Video: Divočina v Pittsburghu. Fanoušci jásali nad prázdným kluzištěm, pak řádili v ulicích

Sport Sport
12. 6. 2017 8:48
To se neomrzí! Průmyslové město na západě Pensylvánie zaplavila žlutomodrá přílivová vlna. Fanoušci Pittsburghu opět po roce slaví vítězství Tučňáků ve Stanley Cupu, a to tak, že během nočního mejdanu musela několikrát zasahovat policie.
Takhle se slaví v Pittsburghu
Takhle se slaví v Pittsburghu | Foto: ČTK

Pittsburgh - Fanoušci Pittsburghu po vítězství ve finálové sérii nad Nashvillem 4:2 vyrazili do města, aby obhajobu triumfu ve Stanley Cupu pořádně oslavili. Tradičním místem bujarého veselí byla jako East Carson Street na South Side.

Noční program odstartovala  přesná trefa Patrica Hörnqvista minutu a půl před koncem zápasu. V ten moment vybuchla nadšením natřískaná hala v Pittsburghu, v níž diváci sledovali zápas v Nashvillu na velké kostce nad ledem.

Po zkušenostech z minulého roku bezpečnostní složky už dopředu avizovaly, že omezí přístup do jižní části města, aby nedošlo k nějaké tragédii. I tak se ale v ulicích po zápase sešly desetitisíce slavících fanoušků.

Šílenství vypuklo také v pittsburghském obchodě Dick´s Sporting Goods,oficiálním obchodě s reklamními předměty Tučňáků, jehož majitelé protáhli otevírací hodiny a jak vidno, dobře udělali…

Město ovšem čeká ještě celá řada oficiálních akcí. S příslibem dalšího slavení přispěchal hned i starosta Pittsburghu. "Jsme zvyklí být mistři. Nyní společně s klubem intenzivně pracujeme na plánu oslav," tweetoval pár hodin po utkání.

 

Právě se děje

Další zprávy