Pískání během ruské hymny? Lev dostal pokutu

ČTK Sport ČTK, Sport
27. 4. 2014 16:37
Chování některých fanoušků během čtvrté bitvy finále play off Kontinentální ligy mezi Lvem a Magnitogorskem v pražské O2 areně vyšlo českého zástupce v soutěži draho.
Fanoušci HC Lev Praha.
Fanoušci HC Lev Praha. | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Chování některých fanoušků během čtvrté bitvy finále play off Kontinentální ligy mezi Lvem a Magnitogorskem v pražské O2 areně vyšlo českého zástupce v soutěži draho. Vedení ligy udělilo Pražanům za pískání během ruské hymny, házení předmětů na led a na hráče Magnitogorsku pokutu ve výši 110 tisíc korun. Vedení klubu chystá opatření, aby se v pondělí při šestém duelu nic takového neopakovalo.

Zápas číslo čtyři finálového souboje o Gagarinův pohár před vyprodaným hledištěm vyhrál ruský celek 5:3, ale jeho závěr byl hodně emotivní kvůli potyčkám, k nimž na ledě mezi oběma soupeři došlo. Hosté pak museli čelit při odchodu do kabin spršce odpadků. Pískání během hymny si zcela v kontrastu s úvodními dvěma zápasy na ruské půdě musel "na oplátku" vyslechnout v sobotu i český tým před pátým utkáním v Magnitogorsku.

Lev apeluje na diváky, aby se podobná extempore neopakovala. A jde tomu také naproti. "Tímto žádáme fanoušky, aby měli respekt k našemu soupeři a stejně tak jeho státní symbolice," uvedl klub na svém webu a chystá se nabádat fanoušky prostřednictvím videa ještě před začátkem utkání. "A budou i některá další bezpečnostní opatření, včetně tunelu pro hráče soupeře, který je ochrání," přiblížil zástupce klubu Ondřej Kalát.

Lev v zápasech číslo tři a čtyři pokaždé vylepšil divácký rekord celé soutěže, který měl už předtím sám v držení. Původně stanovené maximum z premiérové sezony v KHL, kdy na souboj s Dynamem Moskva v sestavě s hvězdným Alexandrem Ovečkinem přišlo 16.317 diváků, posunul nejprve na 16.435 diváků, poté dokonce na 17.073 fanoušků.

Vyprodané bude hlediště pravděpodobně i v pondělí. Vyloučit tak nelze opětovné vytvoření nového maxima. "Bude plno, ta celková návštěva bude zase hodně záviset na tom, jak se zaplní třetí patro se skyboxy," řekl dnes ČTK tiskový mluvčí a PR ředitel klubu Jan Rachota.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Fotbalisté Bayernu budou mít nižší plat až do konce sezony

Fotbalisté Bayernu Mnichov budou i po restartu německé bundesligy pobírat menší plat. Hvězdy mistrovského týmu, jenž míří za obhajobou titulu, se s vedením klubu dohodly na snížené mzdě do konce sezony.

"Potěšilo nás, že mužstvo má pro současnou situaci plné pochopení," řekl deníku Bild prezident Bayernu Herbert Hainer. Konkrétní údaje neuvedl. Za duben, kdy se bundesliga kvůli koronavirové pandemii nehrála, měli hráči plat nižší o 20 procent.

Zatím není jasné ani to, kdy pro Bayern tato sezona skončí. Bundesliga by měla být uzavřena 27. června, pokud by se mnichovský tým dostal do finále Německého poháru, hrál by ho 4. července. Finále Ligy mistrů, v níž je bavorský velkoklub teprve v osmifinálové fázi, se bude hrát nejspíš až na konci srpna, až skončí všechny národní ligové soutěže.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na Teplicku platí kvůli suchu zákaz odběru povrchový vod

Na Teplicku platí kvůli suchu zákaz odběru povrchových vod. Průtoky v potocích jsou velmi nízké a kyslíkový deficit může ohrozit vodní ekosystém. Zákaz odběru povrchových vod platí už také na Chomutovsku. Lidé nesmějí brát vodu na zalévání zahrad, hřišť a trávníků či na napouštění bazénů a mytí aut z Maršovského potoka, Bouřlivce a Štrbického potoka. Zákaz platí do 31. října. Za nedodržení vyhlášky hrozí pokuta v případě fyzické osoby do 50 tisíc korun a v případě podnikatelů do 100 tisíc korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy