NHL po zemětřesení: Pět Čechů změnilo klub, vyprodaní Rangers přivedli Chytilovi hvězdu z dvacítky

Daniel Poláček Daniel Poláček
27. 2. 2018 14:31
V pondělí večer českého času zabouchla hokejová NHL dveře za všemi přestupy. Favorité zbrojili na Stanley Cup, poražení prodávali. Dres změnilo pět Čechů a dva Slováci. Největší bomba přišla na poslední chvíli. Podívejte se na nejvýznamnější únorové výměny za Atlantikem.
hokej, NHL 2017/2018, Tampa Bay - Toronto, Tomáš Plekanec, Roman Polák
hokej, NHL 2017/2018, Tampa Bay - Toronto, Tomáš Plekanec, Roman Polák | Foto: Reuters

Do Toronta: Tomáš Plekanec, Kyle Baun

Do Montrealu: volba ve 2. kole draftu 2018, Kerby Rychel, Rinat Valijev

Plekanec hrál v NHL jedině za Montreal. Ten ale přestal věřit v play-off, a tak 35letého Čecha poslal k odvěkému rivalovi. Získal především cenný výběr v draftu. Ostatní položky výměny jsou farmáři. Plekanec odstartoval v Torontu ve čtvrté lajně. Půlku z šestimilionového platu v dolarech mu nadále hradí bývalý zaměstnavatel, což je v podobných trejdech vcelku obvyklé.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Na Aljašce udeřilo zemětřesení, úřady varují před vlnou tsunami

Americké úřady dnes vydaly varování před ničivou vlnou tsunami poté, co Aleutské ostrovy ležící u Aljašky postihlo silné zemětřesení, dosahující podle americké geologické služby síly 7,5 stupně. Oznámily to dnes tiskové agentury.

Výstraha amerického střediska pro varování před tsunami se týká měst Sand Point a Cold Bay na Aleutách a města Kodiak na stejnojmenném ostrově, poznamenala agentura Reuters s tím, že tato města leží v řídce osídlené oblasti.

Epicentrum zemětřesení se nalézalo 94 kilometrů jihovýchodně od Sand Point. Otřesy vycházely z hloubky 41 kilometrů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy