Aktualizováno 11. 3. 2014 21:34
Reportáže a výsledky z vyřazovacích bojů v hokejové extralize.
Hokejisté Slavie mohou slavit vítězství v Pardubicích.
Hokejisté Slavie mohou slavit vítězství v Pardubicích. | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Hokejisté Slavie vyrovnali před přesunem do Prahy stav série předkola play off hokejové Tipsport extraligy s Pardubicemi na 1:1, když na východě Čech zvítězili ve druhém zápase 4:3.

To Vítkovice jsou ve druhé sérii po dvou domácích výhrách jediné vítězství od postupu do čtvrtfinále. Dnes si poradili s Libercem po výsledku 3:1.

Do sestavy Slavie se vrátil Bednář

Slavia mohla pro druhý zápas počítat se svým klíčovým útočníkem Bednářem a ten o sobě dal vědět už v první třetině. Často ale musel plnit hlavně defenzivní úkoly, neboť jejich útok nastupoval proti produktivní Noskově formaci. Od úvodu se hrálo o poznání agresivněji než v prvním utkání, gólový průběh byl však dlouho podobný.

Slavia své šance zahodila, a tak na druhé straně proměnil první vážnější možnost Radil, který prostřelil Furcha. Ten pro druhý duel nahradil Svobodu. Na další góly se ale čekalo až do přesilových her. Tu pardubickou využil chytrou tečí Gregorcova nahození Tybor. Slavia ale kontrovala také v početní výhodě zásluhou Bednáře.

Domácí vedli 3:1, ani to ale nestačilo

Svou střeleckou normu si v 25. minutě splnil pardubický Tybor, který se stejně jako v pondělí trefil v zápase podruhé. Domácí byli při chuti, střelecky aktivní byl hlavně Sýkora, ale Furch držel naděje Slavie. Ty pak ještě zvýšil Šenkeřík, který se z voleje trefil přesně pod Hudáčkovu lapačku.

Pardubice se začaly v poslední třetině soustředit hlavně na obranu a na to doplatily, když se dorážkou prosadil Jelínek. Slavia byla na koni a dokázala zápas úplně otočit. První slabou chvilku v sérii si Hudáček vybral tři a půl minuty před koncem základní hrací doby, kdy pod rukou propustil střelu Klhůfka. Krátce nato navíc fauloval v útočném pásmu Cetkovský a bylo rozhodnuto.

Vítkovice drtí soupeře ničivými nástupy do třetin

Ve Vítkovicích začalo opět bleskovým gólem domácích. Húževka na sebe chytře natáhl dva protihráče a zapomenutý Strapáč zblízka bez potíží už po 43 sekundách překonal bezmocného Lašáka. Hosté byli hodně otřesení a to ještě znásobovala obranná hráz soupeře ve středním pásmu, do které naráželi „Tygři“ jako do zdi.

A tak prokletí špatných začátků Liberec dostihlo i ve druhé části. Strapáč potřeboval pouhých 21 vteřin a Lašáka zaskočil překvapivým švihem od modré čáry. Hosty měl na lopatě v 28. minutě Burger, jehož kličku však Lašák vystihl, a z rychlého protiútoku v oslabení doslova protlačil puk za čáru Vlach 2:1.

Gól Liberec nakopl, obrat se ale nekonal

První gól v celé sérii po 89 minutách zapůsobil na Severočechy jako elixír. Bulíř se hned vzápětí proháčkoval do šance na vyrovnání, ale tu mu zhatil Šindelář. Hostující převahu a touhu po vyrovnání zchladil Šedivý, jenž v 35. minutě po nezištné přihrávce Szturce zavěsil potřetí.

Liberecký výpadek se dostavil i na startu třetí části: Burger znovu už po 27 sekundách ze sólového nájezdu puk do brány dostal, ale videorozhodčí ho kvůli kopnutí nohou neuznal. Výhru tak musel jistit bezvadný Šindelář.

Předkolo play off hokejové extraligy - 2. zápas:

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - HC Slavia Praha 3:4 (2:1, 1:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 5. Radil (Ďaloga, Benák), 16. Tybor (T. Nosek, Gregorc), 25. Tybor (T. Nosek, Radil) - 18. Bednář (Kadlec), 32. Šenkeřík (Žejdl, Kadlec), 54. P. Jelínek (Kadlec), 57. Klhůfek (J. Doležal). Rozhodčí: Hradil, Husička - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:1. Diváci: 7746. Stav série: 1:1.

