Rozhodnuto: Boleslav vyzve Ústí v boji o extraligu

Red Spo
30. 3. 2008 19:58
Chomutov - Boleslav 2:3, stav série 0:4

Chomutov - Hokejisté Mladé Boleslavi vyhráli i čtvrtý zápas finálové série první ligy a mohou slavit postup do baráže. V ní se o postup do extraligy utkají s posledním Ústím nad Labem.

Zápas jsme sledovali minutu po minutě ZDE

Středočeši uspěli před vyprodaným chomutovským stadionem i podruhé, i tentokrát dokázali otočit skóre a vybojovali postup už ve čtvrtém zápase.

Domácí přitom v zápase o naději dvakrát vedli. V 18. minutě dostal přihrávku zpoza branky Petr Jíra a otevřel skóre utkání. Jenže ještě do konce první třetiny hosté vyrovnali. V přesilovce se k odraženému puku dostal Gombár, který neměl problém poslat puk do poloprázdné branky Chomutova.

V polovině zápasu byli prvnímu vítězství znovu blíž domácí. Nechytatelnou střelou je poslal do vedení Martin Gálik. Ale Boleslavští znovu dokázali rychle odpovědět.

O čtyři minuty později se dostal s pukem před bránu Jakub Šindel a propasíroval ho u pravé tyče pod Podolkovým betonem - 2:2.

V závěrečné části pak dovršil obrat Tomáš Sýkora. Ten si nabruslil do šance a po pádu gólmana Podolky skóroval do prázdné branky.

Severočeši ještě zabojovali a sahali po prodloužení, ale z obrovského závaru nedokázal Šindeláře v brance Boleslavi překonat Polanský, Jeslínek ani Kloz.

Mladá Boleslav tak vyhrála první ligu a v boji o vysněnou účast mezi elitou vyzve Ústí nad Labem.