Růžička: Kanada hrála jednoduše a efektivně

ČTK, Red Spo
30. 4. 2009 23:45
Ohlasy na nepodařené utkání Česka proti Kanadě
Vladimír Růžička má o čem přemýšlet, český tým nedokázal vyhrát se silnějšími soupeři zatím ani jedno utkání. | Foto: Reuters

Kloten -  Trenér Vladimír Růžička po prohraném zápase s Kanadou uznal kvalitu soupeře, který podle něj rozhodl o výhře už v první třetině a váhá, koho postavit v sobotu proti Slovákům do branky.

"Třikrát jsme inkasovali v oslabení a Kanada si pak víceméně výsledek hlídala. Předčila nás v jednoduchosti, dostali nás pod tlak, hlavně v přesilovkách, a navíc velmi dobrý výkon podal její brankář Mason," uvedl Růžička na tiskové konferenci po zápase.

V druhé třetině se jeho svěřenci snažili utkání zdramatizovat, ale snížit se jim nepodařilo. "Chtěli jsme to více otevřít a podařilo se nám je dostat pod tlak, ale všichni viděli, že jsme poměrně těžce dávali góly. Dali jsme jen jeden, a to až na konci zápasu," řekl Růžička, podle kterého se nyní musejí čeští hráči z druhé prohry za sebou poučit.

Nepříliš vydařený zápas odchytali i oba čeští brankáři. Jakub Štěpánek ani Martin Prusek si moc zákroků nepřipsali, Štěpánek dokonce již v 18. minutě střídal. "Za góly ale nemohl. Chtěli jsme zkusit nastartovat hráče, proto jsme ho vystřídali," vysvětlil Růžička.

Kdo bude pokračovat v české brance dál, bezprostředně po zápase neřekl. "Není to jednoduché. Musíme si sednout a rozhodnout se.

Už před turnajem jsme ale věděli, že otázka brankářů nebude jednoduchá," uvedl Růžička. Nikdo z trojice gólmanů totiž neměl na svém kontě ani jediný start na MS.

Zda dostane šanci momentálně trojka Lukáš Mensator, kouč ani nenaznačil. "Mistrovství se nějakým způsobem rozjelo a nás nyní čekají dva důležité zápasy.

Nebylo by to jednoduché ani pro Lukáše," řekl reprezentační kouč na adresu opory mistrovských Karlových Varů.

Český tým má nyní před sebou den volna, v kterém se musí připravit na sobotní souboj se Slovenskem. V pátek však hráči nebudou trénovat na ledě, neboť jim organizátoři přidělili halu již v 9:45.

Po večerním utkání by tak museli brzy vstávat. "Chtěli jsme čas změnit, ale nešlo to. Proto jsme se dohodli, že kluci půjdou jen na kolo, do posilovny nebo si zaběhat. Na led půjdeme až v sobotu, kdy máme rozbruslení," dodal Růžička.