Hvězdný Kovář si v KHL připsal další dva body, Filippi protrhl střelecké trápení

21. 11. 2016 17:44
Jan Kovář si do výborných statistik v KHL připsal další dva body, Tomáš Filippi skóroval skoro po dvou měsísích. Oba Češi pomohli Magnitogorsku k vysoké výhře 5:0. Bohatý klub si tak upevnil vedoucí pozici ve Východní konferenci, Kazaň na obhájce Gagarinova poháru ztrácí šest bodů.
Jan Kovář
Jan Kovář | Foto: Michal Eger

Moskva - Český útočník Tomáš Filippi skóroval v Kontinentální hokejové lize po bezmála dvou měsících a jednou brankou se podílel na vítězství Magnitogorsku 5:0 nad Dynamem Moskva. Nejproduktivnější Čech v soutěži Jan Kovář si vylepšil bilanci o dva body za gól a přihrávku.

Filippi vstřelil dosud jedinou branku v sezoně 23. září při vysokém domácím vítězství Metallurgu 6:1 nad Medveščakem Záhřeb. Dnes v 25. minutě zachytil v útočném pásmu soupeřovu nepřesnou přihrávku a zvýšil na 3:0.

Kovář předtím v úvodní třetině asistoval v přesilové hře u gólu Danise Zaripova, další početní výhodu pak sám využil v 46. minutě šikovnou tečí zády k brance. Na kontě má 16 branek a 23 finálních přihrávek a v kanadském bodování ligy mu patří čtvrté místo.

Magnitogorsk si upevnil vedoucí pozici ve Východní konferenci, Kazaň na obhájce Gagarinova poháru ztrácí šest bodů.

Kontinentální hokejová liga:

Magnitogorsk - Dynamo Moskva 5:0 (Jan Kovář 1+1, Filippi 1+0), Petrohrad - CSKA Moskva 6:3.