Zemětřesení v hokejových Pardubicích. Končí generální manažer i trenéři

Sport Zuzana Hronová Sport, Zuzana Hronová
Aktualizováno 12. 10. 2015 14:48
Bídný start Dynama do sezony odnesl generální manažer Ondřej Šebek, kterého ve funkci střídá Pavel Rohlík, dosavadní sportovní ředitel mládeže. Odvoláni byli také trenéři Miloš Říha a Václav Baďouček, které střídají Richard Král s Markem Zadinou.
Nový trenér Pardubic Richard Král a nový generální manažer Pavel Rohlík na pondělní mimořádné tiskové konferenci.
Nový trenér Pardubic Richard Král a nový generální manažer Pavel Rohlík na pondělní mimořádné tiskové konferenci. | Foto: Zuzana Hronová

Pardubice - Devět bodů ve stejném počtu zápasů a až jedenácté místo v tabulce hokejové extraligy jsou vedení ambiciózního Dynama Pardubice málo.

Ve funkci proto v pondělí skončil s okamžitou platností generální manažer Ondřej Šebek, kterého střídá ve funkci Pavel Rohlík. O místo přišli také hlavní trenér Miloš Říha s asistentem Václavem Baďoučkem, které vystřídají bývalí aktivní hokejisté Richard Král a Marek Zadina.

"Spolu s nejvýznamnějšími akcionáři jsme se rozhodli, že uděláme zásadní změny v klubu. Nechceme dál vidět posun Pardubic do průměru extraligy, chceme je vrátit tam, kde byly," uvedl na narychlo svolané tiskové konferenci šéf klubu Roman Šmidberský.

"Budeme  se snažit zapracovat na hlavách hráčů, na jejich psychice, aby se nebáli hrát hokej. Znám to ze svého pohledu, když jsem hrával. Když se prohrává, hlava je dole, chceme je zase zvednout, ti hráči umí hrát," uvedl Král, který společně se Zadinou v minulosti za Dynamo hrával.

Zemětřesení mělo bleskový průběh

Celé pardubické zemětřesení  probíhalo velice rychle. Jak prozrazuje nový generální manažer Pavel Rohlík, první jednání proběhla teprve o víkendu, takže na rozhodování nebylo příliš času.

Velmi krátkou dobu na rozhodování měl také nový hlavní kouč Pardubic Richard Král. Dlouho se ale prý rozhodovat nemusel.

"Takovéhle nabídky se neodmítají. Já jsem se sice do Pardubic před časem vrátil po dlouhých patnácti letech, ale s hokejem jsem tu začínal, řadu let jsem ho tu hrál," říká Král.

Právě spolupráce s Richardem Králem a Markem Zadinou byl jeden z důvodů, proč na ožehavý post generálního manažera Pavel Rohlík šel. "Spolupráce nám fungovala skvěle u mládeže, doufám, že nám bude fungovat i nadále.

Pavel Rohlík doposud vedl sportovní úsek mládeže a současně koučoval společně s Králem a Zadinou juniorský tým. V minulosti také působil v klubu jako kondiční trenér.

Stavět se bude na odchovancích

Jeden z důvodů, proč nový generální manažer vsadil na málo zkušeného kouče Richarda Krále jsou jeho pardubické kořeny. Slibuje si od něj, že mu pomůže stavět na velké základně pardubických odchovanců a na propracovaném systému mládeže.

"Nebojím se nasadit Krále do pozice hlavního kouče, ač trénuje jen druhým rokem, má u hráčů respekt, umí na ně zařvat, výborně se doplňuje se Zadinou. Chci trenéra z Pardubic, aby tady hráli zdejší hokejisti, ne zkušenějšího kouče zvenku," uvedl Rohlík před médii. "Když jsem dělal u mládeže, vadilo mně, že nevyžíváme naše talenty, naše hráče. Takže to teď chci radikálně změnit. Chceme se chovat jako patrioti, zapojit co nejvíce pardubických hráčů a trenérů," dodal.

Dynamo nemívá o mladé nadějné odchovance nouzi, ale v posledních letech nedostávali tolik příležitosti a klub se jich s lehkým srdcem zbavoval. Ostatně v různých reprezentačních výběrech mládeže mají Pardubice 23 hokejistů, údajně nejvíce ze všech klubů. To je podle vedení klubu deviza, kterou doposud příliš nevyužívalo.

První ostrý zápas čeká Dynamo s novým vedením už tento pátek doma proti Spartě.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o extralize 2015/16

Tipsport extraliga 2015/2016

Podívejte se na program, výsledky i tabulky Tipsport extraligy

 

Právě se děje

před 23 minutami

Vládní strany na Slovensku chtějí snížit penze představitelům komunismu

Vládní strany na Slovensku chtějí snížit penze představitelům někdejšího komunistického režimu a pracovníkům některých jeho bezpečnostních složek. Návrh příslušného zákona ve čtvrtek v prvním čtení schválila slovenská sněmovna. Podle poslankyně nejsilnějšího vládního hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti a spoluautorky předlohy Anny Andrejuvové by zákon mohl postihnout kolem 7000 lidí.

Podle návrhu se zákon bude vztahovat kromě jiných na poslance parlamentu a členy vlády v komunistickém Československu, dále na příslušníky komunistické tajné policie StB, některé řídící pracovníky v oblasti bezpečnostních služeb či členy a zaměstnance ústředního výboru Komunistické strany Československa a Komunistické strany Slovenska, a to do pádu komunismu v roce 1989.

"Má napravit hlavní nespravedlnost, že ti, kteří byli pronásledování, často umírají v chudobě a jejich pronásledovatelé z doby totality mají specifické výsady," řekl k zákonu slovenský ministr životního prostředí Ján Budaj, který byl na podzim 1989 jedním z hlavních řečníků na protikomunistických mítincích v Bratislavě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy