Souboj Kovář vs. Červenka vyzněl lépe pro toho druhého

Aktualizováno 18. 10. 2013 19:30
Hokejový útočník Roman Červenka přihrál v dnešním utkání KHL na vítězný gól Petrohradu v Magnitogorsku. SKA vyhrál na ledě Metallurgu 4:1 a potvrdil pozici nejlepšího týmu soutěže.
Jan Kovář sice asistoval u jednoho gólu Magnitogorsku, vítěznou asistenci si však v dresu Petrohradu připsal Roman Červenka. | Foto: Ondřej Kalát/levpraha.cz

Magnitogorsk - Roman Červenka přihrál v pátečním utkání KHL na vítězný gól Petrohradu v Magnitogorsku a celkem v duelu zaznamenal dvě asistence. SKA vyhrál na ledě Metallurgu 4:1 a potvrdil pozici nejlepšího týmu soutěže.

Červenka se podílel ve 30. minutě na druhém gólu svého týmu. Před brankou našel kapitána a největší hvězdu Ilju Kovalčuka, jenž nadvakrát skóroval.

Dodatečná asistence byla českému útočníkovi připsána u čtvrté trefy Čudinova.

Domácí se prosadili pouze jednou, v 9. minutě díky své elitní útočné trojici Danis Zaripov - Jan Kovář - Sergej Mozjakin, jež vládne kanadskému bodování KHL.

Zaripov vyrovnal na 1:1 v přesilovce po asistencích Mozjakina a Kováře, který se spolu s Červenkou dělí o pozici nejlepšího nahrávače ligy. Oba mají na kontě 16 přihrávek.

Štěpánek dostal osm gólů

Na zápas v Ufě bude chtít co nejrychleji zapomenout brankář Jakub Štěpánek z Čerepovce.

Na ledě týmu Salavat Julajev dostal český gólman osm branek, z toho polovinu v první třetině, přičemž na střídačku zamířil až za stavu 1:8 v 53. minutě.

Jeho náhradník Kirill Grigorjev už poté neinkasoval a Severstal kosmeticky upravil výsledek na 3:8.

V šestnáctém utkání se dočkal prvního gólu v sezoně Jan Bulis, ale Čeljabinsku k vítězství nepomohl.

Finalista Gagarinova poháru z minulého ročníku sice po gólu pětatřicetiletého českého útočníka z 22. minuty vedl 2:1, ale hostující Atlant Mytišči dvěma brankami výsledek otočil.

Čeljabinsk - Atlant Mytišči 2:3 (za domácí Bulis 1+0), Magnitogorsk - Petrohrad 1:4 (Kovář 0+1 - Červenka 0+2), Ufa - Čerepovec 8:3, Nižněkamsk - Jaroslavl 1:2.