Radost Slavie nebyla na místě. Chábera našel díru v síti

Adam Sušovský Adam Sušovský
12. 3. 2013 7:00
Kuriózní situaci z kraje třetí třetiny vyřešil až videorozhodčí. Po dlouhém zkomání záznamu dal zapravdu brankáři Kladna. Rána Tomici prošla do brány dírou v síti.
Chábera si prostor u tyče hlídal. Od začátku si byl jistý, že to gól nemohl být. | Foto: CPA -Eduard Erben

Praha - Z kraje třetí třetiny (Slavia - Kladno 3:1, čtěte ZDE) uběhlo jen 28 vteřin a celá O2 arena už křičela po ráně domácího Marka Tomici gól. Jenže nikdo nevěděl, jak se mohl puk za brankovou čáru dostat.

Kuriózní situaci v O2 areně vyřešil videorozhodčí. A nakonec dal zapravdu přesvědčenému brankáři Kladna Janu Cháberovi. Tohle gól být nemohl, puk prošel do brány bokem, dírou v síti.

V české extralize a navíc v zápase play off naprostá rarita. Rozhodčí mají pevnost sítě kontrolovat, aktéři zápasu se pak shodli, že jí pravděpodobně přeřízl bruslí Tomáš Micka, který při jednom ze soubojů zahučel krátce před gólem do brány.

Chábera: Byl jsem si na 99,9% jistý

"Byl jsem si na 99,9 procent jistý. Ten puk prostě neměl kde do brány projít. Stál jsem nalepený na tyči, jediné místo byla šibenice, ale rána šla po zemi," řekl Chábera.

Zatímco se celá hala včetně Tomici radovala, kladenský gólman zachoval chladnou hlavou a okamžitě začal pátrat, jak se to stalo. Jen pár vteřin poté už to měl v hlavě srovnáno. Pane rozhodčí, video!

"Ta díra byla obrovská. Podíval jsem se k tyči a ani jsem nemusel se síťkou třepat, viděl jsem jí hned," řekl.

Tomica to neviděl, Chábera nechtěl být za blbce

"Já to neviděl. Spoluhráči se ale začali radovat, tak jsem se musel začít radovat taky," usmíval se Tomica. "Mrzí mě, že to gól nebyl, to jako jo. Když jsem ale viděl Cháberu, jak reagoval, bylo to asi úplně evidentní," dodal.

Co už ale tak evidentní nebylo, hned poté právě Cháberu pořádně děsilo. Videorohodčí situaci prohlížel několik minut a s nervy kladenského gólmana si pořádně pohrával. Najednou to tak jednoznačné asi nebylo.

"Nechápal jsem, co tam tak dlouho hledá a musím říct, že jsem měl v tu chvíli strach, abych nebyl za blbce. To dlouhé video mě znervóznělo," smál se Chábera.

Rozhodčí nakonec rozpažil. Gól neplatil a Slavia na začátku třetí třetiny vedla stále jen 2:1. Rytíře to ale nijak nenakoplo, domácí si závěr zápasu s přehledem pohlídali a právě Marek Tomica se nakonec branky dočkal. Puk trefil při power play Kladna do prázdné sítě - 3:1, hotovo.

Slavia vede po úvodních duelech na domácím ledě čtvrtfinálovou sérii 2:0.