Okradli jste Nashville o vedení, spílají fanoušci rozhodčím. Rozhodující finále NHL má kaňku

Daniel Poláček Daniel Poláček
12. 6. 2017 9:45
Pittsburgh obhájil Stanley Cup, sérii ukončil výhrou 2:0, přičemž rozhodující trefu vsítil 95 vteřin před třetí sirénou. O to víc může hokejisty Nashvillu mrzet situace z druhého dějství, při níž kvůli chybnému hvizdu rozhodčího přišli o vedení.
Neuznaný gól Nashvillu | Video: YouTube

Praha - Tenhle hořký moment zůstane fanouškům Nashvillu v paměti dlouho. Přišel v šestém finále NHL za stavu 0:0.

Filip Forsberg zkraje druhé třetiny vypálil z levého kruhu a brankář Matt Murray dokázal puk zkrotit jen částečně. Než zjistil, kam mu proklouzl, úspěšně dorážel do prázdné brány pohotový Colton Sissons. Útočník Predators pocítil euforii, ale jen chvilkovou.

Rozhodčí nemohli trefu uznat, protože jeden z nich - Kevin Pollock - krátce po Murrayho zásahu chybně foukl do píšťalky, aby přerušil hru, byť měla pokračovat. Skóre zůstalo 0:0.

Sissons po utkání přiznal, že od sudího de facto slyšel omluvu. Spokojený však být nemohl: "Bylo to dost unáhlené písknutí. Myslím, že o tom nikdo nepochybuje."

"Je to těžké, ale takový je sport," komentoval křivdu Mike Fisher, kapitán Nashvillu. "Lidé chybují v každém sportu. Nebylo to záměrné."

I proto, že Sissons, smolař zápasu, nastřelil v 54. minutě tyč, zvítězil Pittsburgh 2:0 a celkově sérii ovládl 4:2. V šestém finále každopádně měl prohrávat 0:1. V anketě stanice Sportsnet drtivá většina lidí uvedla, že rozhodčí okradli Nashville o gól.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Slovenský parlament odmítl návrh na zpřísnění pravidel interrupcí

Ženy na Slovensku nebudou muset na podstoupení interrupce čekat po poučení lékařem déle než dosud, rozhodl v úterý hlasováním parlament. Zpřísnění pravidel prosazovala konzervativní skupina poslanců vládního hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OLANO) premiéra Igora Matoviče. Projednávaná předloha i hlasování o ní rozdělily koalici, která má ve sněmovně pohodlnou většinu. Počet interrupcí na Slovensku dlouhodobě klesá.

Návrh počítal kromě jiného s tím, že interrupci bude možné vykonat až po čtyřech dnech od chvíle, co lékař odešle hlášení o poučení ženy o zákroku či například o možnosti absolvovat utajený porod národnímu centru zdravotnických informací. To by znamenalo zdvojnásobení lhůty, která se ale neuplatňuje v případě ohrožení zdraví nebo života ženy.

Zdroj: ČTK
Další zprávy