Pískání během ruské hymny? Lev dostal pokutu

ČTK Sport ČTK, Sport
27. 4. 2014 16:37
Chování některých fanoušků během čtvrté bitvy finále play off Kontinentální ligy mezi Lvem a Magnitogorskem v pražské O2 areně vyšlo českého zástupce v soutěži draho.
Fanoušci HC Lev Praha.
Fanoušci HC Lev Praha. | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Chování některých fanoušků během čtvrté bitvy finále play off Kontinentální ligy mezi Lvem a Magnitogorskem v pražské O2 areně vyšlo českého zástupce v soutěži draho. Vedení ligy udělilo Pražanům za pískání během ruské hymny, házení předmětů na led a na hráče Magnitogorsku pokutu ve výši 110 tisíc korun. Vedení klubu chystá opatření, aby se v pondělí při šestém duelu nic takového neopakovalo.

Zápas číslo čtyři finálového souboje o Gagarinův pohár před vyprodaným hledištěm vyhrál ruský celek 5:3, ale jeho závěr byl hodně emotivní kvůli potyčkám, k nimž na ledě mezi oběma soupeři došlo. Hosté pak museli čelit při odchodu do kabin spršce odpadků. Pískání během hymny si zcela v kontrastu s úvodními dvěma zápasy na ruské půdě musel "na oplátku" vyslechnout v sobotu i český tým před pátým utkáním v Magnitogorsku.

Lev apeluje na diváky, aby se podobná extempore neopakovala. A jde tomu také naproti. "Tímto žádáme fanoušky, aby měli respekt k našemu soupeři a stejně tak jeho státní symbolice," uvedl klub na svém webu a chystá se nabádat fanoušky prostřednictvím videa ještě před začátkem utkání. "A budou i některá další bezpečnostní opatření, včetně tunelu pro hráče soupeře, který je ochrání," přiblížil zástupce klubu Ondřej Kalát.

Lev v zápasech číslo tři a čtyři pokaždé vylepšil divácký rekord celé soutěže, který měl už předtím sám v držení. Původně stanovené maximum z premiérové sezony v KHL, kdy na souboj s Dynamem Moskva v sestavě s hvězdným Alexandrem Ovečkinem přišlo 16.317 diváků, posunul nejprve na 16.435 diváků, poté dokonce na 17.073 fanoušků.

Vyprodané bude hlediště pravděpodobně i v pondělí. Vyloučit tak nelze opětovné vytvoření nového maxima. "Bude plno, ta celková návštěva bude zase hodně záviset na tom, jak se zaplní třetí patro se skyboxy," řekl dnes ČTK tiskový mluvčí a PR ředitel klubu Jan Rachota.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Klicperovo divadlo muselo zrušit premiéru komedie Woodyho Allena kvůli autorským právům

Klicperovo divadlo v Hradci Králové muselo na poslední chvíli zrušit sobotní premiéru komedie Woodyho Allena Spáči kvůli neschváleným autorským právům k adaptaci hry, řekl mluvčí divadla Martin Sedláček. "Autorská práva jsou zatím v řešení. Tím, že vzniká úplně nová adaptace, musí se schvalovat. Některé věci vznikají přímo při zkoušení," uvedl Sedláček.

Divadlo informaci zveřejnilo krátce před představením a kromě premiéry odložilo i první reprízu naplánovanou na 21. října. Původně filmovou komedie z roku 1973, kde hlavní role zahráli Woody Allen a Diane Keatonová, adaptovali pro divadlo Adam Skala a Martin Satoranský. Prvně jmenovaný se ujal i režie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy