děje

před 19 minutami

Prezident Zeman udělí in memoriam Řád bílého lva tragicky zesnulému většinovému vlastníkovi investiční skupiny PPF Petru Kellnerovi.

Další zprávy