Oystrick: Nejdůležitější gól kariéry, přitom taková šmudla

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
29. 4. 2014 6:00
Nathan Oystrick se stal hrdinou šestého finále KHL, když střelou z nulového úhlu poslal puk díky odrazu o beton gólmana Košečkina do brány.
Nathan Oystrick se stal hrdinou zápasu, když v čase 63:53 vstřelil vítězný gól. Přiznal však, že šel slavit gól spoluhráče.
Nathan Oystrick se stal hrdinou zápasu, když v čase 63:53 vstřelil vítězný gól. Přiznal však, že šel slavit gól spoluhráče. | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Těsně před tím, než v čase 63:53 vstřelil v šestém zápase finále KHL mezi pražským Lvem a Metallurgem Magnitogorsk vítězný gól, skočil Nathan Oystrick na led, aby šel slavit se svým parťákem Patrickem Zackrissonem, protože si myslel, že po jeho střele skončil puk v síti.

To se však nestalo, a tak se hrdinou utkání stal o chvíli později sám Oystrick, který střelou z nulového úhlu poslal puk díky odrazu o beton gólmana Košečkina do brány.

Lev díky tomu vyhrál 5:4 v prodloužení, srovnal stav série na 3:3 na zápasy, a o letošním držiteli Gagarinova poháru tak musí rozhodnout až rozhodující sedmý duel, který se bude hrát ve středu v Magnitogorsku.

"Rozhodně to je nejdůležitější gól kariéry. Kdysi jsem skóroval důležitý gól ve finále AHL, ale tenhle řadím rozhodně výš. Přitom to byla taková šmudla, v prodloužení ale takové často padají," řekl novinářům po zápase 31letý kanadský obránce.

Nathane, co Vám proletělo hlavou, když jste zjistil, že po Vašem nahození skončil puk v bráně?
Byla to prostě jen radost. Dostali jsme další šanci pokračovat a čeká nás sedmé utkání v Magnitogorsku. Moc dobře jsme věděli, že jsme byli pár chvil od konce sezony. I proto jsme tolik šťastní, že jsme dneska vyhráli.

Nebylo až příliš riskantní se v prodloužení pouštět za soupeřovu bránu?
Naskočil jsem ze střídačky a myslel jsem si, že Patrick (Zackrisson) chvíli předtím skóroval. Jenže to tak nebylo a puk byl u mě. Tak jsem vystřelil, dostal se k dorážce, nahodil kotouč na gólmana, a ten se odrazil od betonu do brány.

Vy jste šel vážně předčasně slavit?
Přesně tak. Ale pak se mi podařilo skórovat a byl jsem neskutečně šťastný. Najednou na mě naskočilo dvacet dospělých chlapů a bylo to skvělý. Fanoušci šíleli, prostě paráda. 

Ve třetí třetině jste navíc trefil tyč. Nebál jste se, že už nebudete mít další šanci vyrovnat skóre a poslat zápas do prodloužení? 
Máte to v hlavě. Napadne vás, že když neskórujete, tak jdete domů, končí vám sezona a můžete jít na golf. Takže prostě jen vletíte na led a pokoušíte se vyhrát zápas. Naštěstí to tam Mikkovi (Mäenpäämu) na konci třetiny spadlo.

Kromě prvního gólu Azeveda vstřelili všechny góly Lva obránci. Čím to podle Vás je?
Kluci v útoku dělají dobrou práci, dávají nám puky a máme hodně času na střelu. My to zkoušíme. V play off padají góly přes clonu, i lehké střely často projdou. Kluci dělají skvělou práci před brankou.

Oproti předchozím zápasům vyprodukoval první útok Metallurgu jen jediný gól. Byl to hlavní důvod, proč jste dnes vyhráli?
Je to tak, jsou opravdu hodně nebezpeční. Musíme proti nim odvést znovu skvělou práci. Jsou velice nebezpečí. Ale je to sedmý zápas, v play off se nesmíte soustředit na jednoho hráče nebo lajnu, každý může být hrdina. 

Třeba znova Vy. Jaké by to pro Vás bylo, kdybyste z Magnitogorsku odjížděli s pohárem pro vítěze Gagarin Cupu? 
Na to nebudu odpovídat, bez komentáře. Musíme hrát pořád naši hru. Všechny čtyři lajny, obránci, útočníci a brankář musí být v nejlepší formě. Budeme hrát nejlépe jak můžeme a uvidíme, jak to dopadne. 

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Marcon chce posílit vztahy s Bidenovou Amerikou. Prezidenti chtějí spolupracovat v rámci WHO

Nový americký prezident Joe Biden v neděli poprvé od nástupu do funkce mluvil se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem a vyjádřil touhu po upevnění vzájemných vztahů obou zemí, uvedl Bílý dům. Podle Macrona měli oba vůdci velmi blízké názory, a to zejména co se týče přístupu k mezinárodním problémům, jakými je například boj s pandemií či klimatickými změnami, uvedl Elysejský palác.

Prezidenti se shodli na nutnosti spolupracovat v oblasti globálního veřejného zdraví v rámci Světové zdravotnické organizace (WHO). Z té USA vyvedl předchozí prezident Donald Trump, Biden však hned po nástupu do funkce nařídil, aby se k ní Spojené státy vrátily. Stejně tak tomu bylo i u pařížské klimatické dohody z roku 2015.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Koulař Crouser vylepšil 32 let starý halový světový rekord

Americký koulař Ryan Crouser vytvořil na mítinku ve Fayetteville světový halový rekord. Osmadvacetiletý olympijský vítěz z Ria de Janeiro předčil pokusem 22,82 metru o šestnáct centimetrů výkon krajana Randyho Barnese, který se v čele historických tabulek držel 32 let.

Crouser se na devět centimetrů přiblížil svému absolutnímu maximu z loňského roku. Pod střechou měl jeho dosavadní osobní rekord hodnotu 22,60. Ve Fayetteville Barnsův výkon překonal dokonce dvakrát. Nejdál poslal kouli hned v první sérii, ve třetí ještě předvedl pokus dlouhý 22,70.

"Velmi dobrý start do roku 2021," řekl televizi ESPN Crouser. Historickým zápisem si upevnil první místo v letošních tabulkách, v nichž se za něj v sobotu zařadil výkonem 21,48 český rekordman Tomáš Staněk.

Barnes zůstává nadále absolutním světovým rekordmanem výkonem 23,12 z roku 1990. Za 23 metrů poslal 7,26 kg těžké náčiní také němec Ulf Timmermann (23,06), Crouser se výkonem 22,91 dělí o třetí místo v tabulkách s krajanem Joem Kovacsem a Italem Alessandrem Andreiem.

před 7 hodinami

Portugalský prezident de Sousa podle odhadů obhájil mandát

Portugalský prezident Marcelo Rebelo de Sousa podle odhadů obhájil mandát, hned v prvním kole dnešních voleb se mu podařilo získat přes polovinu hlasů. S odkazem na projekci veřejnoprávní televize RTP o tom informují tiskové agentury.

De Sousa, který je zástupcem pravého středu, si podle odhadů zajistil 57 až 62 procent odevzdaných hlasovacích lístků. V čele Portugalska tak bude dalších pět let.

Další zprávy