Růžička a Petružálek zařídili výhru nad Novosibirskem

Jakub Šafránek Jaroslav  Šindelář Jakub Šafránek, Jaroslav Šindelář
4. 12. 2011 17:14
Chabarovsk-Novosibirsk 2:1 PP (Růžička,Petružálek 1+0)
Jakub Petružálek se dostal na druhé místo v kanadském bodování i mezi střelci
Jakub Petružálek se dostal na druhé místo v kanadském bodování i mezi střelci | Foto: Vojtěch Marek

Chabarovsk - Čeští útočníci Martin Růžička a Jakub Petružálek se postarali o výhru Chabarovsku nad Novosibirskem 2:1 v prodloužení.

Nejproduktivnější hráč minulého ročníku play off extraligy Růžička otevřel skóre v 18. minutě, čímž zaznamenal svou druhou branku v Kontinentální hokejové lize.

V 52. minutě však Suglobov překonal Jána Lašáka v brance Chabarovsku, a tak se o vítězi rozhodlo až v prodloužení.

V jeho čtvrté minutě se v přesilovce trefil druhý nejproduktivnější hráč i střelec stávajícího ročníku KHL Petružálek, který se tak postaral postaral o to, že Amur vyhrál po třech předchozích zápasech bez bodu.

Kreps a Kašpar zářili při kanonádě Astany
Petružálek konečně skóroval, Amur ale utržil debakl

Šestadvacetiletý útočník zaznamenal 32 bodů ve třiceti zápasech, když se trefil čtrnáctkrát a přidal 18 asistencí. Na vedoucího muže produktivity Vadima Šipačova z Čerepovce ztrácí šest bodů, na nejlepšího střelce Romana Červenku z Omsku pak tři góly.

Povedené utkání v neděli prožil Petrohrad, který rozdrtil Spartak Moskva 10:2. Brankou a dvěma asistencemi se na výhře SKA podílel útočník Petr Průcha, celý zápas odchytal Jakub Štěpánek.

Výhra musela být obzvláště sladká pro trenéra Miloše Říhu, jehož Spartak v loňské sezoně kvůli špatným výsledkům týmu vyhodil.

Kontinentální hokejová liga:

Chabarovsk - Novosibirsk 2:1 v prodl. (za domácí Růžička a Petružálek oba 1+0), Petrohrad - Spartak Moskva 10:2 (Průcha 1+2),

15:00 Dinamo Minsk - Čerepovec.