Zemětřesení v hokejových Pardubicích. Končí generální manažer i trenéři

Sport Zuzana Hronová Sport, Zuzana Hronová
Aktualizováno 12. 10. 2015 14:48
Bídný start Dynama do sezony odnesl generální manažer Ondřej Šebek, kterého ve funkci střídá Pavel Rohlík, dosavadní sportovní ředitel mládeže. Odvoláni byli také trenéři Miloš Říha a Václav Baďouček, které střídají Richard Král s Markem Zadinou.
Nový trenér Pardubic Richard Král a nový generální manažer Pavel Rohlík na pondělní mimořádné tiskové konferenci.
Nový trenér Pardubic Richard Král a nový generální manažer Pavel Rohlík na pondělní mimořádné tiskové konferenci. | Foto: Zuzana Hronová

Pardubice - Devět bodů ve stejném počtu zápasů a až jedenácté místo v tabulce hokejové extraligy jsou vedení ambiciózního Dynama Pardubice málo.

Ve funkci proto v pondělí skončil s okamžitou platností generální manažer Ondřej Šebek, kterého střídá ve funkci Pavel Rohlík. O místo přišli také hlavní trenér Miloš Říha s asistentem Václavem Baďoučkem, které vystřídají bývalí aktivní hokejisté Richard Král a Marek Zadina.

"Spolu s nejvýznamnějšími akcionáři jsme se rozhodli, že uděláme zásadní změny v klubu. Nechceme dál vidět posun Pardubic do průměru extraligy, chceme je vrátit tam, kde byly," uvedl na narychlo svolané tiskové konferenci šéf klubu Roman Šmidberský.

"Budeme  se snažit zapracovat na hlavách hráčů, na jejich psychice, aby se nebáli hrát hokej. Znám to ze svého pohledu, když jsem hrával. Když se prohrává, hlava je dole, chceme je zase zvednout, ti hráči umí hrát," uvedl Král, který společně se Zadinou v minulosti za Dynamo hrával.

Zemětřesení mělo bleskový průběh

Celé pardubické zemětřesení  probíhalo velice rychle. Jak prozrazuje nový generální manažer Pavel Rohlík, první jednání proběhla teprve o víkendu, takže na rozhodování nebylo příliš času.

Velmi krátkou dobu na rozhodování měl také nový hlavní kouč Pardubic Richard Král. Dlouho se ale prý rozhodovat nemusel.

"Takovéhle nabídky se neodmítají. Já jsem se sice do Pardubic před časem vrátil po dlouhých patnácti letech, ale s hokejem jsem tu začínal, řadu let jsem ho tu hrál," říká Král.

Právě spolupráce s Richardem Králem a Markem Zadinou byl jeden z důvodů, proč na ožehavý post generálního manažera Pavel Rohlík šel. "Spolupráce nám fungovala skvěle u mládeže, doufám, že nám bude fungovat i nadále.

Pavel Rohlík doposud vedl sportovní úsek mládeže a současně koučoval společně s Králem a Zadinou juniorský tým. V minulosti také působil v klubu jako kondiční trenér.

Stavět se bude na odchovancích

Jeden z důvodů, proč nový generální manažer vsadil na málo zkušeného kouče Richarda Krále jsou jeho pardubické kořeny. Slibuje si od něj, že mu pomůže stavět na velké základně pardubických odchovanců a na propracovaném systému mládeže.

"Nebojím se nasadit Krále do pozice hlavního kouče, ač trénuje jen druhým rokem, má u hráčů respekt, umí na ně zařvat, výborně se doplňuje se Zadinou. Chci trenéra z Pardubic, aby tady hráli zdejší hokejisti, ne zkušenějšího kouče zvenku," uvedl Rohlík před médii. "Když jsem dělal u mládeže, vadilo mně, že nevyžíváme naše talenty, naše hráče. Takže to teď chci radikálně změnit. Chceme se chovat jako patrioti, zapojit co nejvíce pardubických hráčů a trenérů," dodal.

Dynamo nemívá o mladé nadějné odchovance nouzi, ale v posledních letech nedostávali tolik příležitosti a klub se jich s lehkým srdcem zbavoval. Ostatně v různých reprezentačních výběrech mládeže mají Pardubice 23 hokejistů, údajně nejvíce ze všech klubů. To je podle vedení klubu deviza, kterou doposud příliš nevyužívalo.

První ostrý zápas čeká Dynamo s novým vedením už tento pátek doma proti Spartě.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o extralize 2015/16

Tipsport extraliga 2015/2016

Podívejte se na program, výsledky i tabulky Tipsport extraligy

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 14 minutami

Vyhlaste klimatickou nouzi, žádá německý aktivista. Už 27 dní drží hladovku, nyní přestal pít

Klimatický aktivista Henning Jeschke, který od 30. srpna drží v Berlíně hladovku, dnes přestal přijímat tekutiny. Pít dnes přestala také Lea Bonaseraová, která začala držet hladovku tento týden. Dvojice protestní akci vystupňovala poté, co sociálnědemokratický kandidát na kancléře Olaf Scholz nevyslyšel jejich ultimátum a veřejně neprohlásil, že v Německu panuje stav klimatické nouze. Scholz oběma přislíbil, že se s nimi sejde až po volbách.

