Úleva frustrovaného Vrány, životní šance gólmanů. S Čechy zamávaly divoké přestupy

Daniel Poláček Daniel Poláček
13. 4. 2021 18:49
Divoká uzávěrka přestupů v NHL zasáhla české hokejisty. Někteří se musejí stěhovat, jiní dostanou v týmu novou roli. V přehledu najdete nejzásadnější změny včetně té, která na poslední chvíli všechny přebila.

Odchod frustrovaného Vrány

Jakub Vrána v dresu Washingtonu.
Jakub Vrána v dresu Washingtonu. | Foto: Reuters

Menší šok. Tak zapůsobila výměna Jakuba Vrány do Detroitu. Vztah 25letého střelce s Washingtonem sice poslední dobou neklapal ideálně, ale takhle radikální řešení nikdo nečekal.

Vránu trápilo nedostatečné vytížení. Ve čtyřech březnových kláních odehrál méně než 12 minut, v dubnu dvakrát vysedával na tribuně. Omezení ale cítil už dřív. Na levé straně útoku těžko mohl ukrajovat čas jednomu z nejlepších střelců historie Alexandru Ovečkinovi.

"Myslím, že Jakub byl trochu frustrovaný z toho, na jaké pozici u nás je. Nejspíš chce víc času na ledě, víc zodpovědnosti," prohlásil generální manažer Washingtonu Brian MacLellan. "Prostě jsme měli frustrovaného hráče a snažili se s tím něco udělat."

Capitals na oplátku získali Anthonyho Manthu, o rok staršího silového útočníka, který lépe brání a také umí střílet góly. Co všechno za něj obětovali, ale zaráží. Spolu s Vránou odešel ještě Slovák Richard Pánik a volba v prvním a druhém kole draftu.

Panuje shoda, že manažer Detroitu Steve Yzerman předvedl další lišácký tah. Radovat se může i Vrána, který v Detroitu potká Čechy Filipa Zadinu s Filipem Hronkem a konečně může být křídelníkem číslo jedna.

Aktualizováno před 11 minutami

Italský expremiér Berlusconi oznámil, že nebude kandidovat na prezidenta

Bývalý italský premiér Silvio Berlusconi se rozhodl nekandidovat na italského prezidenta. Informoval o tom v sobotu v prohlášení. Podle agentury Reuters tím odpadla překážka v jednáních před parlamentním hlasováním, které začne 24. ledna.

Za favorita voleb je považován současný premiér a bývalý šéf Evropské centrální banky Mario Draghi. Vzhledem k obavám, že by jeho odchod z čela kabinetu mohl vyvolat předčasné volby však podle Reuters stále není jasné, zda jej podpoří široká škála stran, které stojí za jeho koalicí.

Berlusconi řekl, že chce, aby Draghi setrval v čele vlády až do přirozeného konce mandátu, tedy do roku 2023.

"Rozhodl jsem se udělat další krok na cestě k národní odpovědnosti a požádal jsem ty, kteří to navrhli, aby neuvedli mé jméno v nominaci na prezidenta republiky," uvedl Berlusconi.

před 58 minutami

Sevilla proti Vigu zachránila remízu a v La Lize ztrácí tři body na Real

Fotbalisté Sevilly ve 22. kole španělské ligy doma s Vigem dotáhli dvoubrankovou poločasovou ztrátu a remizovali 2:2. Z druhého místa neúplné tabulky ztrácí tři body na vedoucí Real Madrid, který má k dobru nedělní zápas s Elche.

Celtě se v Seville povedl závěr prvního poločasu a během tří minut se trefili Cervi a Aspas. Domácím po změně stran zachránili bod náhradníci. Nejprve v 71. minutě snížil Gómez a chvíli nato vyrovnal Torres. Andaluský tým protáhl ligovou šňůru bez porážky na osm utkání, ale dvakrát po sobě jen remizoval.