Slovan Bratislava dohraje sezonu KHL jen s 19 hokejisty

ČTK ČTK
16. 2. 2015 16:32
Jen s 19 hráči dokončí Slovan Bratislava sezonu Kontinentální hokejové ligy, s kterou se pak možná rozloučí.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Marek Vojtěch

Bratislava - Jen s 19 hráči dokončí Slovan Bratislava sezonu Kontinentální hokejové ligy, s kterou se pak možná rozloučí. Finančními problémy sužovaný klub o víkendu před koncem přestupního období opustili další čtyři hráči včetně slovenského reprezentanta Tomáše Surového. Trenér Petri Matikainen má pro závěrečné tři zápasy k dispozici pouze dva brankáře, šest obránců a jedenáct útočníků včetně Čecha Tomáše Netíka.

Už dříve ze Slovanu odešli brankář Jaroslav Janus či útočníci Michal Vondrka (oba Sparta Praha) a Štefan Ružička (Třinec). Nejproduktivnější hráč týmu Ladislav Nagy měl namířeno do Švédska, ale vedení mu nedalo souhlas.

Poslední tým Západní konference se rozloučí se soutěží domácími zápasy s Dinamem Riga, Petrohradem a Jokeritem Helsinky. Bude se snažit vyvarovat podobných debaklů, jaký utrpěl minulou středu, kdy podlehl CSKA Moskva 0:12, což byla nejvyšší porážka v historii KHL.

Po sezoně bude vedení Slovanu řešit budoucnost klubu. "Možnost, že budeme pokračovat v KHL, je, ale osobně to už nepovažuji za reálné. Problém není ani tak se samotnou soutěží jako s tím, že když chceme uvažovat o jiných možnostech, tak to musíme udělat už teď. To se nedá odkládat. Už teď musíme oznámit jiným ligám, zda do toho jdeme. V KHL se o další sezoně rozhoduje až někdy v létě, to je pro nás pozdě," citoval generálního manažera Slovanu Maroše Krajčiho časopis Týždeň.

Spekuluje se i o tom, že by bratislavský celek mohl začít hrát českou extraligu. Dalšími možnostmi jsou návrat do slovenské nejvyšší soutěže či účast v rakouské lize EBEL s mezinárodní účastí, v níž nastupuje i Znojmo. Vedení EBEL prý láká také dalšího účastníka KHL Medveščak Záhřeb.

 

Právě se děje

před 38 minutami

Haftarovy síly získaly zpět klíčové město na západě Libye

Síly odštěpenecké vlády polního maršála Chalífy Haftara se v neděli opětovně zmocnily klíčového města na západě Libye, které bylo od května pod kontrolou jednotek podporujících libyjskou vládu uznávanou OSN. S odvoláním na mluvčího Haftarovy armády (LNA) o tom dnes informuje agentura AP.

Libyi sužuje konflikt různých frakcí už od pádu diktátora Muammara Kaddáfího v roce 2011. Haftarovy jednotky, které se opírají o podporu Egypta, Spojených arabských emirátů a Ruska, minulý rok v zahájily ofenzívu ve snaze dobýt metropoli Tripolis a svrhnout tamní vládu Fáize Sarrádže. Tu uznává OSN a podporuje ji mimo jiné Turecko.

Zdroj: ČTK
Další zprávy