Růžička: Zápas v zaplněné O2 areně bude velkým testem

Vladimír Růžička po národním mužstvu na Channel One Cupu chce, aby už tentokrát také vyhrávalo
V týmu už nechybí největší hvězdy KHL. Hlavní útočné eso má být Roman Červenka...
Který v útoku nastoupí s další českou hvězdou z Ruska Vladimírem Sobotkou.
A elitní lajnu doplní další exslávista Jakub Klepiš.
Co Růžičkova osvědčena formace předvede? Červenka se Sobotkou hned na prvním tréninku sprádali plány.
Foto: Milan Kammermayer
Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
16. 12. 2014 18:35
Rozhovor s trenérem hokejové reprezentace Vladimírem Růžičkou před začátkem ruského Channel One Cupu.

Praha - Kompletní mužstvo, které nominoval, také kouč národního týmu Vladimír Růžička dnes v Praze na reprezentačním sraze přivítal.

Čeští hokejisté se dnes odpoledne sjeli do letňanské arény, aby se připravili na nadcházející Channel One Cup, který odstartují čtvrtečním domácím zápasem proti Švédsku.

"Určitě je dobře, že nikdo není zraněný ani nemocný, a všichni nominovaní hráči mohli přijet, pochvaluje si Růžička.

Na Karjale se ani jednou nevyhrálo. Teď na úvod Channel One Cupu hrajete doma v O2 areně, kde se za pár měsíců bude konat i mistrovství světa. Je to z těchto dvou hledisek hodně důležité utkání?
"Myslím si, že nám jde o hodně. Hrajeme doma a chceme vyhrát. První turnaj jsme neměli špatný, ale nevyhráli jsme. Potřebujeme vyhrát v Praze a chceme vyhrávat i pak v Soči. Uděláme pro to všechno."

Zápas se Švédskem bude zřejmě vyprodán. Budete sledovat hráče i z toho pohledu, jak před takovou návštěvou, která bude podobná té na mistrovství, obstojí?
"Hráči budou pod velkým fanouškovským tlakem a bude to pro ně velký test. Na atmosféru se těšíme, pro domácí tým je to fajn, když je plno, ale musíme také hrát dobře, jinak nás lidi taky můžou vypískat. Věřím, že to zvládneme. Chceme na ledě nechat všechno a stejně, jak jsme začali první turnaj, chceme začít i tento. S tím rozdílem, abychom tentokrát získali tři body."

Přispějí k tomu i zkušenosti ostřílených hráčů z KHL, kteří oproti předchozímu turnaji nechybějí?
"Myslím, že ti zkušenější, ostřílenější hráči nám tam trochu chyběli. Doufám, že to tito hráči potvrdí, že jsou lídři mužstva a malinko to zklidní. Na prvním turnaji jsme odehráli utkání velice dobře, ale chyběl nám klid. Hlavně v koncovce a v útočném pásmu, přicházeli jsme lacino o kotouče. Ale ti kluci mě vůbec nezklamali a akci odehráli velice dobře."

Máte jasno, jak ty tři zápasy mezi dva gólmany Kováře a Francouze rozdělíte? Víte aspoň, kdo bude chytat ten první?
"To zatím nevím ani já, teprve se rozhoduju a řeším, kdo bude chytat dva zápasy a kdo jeden. Chtěl bych je oba vidět bráně dvakrát, ale..."

No i to by se dalo udělat.
"Jasně, každý jeden zápas a k tomu kousek. Kdo ví, třeba to tak uděláme."

Máte k dispozici pět pětek. Plánujete je kompletně protáčet, nebo budete některé hráče stěhovat do jiných formací?
"Přemýšlím o tom, že bychom netočili úplně pravidelně celé útoky nebo pětky, ale trochu ty jednotlivé hráče prostrkali do jiných lajn. Například někoho, kdo nebude hrát ve čtvrtek proti Švédsku, bych zařadil do druhé lajny."

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Na Aljašce udeřilo zemětřesení, úřady varují před vlnou tsunami

Americké úřady vydaly varování před ničivou vlnou tsunami poté, co Aleutské ostrovy ležící u Aljašky postihlo silné zemětřesení, dosahující podle americké geologické služby síly 7,5 stupně. Oznámily to dnes tiskové agentury.

Výstraha amerického střediska pro varování před tsunami se týká měst Sand Point a Cold Bay na Aleutách a města Kodiak na stejnojmenném ostrově, poznamenala agentura Reuters s tím, že tato města leží v řídce osídlené oblasti.

Epicentrum zemětřesení se nalézalo 94 kilometrů jihovýchodně od Sand Point. Otřesy vycházely z hloubky 41 kilometrů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy