Pat v Budějovicích. Mají hráče, stadion, ale ne licenci

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
30. 7. 2013 11:44
Skupina CB Hokej 2013 okolo Radka Bělohlava stále čeká, kdy se Most rozhodne prodat licenci na 1. ligu. Mezitím jedná s občanským sdružením o převedení mládeže.
Radek Bělohlav má v těchto dnech na programu jedno jednání za druhým
Radek Bělohlav má v těchto dnech na programu jedno jednání za druhým | Foto: HC GEUS OKNA Kladno

Praha - Hokejové týmy v Česku už většinou začaly přípravu na ledě, v Českých Budějovicích to však nadále vypadá všelijak.

Skupina okolo Radka Bělohlava a dalších slavných odchovanců sice získala od radnice do pronájmu Budvar arénu, ovšem stále nemá licenci pro 1. ligu.

Most s jejím prodejem otálí, protože uvažuje, že by jej z těžké finanční situace mohla zachránit také úzká spolupráce s extraligovým Litvínovem.

"Já jsem vstřícný a pořád čekám, že to můžeme za těch daných podmínek kdykoliv podepsat," říká Bělohlav a pokračuje v budování týmu a plánování přípravy.

Současně jedná s občanským sdružením HC České Budějovice o postoupení mládeže a práv na některé další hráče.

V pondělí proběhla schůzka vašeho subjektu CB Hokej 2013 s občanským sdružením HC České Budějovice. Jaké výsledky z tohoto jednání vzešly?
"Poté, co jsme získali od města halu, je pro nás druhou důležitou věcí dohoda s občanským sdružením. Pod něj totiž spadají veškeří hráči juniorského i dospělého věku. Sešli jsme se s kompletní správní radou a rozešli jsme se s tím, že jsme se dohodli na všem, co k našemu fungování patří. Bylo to teprve první jednání, ale pokud splníme standardní podmínky, které tady byly už za Mountfieldu a které jsme si dali, tak ta spolupráce bude možná."

Práva na mládež i dospělé hráče pod občanským sdružením byste tedy pak měli mít vy?
"Je to součástí té dohody. Je to tak trochu pokračováním toho, co tady měly předchozí subjekty. Jsme jakoby pokračovatelé občanského sdružení."

V posledních dnech se však vyskytly informace, že občanské sdružení má právě tyto hráče a mládež levně prodat hradeckému Mountfieldu. Dostaly se k Vám? Co na to říkáte?
"Pochopitelně jsem se o tom dozvěděl. Dostaly se ke mně návrhy těch smluv a byly pro budějovický klub zdrcující a děsivé. Na ty, co v době odchodu do Hradce měli uzavřenou smlouvu s Mountfieldem, asi už nikdy práva mít nebudeme. Předpokládám ale, že aspoň nějaká část těch smluv se neuzavřela."

Když si zaspekulujeme, že by k rozprodeji mládeže přece jen došlo, hráli byste 1. ligu i za této situace?
"Pochopitelně bychom ji hrát mohli, ale rozpadla by se tím veškerá koncepce, kterou jsme vybudovali a navrhli partnerům. Tudíž by to ztratilo smysl."

Podmínkou k nástupu do soutěže je však získání licence, kterou od Mostu ještě stále nemáte. Nebo už se něco změnilo?
"Stále máme jen smlouvu o smlouvě budoucí. Most podpis té klasické smlouvy stále posouvá."

V čem to vázne?
"To nevím, to se musíte zeptat jich. Já jsem vstřícný a pořád čekám, že to můžeme za těch daných podmínek kdykoliv podepsat. Oni to moc dobře vědí."

A jak to momentálně vypadá se stavbou týmu?
"Kádr máme tak nějak hotový. Hráči čekají na pokyn, kdy mají přijet. Máme objednán led a chystáme se začít 4. srpna."

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 38 minutami

Norský lyžař Kilde vyhrál poprvé v kariéře tradiční sjezd v Kitzbühelu

Norský lyžař Aleksander Aamodt Kilde vyhrál poprvé v kariéře tradiční sjezd Světového poháru v Kitzbühelu. Na lehce zkrácené trati porazil jednačtyřicetiletého francouzského veterána Johana Clareyho o 42 setin a vybojoval šesté vítězství v sezoně. Senzačně třetí skončil se startovním číslem 43 další Francouz Blaise Giezendanner.

Další zprávy