Naganští šampioni Patera s Procházkou prodloužili na Kladně

Sport ČTK Sport, ČTK
10. 4. 2013 14:54
Hokejové Kladno může i v další sezoně počítat s veterány Pavlem Paterou a Liborem Procházkou.
Pavel Patera.
Pavel Patera. | Foto: Josef Poláček / Rytíři Kladno

Kladno - Naganští šampioni Pavel Patera a Libor Procházka budou i v příští sezoně nastupovat za extraligové Kladno.

Oba dva ve středu prodloužili se středočeským klubem smlouvu o jednu sezonu.

Patera si na Kladně odkroutí 17. sezonu

Jednačtyřicetiletou legendu Pavla Pateru čeká v dresu mateřského Kladna celkem už sedmnáctá sezona v české nejvyšší hokejové soutěži.

„Kladno pro mě vždycky bylo prioritou, to všichni vědí. Jsem samozřejmě moc rád, že jsme se dohodli,“ prohlásil Pavel Patera těsně po podpisu nové smlouvy.

Kapitán Rytířů v minulém povedeném ročníku předváděl vynikající výkony. Nejprve zářil po boku hvězd NHL, po konci výluky převzal největší odpovědnost a dovedl mužstvo do čtvrtfinále play off. Právě on byl hlavním strůjcem vítězství Rytířů v předkole proti mistrovským Pardubicím.

Patera: Chuť ještě mám

Ve dvaačtyřiceti zápasech základní části třicet dva kanadských bodů, dalších šest přidal v play off, kde nechyběl u většiny rozhodujících momentů. Pokud odhlédneme od dočasných zámořských posil Jaromíra Jágra a Tomáše Plekance, byl znovu nejproduktivnějším hráčem mužstva. Není proto divu, že se rozhodl pokračovat ve své neobyčejně úspěšné kariéře.

„Jak už jsem říkal dříve, chuť do hokeje stále mám. Pokud by se mi sezona nepovedla, asi by byla daleko menší. Po fyzické stránce se cítím výborně a věřím, že týmu mám stále co dát.“

„Pavel je pro tým naprosto klíčovou osobou a pochopitelně se nám ulevilo, že došlo k dohodě. Zároveň to ale neznamená, že jsme skončili s jednáním a hledáním dalších posil. Kádr se stále tvoří, ale teď už má hlavní pilíř,“ uvedl sportovní sekretář klubu Martin Vejvoda.

Osmatřicetiletý Procházka přináší zkušenosti

Stejně jako Patera podepsal i Procházka ve středu s klubem smlouvu na jeden rok.

"Jsme pochopitelně rádi, že jsme se s Liborem domluvili. Odvádí kvalitní práci nejen na ledě, ale i v kabině. Je to hodně zkušený hráč, jehož přínos se vždy nejvíce ukazuje v nejdůležitějších zápasech a momentech," řekl klubovému serveru sportovní sekretář Kladna Martin Vejvoda.

V 41 zápasech v této sezoně včetně play off si Procházka připsal jednu asistenci. V nejvyšší soutěži, v níž hrál i za Třinec, Karlovy Vary, Spartu a Plzeň, má celkem na kontě za 20 sezon 820 utkání a 257 bodů za 67 tref a 190 asistencí.

Působil i ve Švédsku v AIK Stockholm, Skelleftee a Leksandu. Sezonu 1999/2000 strávil na farmě St. Louis ve Worcesteru. "Těším se na každý ročník a ten nadcházející není výjimkou. Obzvlášť se ale těším na letní přípravu," řekl s nadsázkou Procházka, který má na kontě 99 utkání v dresu české reprezentace.

Rytíři mají pro nadcházející sezonu vedle Procházky zajištěné brankáře Jana Cháberu, obránce Marka Černoška, Milana Douderu, Davida Růžičku a útočníky Miloslava Hořavu, Jana Eberleho, Jakuba Strnada Jana Daleckého, Jiřího Kuchlera a Michala Lukáče. S dalšími hráči klub jedná.

 

Právě se děje

před 50 minutami

Hodnota veřejných zakázek loni stoupla na 715 miliard korun

Hodnota veřejných zakázek loni meziročně vzrostla o 5,5 procenta na 715 miliard korun. Její podíl na HDP meziročně vzrostl o 0,87 procentního bodu na 12,65 procenta. Vyplývá to z výroční zprávy ministerstva pro místní rozvoj (MMR), kterou v pondělí projedná vláda.

"Ačkoliv byl ekonomický vývoj České republiky v roce 2020 negativně poznamenán epidemií covidu-19, samotný rozsah trhu veřejných zakázek významně zasažen nebyl. Jde zřejmě o důsledek faktu, že výdaje na nákupy od externích subjektů byly ve veřejných rozpočtech naplánovány na podzim 2019. Tedy ještě v situaci, kdy žádná epidemie v České republice nebyla a ani nebyla předpokládána," uvádí MMR ve své zprávě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy