Salák byl v KHL vyhlášen brankářem měsíce

ČTK ČTK
5. 12. 2013 11:03
Alexander Salák z Petrohradu byl vyhlášen nejlepším brankářem listopadu v Kontinentální hokejové lize
Alexander Salák.
Alexander Salák. | Foto: CPA

Moskva - Alexander Salák z Petrohradu byl vyhlášen nejlepším brankářem listopadu v Kontinentální hokejové lize. Opora SKA odchytala za aktuálně nejlepší tým soutěže sedm zápasů s bilancí pěti výher a průměrem 1,15 inkasovaného gólu na utkání.

Jednou udržel gólman české reprezentace čisté konto.

Salák se stal prvním českým hráčem v KHL, který v sezoně podobné ocenění získal. Útočník Jan Kovář z Magnitogorsku byl dvakrát vyhlášen hráčem týdne, stejné pocty se dostalo i Jiřímu Novotnému ze Lva Praha.

 

Právě se děje

před 15 minutami

Kurdové se stahují ze severu Sýrie, příměří ale neprodloužíme, oznámil Erdogan

Oddíly syrských Kurdů YPG se v severní Sýrii stále ještě stahují od turecké hranice. Řekl to v úterý turecký prezident Recep Tayyip Erdogan, který zároveň odmítl návrh francouzského prezidenta Emmanuela Macrona na prodloužení příměří. Turecko, které zahájilo boj proti syrským Kurdům 9. října, minulý čtvrtek přistoupilo na 120hodinové příměří. To skončí tento den ve 21:00 SELČ.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Ruský ledoborec se dostal do silné bouře a vypověděly mu motory, vyslal signál SOS

Ruský ledoborec, který se nachází s 33 lidmi na palubě u západních břehů Norska, za bouřlivého počasí vyslal tísňové volání. K plavidlu zamířily dva vlečné čluny a záchranný vrtulník. Ruský úřad pro námořní dopravu nicméně vzápětí uvedl, že signál SOS byl vyslán omylem a že loď není v problémech.

Ledoborci Tor západně od norského města Aalesund vypověděly motory, činnost dvou ze čtyř se ale později podařilo obnovit, takže bezprostřední nebezpečí teď ledoborci nehrozí, napsal norský deník Verdens Gang. Situace je ale stále vážná, protože v oblasti je velmi silná bouře.

Zdroj: ČTK
Další zprávy