NHL po zemětřesení: Pět Čechů změnilo klub, vyprodaní Rangers přivedli Chytilovi hvězdu z dvacítky

Daniel Poláček Daniel Poláček
27. 2. 2018 14:31
V pondělí večer českého času zabouchla hokejová NHL dveře za všemi přestupy. Favorité zbrojili na Stanley Cup, poražení prodávali. Dres změnilo pět Čechů a dva Slováci. Největší bomba přišla na poslední chvíli. Podívejte se na nejvýznamnější únorové výměny za Atlantikem.
Nezvyklý pohled. Tomáš Plekanec v dresu Toronta.
Nezvyklý pohled. Tomáš Plekanec v dresu Toronta. | Foto: Reuters
hokej, NHL 2017/2018, Tampa Bay - Toronto, Tomáš Plekanec, Roman Polák
hokej, NHL 2017/2018, Tampa Bay - Toronto, Tomáš Plekanec, Roman Polák | Foto: Reuters

Do Toronta: Tomáš Plekanec, Kyle Baun

Do Montrealu: volba ve 2. kole draftu 2018, Kerby Rychel, Rinat Valijev

Plekanec hrál v NHL jedině za Montreal. Ten ale přestal věřit v play-off, a tak 35letého Čecha poslal k odvěkému rivalovi. Získal především cenný výběr v draftu. Ostatní položky výměny jsou farmáři. Plekanec odstartoval v Torontu ve čtvrté lajně. Půlku z šestimilionového platu v dolarech mu nadále hradí bývalý zaměstnavatel, což je v podobných trejdech vcelku obvyklé.

 

Právě se děje

před 30 minutami

Chci, aby bylo Česko lídrem v inovacích, řekl Babiš v New Yorku

Česká republika chce být zemí budoucnosti a stát se tím, kdo v inovacích udává tón. V New Yorku to na fóru Concordia Summit, které se koná jako doprovodná akce k Valnému shromáždění OSN, prohlásil český premiér Andrej Babiš. "Jako jedna z nejvíce industrializovaných zemí v Evropě se musíme soustředit na inovace, abychom zajistili naši konkurenceschopnost," řekl Babiš. Zmínil, že národní strategie je založena na devíti tematických pilířích od podpory prostředí, které umožní vznik nových podniků, přes podporu vzdělání a výzkumu po digitalizaci a technologický rozvoj.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Jandová dojela v časovce juniorek na 25. místě, Vacek 42.

Mathias Vacek skončil v časovce juniorů na mistrovství světa v silniční cyklistice v britském Harrogate na 42. místě a další český jezdec Pavel Bittner dojel na 53. pozici. Z triumfu se radoval Ital Antonio Tiberi, který zvládl 27,6 kilometru dlouhou trať za 38:28,25 minuty.

V kategorii juniorek obsadila Veronika Jandová 25. místo a Kristýna Burlová skončila na 37. pozici. Zlato získala Ruska Ajgul Garejevová, jež 13,7 kilometru absolvovala za 22:16 minuty.

Další zprávy