Pískání během ruské hymny? Lev dostal pokutu

ČTK Sport ČTK, Sport
27. 4. 2014 16:37
Chování některých fanoušků během čtvrté bitvy finále play off Kontinentální ligy mezi Lvem a Magnitogorskem v pražské O2 areně vyšlo českého zástupce v soutěži draho.
Fanoušci HC Lev Praha.
Fanoušci HC Lev Praha. | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Chování některých fanoušků během čtvrté bitvy finále play off Kontinentální ligy mezi Lvem a Magnitogorskem v pražské O2 areně vyšlo českého zástupce v soutěži draho. Vedení ligy udělilo Pražanům za pískání během ruské hymny, házení předmětů na led a na hráče Magnitogorsku pokutu ve výši 110 tisíc korun. Vedení klubu chystá opatření, aby se v pondělí při šestém duelu nic takového neopakovalo.

Zápas číslo čtyři finálového souboje o Gagarinův pohár před vyprodaným hledištěm vyhrál ruský celek 5:3, ale jeho závěr byl hodně emotivní kvůli potyčkám, k nimž na ledě mezi oběma soupeři došlo. Hosté pak museli čelit při odchodu do kabin spršce odpadků. Pískání během hymny si zcela v kontrastu s úvodními dvěma zápasy na ruské půdě musel "na oplátku" vyslechnout v sobotu i český tým před pátým utkáním v Magnitogorsku.

Lev apeluje na diváky, aby se podobná extempore neopakovala. A jde tomu také naproti. "Tímto žádáme fanoušky, aby měli respekt k našemu soupeři a stejně tak jeho státní symbolice," uvedl klub na svém webu a chystá se nabádat fanoušky prostřednictvím videa ještě před začátkem utkání. "A budou i některá další bezpečnostní opatření, včetně tunelu pro hráče soupeře, který je ochrání," přiblížil zástupce klubu Ondřej Kalát.

Lev v zápasech číslo tři a čtyři pokaždé vylepšil divácký rekord celé soutěže, který měl už předtím sám v držení. Původně stanovené maximum z premiérové sezony v KHL, kdy na souboj s Dynamem Moskva v sestavě s hvězdným Alexandrem Ovečkinem přišlo 16.317 diváků, posunul nejprve na 16.435 diváků, poté dokonce na 17.073 fanoušků.

Vyprodané bude hlediště pravděpodobně i v pondělí. Vyloučit tak nelze opětovné vytvoření nového maxima. "Bude plno, ta celková návštěva bude zase hodně záviset na tom, jak se zaplní třetí patro se skyboxy," řekl dnes ČTK tiskový mluvčí a PR ředitel klubu Jan Rachota.

 

Právě se děje

před 9 minutami

Hasiči v Chrastavě zasahují u požáru průmyslového objektu

V Chrastavě u Liberce zasahují hasiči u požáru průmyslového objektu. Vyhlásili nejvyšší zvláštní stupeň požárního poplachu. Zastavený je z bezpečnostních důvodů i provoz na železniční trati. Hasiči o tom informovali na twitteru.

Na místě je 13 jednotek hasičů. Zřejmě hoří výrobní hala v chrastavské průmyslové zóně nedaleko vlakového nádraží.

Zdroj: ČTK
teď

Uživatelům nejnovějších Windows hrozí útoky hackerů, varuje NÚKIB

Uživatelům operačního systému Windows včetně nejnovějších verzí hrozí útoky hackerů. Windows 10 a Windows Server 2019 obsahují vážné zranitelnosti, které již začaly zneužívat některé škodlivé programy. Na většinu zranitelností Microsoft vydal opravy. Na svém webu to uvedl Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB). Útočníci mohou podle expertů poradenské firmy BDO využít zranitelnosti systému například prostřednictvím phishingového útoku nebo odkazu ke stáhnutí externího obsahu zprávy, který bude obsahovat vyděračský ransomware.

Zdroj: ČTK
před 8 minutami

Policie požádala o prodloužení lhůty v kauze farmy Čapí hnízdo

Policisté požádali o další prodloužení lhůty pro vyšetřování kauzy kolem dotace na stavbu farmy Čapí hnízdo, v níž je obviněn premiér Andrej Babiš (ANO) a jeho někdejší poradkyně Jana Mayerová. Uvedla to v pátek mluvčí pražské policie Eva Kropáčová. Nový termín lhůty mluvčí neuvedla, s dalšími dotazy odkázala na pražské městské státní zastupitelství, jehož žalobce Jaroslav Šaroch případ dozoruje. Lhůta byla v minulosti prodloužena několikrát, naposledy byla stanovena do konce února.

Babiš dlouhodobě odmítá, že by se kolem farmy dělo cokoli nezákonného, Mayerová v minulosti uvedla, že je přesvědčena o tom, že zákon porušen nebyl.

"Mohu potvrdit, že kriminalisté požádali o prodloužení lhůty. Ve věci si vyhradilo právo na poskytování informací městské státní zastupitelství. V případě dalších dotazů se prosím obraťte přímo na státní zastupitelství," uvedla Kropáčová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy