Slavia drtila Vítkovice, gól nedala. Sobotka tohle nezažil

Adam Sušovský Adam Sušovský
15. 11. 2012 7:00
"Takový zápas jsme ještě neviděli," shodli se hráči Slavie a Vítkovic. Hosté v Edenu vyhráli 1:0, přestože se téměř vůbec nedostali na polovinu soupeře.
Také Tomáš Hertl si vytvořil několik skvělých příležitostí. Ani on ale skvělého Šindeláře nepřekonal.
Také Tomáš Hertl si vytvořil několik skvělých příležitostí. Ani on ale skvělého Šindeláře nepřekonal. | Foto: CPA - Eduard Erben

Praha - Slavii se návrat do Edenu nepovedl. S Vítkovicemi padla 0:1. Hráči obou týmů se ale po zápase v jednom shodli. Takový zápas ještě prý neviděli.

Vítkovicím stačila ke třem bodům jediná povedená akce v přesilovce.

"Ještě jsem nezažil, aby takhle někdo bránil a jen vyhazoval puky ze třetiny. Vůbec nevím, k čemu bych to přirovnal," řekl po utkání pilíř sešívané ofenzívy Vladimír Sobotka.

Kuba: Dvoumetrového chlapa se hlídá těžce

Ostravané berou body za akci z jedenácté minuty. Novic z NHL Filip Kuba v přesilové hře o mantinel napálil puk před bránu, kde důrazně na několik pokusů a s přispěním domácích hráčů dopravil puk do sítě Roman Polák.

"Jestli to byl signál? O tom se nechci bavit, tohle se neříká. Prostě jsem napálil puk před bránu a tam se dvoumetrového chlapa hlídá hodně těžce," vysvětlil Kuba.

Sešívaní soupeře jinak po celých 60 minut téměř nepustili ze třetiny, ale bránu skvělého Filipa Šindeláře dobývali marně. Místy až zoufale. Už jen poměr střel 44:23 jasně říká, jak velkou převahu Slavia v zápase měla.

Ujčík: Hokej není o tom, kdo má víc šancí

"Hokej holt někdy není o tom, kdo má víc šancí," usmál se skromně po zápase vítkovický veterán Viktor Ujčík.

"Dali jsme první gól a čekali na ně. Muselo při nás hodně stát, jinak bychom ty góly asi dostali. Šindelář chytal parádně," dodal.

"Asi měli dobrou obranu, jinak si to neumím vysvětlit. Byli jsme celý zápas v útoku," kontroval Lukáš Krenželok ze Slavie, který ve Vítkovicích dlouhá léta působil.

Zrovna tihle dva kamarádi se potkali před prázdnou bránou necelou minutu před koncem. Slavia hrála power-play a ždímala soupeře, podobně jako celých šedesát minut, natlačeného až k brankovišti.

Věděl jsem, že to byl faul

Krenželok měl na holi vyrovnání, jenže přesně ve chvíli, kdy mířil do odkryté klece, přišel faul Ujčíka.

"Věděl jsem, že to byl faul. Protestoval jsem jen proto, abych dostal rozhodčího pod tlak. Tahal jsem za záchrannou brzdu, pak jsem se na trestné modlil, abych vydržel až do konce," uznal Ujčík.

Ujčík vydržel. Slavia další šance spálila a přes výraznou převahu odešla z ledu poražená. "Chtěli jsme tady moc vyhrát," těšilo Ujčíka.

"Že jsme byli lepší? Body mají Vítkovice, to je důležité," smutnil zase Sobotka.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Lyžař Švancer je třetím nejlepším mladým sportovcem Evropy

Šestnáctiletý akrobatický lyžař Matěj Švancer skončil třetí v zimní části ankety o nejlepšího mladého sportovce Evropy, kterou pořádá Evropský olympijský výbor. Cenu Piotra Nurowského získala italská biatlonistka Linda Zingerleová. Před Švancerem se umístila ještě rakouská sdruženářka Lisa-Marie Hirnerová.

"Moc si toho vážím. Beru to jako odměnu za všechno, co se mi povedlo minulou sezonu. Chtěl bych poděkovat českému i rakouskému týmu a všem, kteří se na mých výsledcích a přípravě podílejí. Zároveň je to pro mě velká motivace do budoucna. Budu se snažit ukázat, že to je zasloužené ocenění, v této sezoně k tomu bude snad dost příležitostí," uvedl Švancer v tiskové zprávě lyžařského svazu.

před 1 hodinou

Policisté na jihu Moravy zadržela dalších 12 migrantů v dodávce

Cizinecká policie v Jihomoravském kraji zadržela na dálnicích dalších 12 běženců, čtyři Syřany a osm Afghánců. Policie to v pátek uvedla na svém twitteru. Běženců zajištěných na jihu Moravy v poslední době přibývá.

Asi tři desítky policistů na akci kontrolovali nákladní vozy, dodávky i autobusy ve čtvrtek, spolu s celníky zkontrolovali přes 400 vozů. Zjistili 12 cizích státních příslušníků, kteří jsou podezřelí z toho, že na české území vstoupili neoprávněně. Na D1 u Ostrovačic kontrolovali dodávku, kterou řídil Syřan s povoleným pobytem v Německu. V dodávce ale byli další čtyři Syřané. Na D2 pak kontrolovali kamion, kdy detektor tlukotu srdce uvnitř odhalil přítomnost lidí. Šlo o osm Afghánců.

"V současnosti ve všech případech probíhá prověřování, jehož úkolem je zjistit okolnosti, za jakých se osoby do vozidel dostaly a jaká byla skutečná úloha jejich řidičů," uvedli policisté.

Zdroj: ČTK
Další zprávy