Hladovkáři původně žádali, aby se s nimi do čtvrtka sešla trojice kancléřských kandidátů. Těmi jsou vedle Scholze konzervativec Armin Laschet a Annalena Baerbocková ze strany Zelených. Trojice původně oznámila, že s aktivisty bude jednat po volbách. Později organizátoři protestu uvedli, že Baerbocková ve čtvrtek tábor hladovkářů na louce u Sprévy nedaleko sídla parlamentu a kancléřství navštívila a s mladými lidmi hovořila.

Ve čtvrtek aktivisté vyhlásili nové ultimátum, které se týkalo jen Scholze, protože Laschet podle nich zcela zklamal. Sociálnědemokratický kancléřský kandidát výzvu k veřejnému prohlášení o klimatické nouzi nesplnil, Jeschkeho a Bonaseraovou nicméně vyzval, aby hladovku ukončili. Opětovně slíbil, že společné setkání se může uskutečnit po volbách.

"Scholzovi přes rty ani jednou nepřešel výraz ´klimatická nouze´," řekl na videu zveřejněném na Twitteru 21letý Jeschke, když oznamoval, že přestává přijímat tekutiny.

Hladovku původně zahájilo 30. srpna sedm aktivistů, šest z nich ale začalo postupně opět jíst. Tento týden se k Jeschkeovi, který odmítá potravu jako poslední z původní skupiny, přidala 24letá Bonaseraová. Dnes oba přestali také pít.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Stovky ruských komunistů protestují v Moskvě proti výsledkům voleb

Stovky přívrženců ruských komunistů se v sobotu zapojily v centru Moskvy do protestu proti výsledkům parlamentních voleb z konce minulého týdne. Moskevská radnice akci nepovolila s odkazem na omezení kvůli pandemii covidu-19, policisté nicméně zatím nezakročili.

Agentura TASS uvedla, že na Puškinově náměstí se podle policie sešlo asi 400 lidí. Zpravodaj německé agentury DPA odhadl účast na zhruba tisícovku osob, podle něho je na místě množství příslušníků bezpečnostních složek a policejních kamionů. Policisté z reproduktorů pouštějí hlasitou hudbu, aby účastníci protestů neslyšeli projevy organizátorů, jinak ale proti demonstraci zatím nezasáhli.

Vládnoucí strana Jednotné Rusko ve Státní dumě, dolní komoře ruského parlamentu, obsadí 324 z celkových 450 křesel, což znamená dvoutřetinovou většinu, která je potřebná ke změně ústavy. Komunisté (KPRF) získali 57 mandátů, třetí Spravedlivé Rusko 27, Liberálnědemokratická strana Ruska (LDPR) Vladimira Žirinovského 21 a loni založená strana Noví lidé 13. Po jednom zástupci budou mít Vlast, Strana růstu a Občanská platforma. Do parlamentních křesel usedne i pět nezávislých poslanců.

Opozice a volební pozorovatelé mají podezření, že vládnoucí strana blízká prezidentu Vladimiru Putinovi dosáhla vítězství i za pomoci podvodů. Žádají mimo jiné přepočítání elektronicky podaných hlasů, které byly podle ní systematicky falšovány.

Aktualizováno před 1 hodinou

Tálibán pověsil na náměstí v západoafghánském městě Herát mrtvé tělo na jeřáb

Signalizuje to návrat některých metod, k nimž se islamistické hnutí uchylovalo v minulosti, poznamenala agentura. Muž, jenž provozuje na náměstí lékárnu, agentuře popsal, že na místo byla přinesena čtyři těla, z nichž tři skončila vystavená na dalších náměstích ve městě. Tálibové podle něj lidem sdělili, že čtveřice se podílela na únosu a policie je zabila. Tálibán se zatím oficiálně nevyjádřil.

Místní policejní velitel, kterého dosadil Tálibán, později uvedl, že čtveřice zemřela při přestřelce s táliby při vysvobozování uneseného muže a jeho syna. Při boji podle něj únosci zranili jednoho člena Tálibánu a civilistu. Unesené se prý povedlo osvobodit.

Núruddín Turábí - jeden ze zakladatelů radikálního islamistického hnutí a hlavní zastánce přísného výkladu islámského práva v době, kdy Tálibán vládl v Afghánistánu poprvé, řekl tento týden agentuře AP, že uskupení hodlá opět provádět popravy a utínat ruce. Podle jeho slov se to ale možná nebude dít veřejně jako v minulosti.

Od chvíle, kdy Tálibán v polovině srpna převzal kontrolu na asijskou zemi, mnozí Afghánci i svět s obavami sledují, zda tálibové obnoví tvrdou vládu z druhé poloviny 90. let, kdy hnutí Afghánistán spravovalo poprvé. Vůdci radikálního uskupení zůstávají zakořeněni v hluboce konzervativním a tvrdém světonázoru, ačkoliv přijímají technologické změny jako jsou mobilní telefony, poznamenala AP.

Představitelé Tálibánu dříve prohlásili, že nebudou opakovat fundamentalistickou politiku předchozí vlády svého hnutí.

Další zprávy