Pardubice: Hudáček - Ďaloga, Benák, Vašíček, Gregorc, V. Kočí, Píša - P. Sýkora, Cetkovský, T. Zohorna - Radil, T. Nosek, Tybor - Kolář, Mozer, Semorád - Endál, Moučka, Číp. Trenéři: Venera a M. Říha ml.

Slavia: Furch - Štich, Kadlec, Kolařík, Valach, Holub, Šenkeřík, od 21. navíc Knot- Krenželok, Langhammer, Tomica - Bednář, P. Jelínek, Tomica - Skokan, V. Růžička ml., J. Doležal - Žejdl, Klhůfek, Poletín. Trenéři: V. Růžička st. a Weissmann

HC Vítkovice Steel - Bílí Tygři Liberec 3:1 (1:0, 2:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 1. Strapáč (Húževka, Burger), 21. Strapáč (Húževka, R. Stehlík), 35. Šedivý (Vandas, Kolouch) - 29. J. Vlach (Valský). Rozhodčí: Jeřábek, Šindler - Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 3:9. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 4433. Stav série: 2:0.

Vítkovice: Šindelář - Štencel, Barinka, Sloboda, Kudělka, R. Stehlík, Kovář, Pastor - Strapáč, Burger, Húževka - Huna, Roman, Svačina - Vandas, Kolouch, E. Němec - J. Káňa, Szturc, Šedivý. Trenéři: Oremus a Šimíček.

Liberec: Lašák - Hunkes, Vitásek, Gřegořek, Výtisk, Voráček, Čakajík, Derner - Vampola, Nedvěd, Filippi - Bartek, Bulík, Víšek - Valský, T. Urban, J. Vlach - K. Jass, Zacha, Bulíř. Trenéři: Hynek a M. Černý.

Play out hokejové extraligy - 1. kolo:

HC Energie Karlovy Vary - Piráti Chomutov 5:4 v prodl. (1:0, 3:3, 0:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 15. Zaťovič (Rýgl), 25. Zaťovič (Dresler, Šmach), 33. Rýgl (Roman Vlach, Kytnár), 39. Pohl (Balán, Zaťovič), 63. Zucker - 27. Kubinčák (D. Hruška, M. Jass), 30. Jaroslav Svoboda (Bartečko), 35. Jaroslav Svoboda (Bartečko, Bomersback), 54. O. Kaše (Kämpf, Sikora). Rozhodčí: Hribik, Turčan - Pešek, Jelínek. Vyloučení: 5:4. Využití: 2:0. Diváci: 759.

Karlovy Vary: Závorka - Rýgl, Bičánek, Kubka, Gulaši, Dresler, Šmach - Pohl, Balán, Zaťovič - Micka, Roman Vlach, Kytnár - Zucker, R. Hruška, R. Dlouhý - V. Tomeček, Vachovec, Koblasa. Trenéři: Mlejnek, Kverka st. a Kněžický.

Chomutov: Martin Růžička - Pulpán, Malec, J. Stehlík, M. Jass, Bartejs, J. Mrázek, Lojek - Bartečko, Jaroslav Svoboda, Bomersback - D. Hruška, J. Straka, Kubinčák - Šagát, Račuk, Hřebejk - Sikora, Kämpf, O. Kaše. Trenéři: Beck, R. Kaše a Martínek.

Rytíři Kladno - HC Verva Litvínov 3:4 (1:0, 1:2, 1:2)

Branky a nahrávky: 18. Tenkrát (David Růžička, T. Kaberle), 37. Bílek (Strnad), 42. Havlíček (P. Hořava, Majeský) - 31. Gula (Lukeš), 32. J. Černý (Piroš), 46. Piroš (J. Černý, Chaloupka), 58. Jurčík (Hanzl). Rozhodčí: Lacina, Pešina - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:2. Diváci: 742.

Kladno: Chábera - David Růžička, T. Kaberle, L. Procházka, Gutwald, Majeský, P. Hořava, Černošek - M. Hořava ml., Havlíček, Tenkrát - Eberle, Lukáč, Dalecký - Rudovský, Zagrapan, Bajaruns - Strnad, Bílek. Trenéři: Čelanský, Neliba a Zajíc.

Litvínov: Nechvátal - Stříteský, Zeman, Gula, Pavlík, Chaloupka, Posmyk - Jánský, Hübl, Lukeš - Martynek, Hanzl, Jurčík - J. Černý, Piroš, Majdan. Trenéři: Rulík a M. Hořava st.

11. Litvínov 53 17 8 7 21 110:125 74
12. Karlovy Vary 53 19 3 5 26 119:151 68
13. Kladno 53 10 7 3 33 101:158 47
14. Chomutov 53 6 0 10 37 95:196 28