3. 12. 2013 6:32
Reportáže z nočních duelů hokejové NHL.
Ondřej Pavelec v akci.
Ondřej Pavelec v akci. | Foto: Reuters

New York - Český brankář Ondřej Pavelec podpořil v pondělním utkání NHL pětatřiceti úspěšnými zákroky výhru Winnipegu 5:2 na ledě New Yorku Rangers a stal se třetí hvězdou zápasu.

Frolík jednou asistoval

Hlavním strůjcem úspěchu Jets byl ale Olli Jokinen, který v závěrečné třetině dvěma góly zlomil nerozhodný stav 2:2. U druhé trefy finského útočníka asistoval Michael Frolík.

"Byly to šťastné odrazy. Vůbec jsem to nečekal. Puk si ale ke mně nějak našel cestu a já jsem byl schopen toho využít," komentoval své zásahy Jokinen, který si v utkání připsal ještě přihrávku. Před vítězným gólem se vytáhl jeho spoluhráč Pavelec, jenž pravým betonem zneškodnil šanci osamoceného Dereka Stepana.

Jágr se podruhé za sebou neprosadil

Hokejisté New Jersey i přes výraznou střeleckou aktivitu (30:17) podlehli v Montrealu 2:3. Jaromír Jágr, nejproduktivnější hráč týmu, podruhé za sebou nebodoval.

Česká hvězda se mohla do statistik zapsat v úvodní třetině za bezbrankového stavu, ale už překonaného Careyho Price zastoupil na brankové čáře obránce P.K. Subban a obral tím Jágra o gól (PODROBNOSTI A VIDEO ZDE!)

Harding proti Voráčkovi a spol. s nulou

Minnesota udolala doma v defenzivně laděném utkání Philadelphii 2:0. Obě branky, které vstřelil Jason Pominville a Charlie Coyle, padly v úvodu třetí třetiny během 57 sekund.

Brankář Josh Harding potřeboval ke třetí nule v sezoně 21 zákroků. Ten nejtěžší předvedl za dvougólového vedení týmu, kdy střelu Jakuba Voráčka do odkryté branky vytěsnil skokem od pravé tyčky k levé a zabránil jistému gólu.

"To je neuvěřitelné, co se letos děje. Mám tolik šancí, trefil jsem několikrát tyč, několikrát mě o gól obral výborným zákrokem gólman tak jako dneska Harding. To byl byl skvělý zákrok. Přitom minulou sezonu mi všechno padalo pod břevno. Myslel jsem si, že to bude tak pokračovat, ale nevím, co se to stalo," reagoval Voráček, loni nejproduktivnější Čech v soutěži.

Tuto sezonu nasbíral 12 bodů v 26 zápasech a z českých hráčů je až patnáctý.

NOČNÍ VÝSLEDKY NHL:

NY Rangers - Winnipeg 2:5 (1:0, 1:2, 0:3)

Branky: 3. Zuccarello, 36. Callahan - 53. a 59. O. Jokinen (na druhou Frolík), 29. Setoguchi, 30. Albert, 60. Wheeler. Brankář Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celé utkání, inkasoval dvě branky z 37 střel a úspěšnost zásahů měl 94,59 procenta. Střely na branku: 37:30. Diváci: 18.006.

Montreal - New Jersey 3:2 (0:1, 2:0, 1:1)

Branky: 29. Bourque, 37. Pacioretty, 50. Galchenyuk - 12. Bernier, 45. Ryder. Střely na branku: 17:30. Diváci: 21.273.

Minnesota - Philadelphia 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)

Branky: 44. Pominville, 45. Coyle. Střely na branku: 21:21. Diváci: 17.676.

Los Angeles - St. Louis 3:2 (2:0, 1:0, 0:2)

Branky: 17. a 26. Toffoli, 11. Stoll - 55. Shattenkirk, 60. Tarasenko. Střely na branku: 23:26. Diváci: 18.118.