Slavia se raduje. Po dvou letech si zahraje finále

31. 3. 2008 23:20
HC Slavia Praha - Bílí Tygři Liberec 2:1
Slavia v rozhodujícím duelu Liberec přehrála.
Slavia v rozhodujícím duelu Liberec přehrála. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - V rozhodujícím sedmém zápase semifinálové série ukázala větší touhu po vítězství Slavia. Na domácím ledě vyrukovala na Liberec s nátlakovou hrou a tato taktika se jí vyplatila.

Po výhře 2:1 postoupili červenobílí do finále extraligy, které si zahrají po dvou letech. Tehdy podlehli Spartě 2:4 na zápasy.

Hned od úvodního hvizdu slávisté na svém úzkém kluzišti v O2 Areně soupeře z Liberce zatlačili do obrany.

Hostující brankář Pinc odolával jen do páté minuty. Roman Červenka našel před brankou Liberce Jaroslava Bednáře a ten poslal domácí do vedení.

Naděje Varů na finále žije. Doma odvrátily mečbol
Zápas roku. Dočká se hokejová Slavia fanoušků z derby?

Ani po první brance tlak Slavie neustával a gólman Tygrů byl v ohni střel. V osmé minutě oklamal hostující obránce Hruška, při střele byl ale faulován a Pinc jeho pokus vyrazil. Skóre se neměnilo ani při následné přesilové hře.

Další velkou šanci měli domácí na začátku devatenácté minuty. Bednář vyvezl puk z obranného pásma a ideálně nahrál najíždějícímu Vondrkovi. Ten ale z první napálil jen tyč.

Slavia vyhrála první semifinálový zápas playoff proti Liberci.
Slavia vyhrála první semifinálový zápas playoff proti Liberci. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

S aktivní hrou pokračovala Slavia i ve druhé části. V 28. minutě jel po Hruškově přihrávce sám na Pince Jakub Klepiš. Liberecký brankář však dokázal držadlem hole jeho pokus vytěsnit.

Postupem času začali Bílí Tygři hru vyrovnávat a zaplněná aréna viděla oboustraně kvalitní hokej. Gól ale do konce druhé části nepadl.

Na začátku třetí části se Liberci naskytla příležitost k vyrovnání. Po faulu Klepiše následovala 33vteřinová přesilovka čtyři na tři.

Hosté se však ani z ní, ani z následné klasické početní výhody pěti proti čtyřem, prosadit nedokázali.

Rozhodnuto: Boleslav vyzve Ústí v boji o extraligu
Ústí čeká baráž. Šaffer přesto říká: Má nejlepší sezona

A tak udeřilo na druhé straně. V 52. minutě při hře čtyři na čtyři ujeli do brejku Sloboda s Klepišem a druhý jmenovaný situaci dva na jednoho vyřešil gólem. S první střelou sice neuspěl, ale dorážku už propasíroval za Pincova záda.

Hned z protiútoku mohl snížit liberecký Bartovič, v brejku ale neuspěl.

Snížit se Liberci podařilo až tři minuty před koncem. Jirušovu ránu od modré tečoval mimo Svobodův dosah Andrej Podkonický.

O chvíli později došlo ke kuriózní situaci. Po souboji Kašpaříka s Kadlecem se vysypalo plexisklo a utkání bylo krátce přerušeno.

Liberečtí přestávku využili k regeneraci sil a při závěrečné power play domácím zle zatápěli. Poslední šance Pletky ovšem v brance neskončila, a tak postup do finále slaví slávisté. Zahrají si ho po dvou letech.

Výsledek
HC Slavia Praha - Bílí Tygři Liberec 2:1 (1:0, 0:0, 1:1), konečný stav série 4:3

Branky a nahrávky: 5. Bednář (Červenka), 52. Klepiš (Sloboda) -  57. Podkonický (Jiruš)
Slavia: Svoboda - Kadlec, Kolařík, Novák, Drtina, Sloboda, Žižka, Vašíček - Hruška, Klepiš, Vondrka - Bednář, Červenka, Tomica - Micka, Rataj, Sup - Růžička, Doležal, M. Čermák - Kubeš.
Liberec: Pinc - Moravec, Jiruš, Hunkes, Krstev, Žabka, Zíb, Derner, Holub - L. Čermák, Podkonický, Pletka - Klimenta, Plodek, Víšek - Blatný, Kašpařík, Pabiška - Bartovič, Šachl, Nedorost.