Plekanec je blíž k MS? Ottawě chybí k postupu jedna výhra

8. 5. 2013 8:52
Tak jako Marc Methot odmrštil Raphaela Diaze, tak Ottawa odstavuje Montreal z play off | Foto: Reuters

Ottawa - Hokejisté Montrealu promarnili v úterním duelu play off NHL na ledě Ottawy vedení 2:0, prohráli 2:3 v prodloužení a za stavu 1:3 na zápasy je jediná porážka dělí od vyřazení.

Canadiens získali náskok díky dvěma gólům během 62 sekund v úvodu druhé třetiny. První z nich připravil Tomáš Plekanec, který se protáhl kolem mantinelu do útočného pásma, přihrál P.K. Subbanovi a ten zavěsil.

Jenže ve třetí třetině Senators manko smazali. Nejprve v 52. minutě snížil svým prvním gólem v play off Mika Zibanejad, 23 sekund před třetí sirénou pak vyrovnal při hře bez brankáře rovněž premiérovou trefou ve vyřazovacích bojích Cory Conacher. Obrat domácích pak dokonal ve třetí minutě prodloužení Kyle Turris.

Vedení 3:1 na zápasy se ujali v úterý také hokejisté Chicaga po výhře 3:0 v Minnesotě. Dvakrát se trefil Patrick Sharp, brankář Corey Crawford zlikvidoval 25 střel domácích a vychytal svou první nulu v letošním play off.

Naopak nečekané komplikace má Pittsburgh, který byl v sérii s New Yorkem Islanders velkým favoritem. "Tučňáci" ale nezvládli ani druhý zápas v New Yorku, prohráli 4:6 a série se přesouvá zpět do Pittsburghu za nerozhodného stavu 2:2.

Prvním postupujícím do 2. kola se stali hokejisté San Jose, kteří porazili Vancouver 4:3 v prodloužení a celou sérii vyhráli 4:0. Postupový gól vstřelil v přesilové hře Patrick Marleau poté, co byl zřejmě po chybě rozhodčích neprávem vyloučen Daniel Sedin za naražení na mantinel. Ve skutečnosti totiž svého soupeře srazil při běžném souboji rameno na rameno.

1. kolo play off NHL:

Východní konference - 4. zápasy:

New York Islanders - Pittsburgh 6:4 (1:1, 2:2, 3:1)
Branky: 27. a 45. Streit, 15. Strait, 39. Okposo, 51. Tavares, 59. Cizikas - 15. Neal, 28. Malkin, 32. Sutter, 41. Dupuis. Střely na branku: 24:31. Diváci: 16.170. Stav série: 2:2.

Ottawa - Montreal 3:2 v prodl. (0:0, 0:2, 2:0 - 1:0)
Branky: 52. Zibanejad, 60. Conacher, 63. Turris - 23. Subban (Plekanec), 24. Galchenyuk. Střely na branku: 34:28. Diváci: 20.500. Stav série: 3:1.

Západní konference - 4. zápasy:

Minnesota - Chicago 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Branky: 9. a 22. Sharp, 53. Bickell. Střely na branku: 25:24. Diváci: 19.378. Stav série: 1:3.

San Jose - Vancouver 4:3 v prodl. (2:1, 0:0, 1:2 - 1:0)
Branky: 15. a 56. Pavelski, 3. Burns, 74. Marleau - 8. Raymond, 50. Burrows, 52. Edler. Střely na branku: 47:35. Diváci: 17.562. Konečný stav série: 4:0.