Okradli jste Nashville o vedení, spílají fanoušci rozhodčím. Rozhodující finále NHL má kaňku

Daniel Poláček Daniel Poláček
12. 6. 2017 9:45
Pittsburgh obhájil Stanley Cup, sérii ukončil výhrou 2:0, přičemž rozhodující trefu vsítil 95 vteřin před třetí sirénou. O to víc může hokejisty Nashvillu mrzet situace z druhého dějství, při níž kvůli chybnému hvizdu rozhodčího přišli o vedení.
Neuznaný gól Nashvillu | Video: YouTube

Praha - Tenhle hořký moment zůstane fanouškům Nashvillu v paměti dlouho. Přišel v šestém finále NHL za stavu 0:0.

Filip Forsberg zkraje druhé třetiny vypálil z levého kruhu a brankář Matt Murray dokázal puk zkrotit jen částečně. Než zjistil, kam mu proklouzl, úspěšně dorážel do prázdné brány pohotový Colton Sissons. Útočník Predators pocítil euforii, ale jen chvilkovou.

Rozhodčí nemohli trefu uznat, protože jeden z nich - Kevin Pollock - krátce po Murrayho zásahu chybně foukl do píšťalky, aby přerušil hru, byť měla pokračovat. Skóre zůstalo 0:0.

Sissons po utkání přiznal, že od sudího de facto slyšel omluvu. Spokojený však být nemohl: "Bylo to dost unáhlené písknutí. Myslím, že o tom nikdo nepochybuje."

"Je to těžké, ale takový je sport," komentoval křivdu Mike Fisher, kapitán Nashvillu. "Lidé chybují v každém sportu. Nebylo to záměrné."

I proto, že Sissons, smolař zápasu, nastřelil v 54. minutě tyč, zvítězil Pittsburgh 2:0 a celkově sérii ovládl 4:2. V šestém finále každopádně měl prohrávat 0:1. V anketě stanice Sportsnet drtivá většina lidí uvedla, že rozhodčí okradli Nashville o gól.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Prostějovská nemocnice dostala od sportovců 300 tisíc korun

Celkem 300 tisíc korun mezi sebou v Prostějově vybrali bývalí i současní sportovci a manažeři s cílem podpořit boj proti koronaviru. Na daru pro místní nemocnici se podíleli například bývalý tenisový reprezentant Jiří Novák, jeho současný daviscupový kolega Jiří Veselý nebo basketbalista Lukáš Palyza. Společně s nimi věnoval peníze také sportovní manažer Miroslav Černošek.

"Mně ten nápad přišel od prvního okamžiku velice dobrý. V současné situaci, kdy se lidi musí semknout, jsem byl od první chvíle připraven jakkoli přispět," řekl České televizi Veselý, který věnoval 50 tisíc korun stejně jako někdejší pátý hráč světa Novák a daviscupový kapitán Jaroslav Navrátil.

Symbolický šek od nich dnes převzal primátor František Jura. "Sportovci, které město dlouhodobě podporuje, se nyní rozhodli naopak pomoci městu," řekl Černošek na webu prostějovské radnice.

Předsedkyně představenstva nemocnice Marie Marsová uvedla, že peníze budou rozděleny mezi zdravotníky, kteří jsou v době pandemie nejvytíženější. "Lékaři, sestry a další personál jsou v pomyslné první linii. Dáváme jim tak signál, že víme, co pro nás dělají, a velmi si jejich nasazení vážíme," dodal primátor Jura.

Další zprávy