Vnikal ženě do auta, odhaloval si hýždě. Megahvězda NHL čelí bizarnímu obvinění

jzp jzp
25. 9. 2019 16:56
Jedna z největších hvězd hokejové NHL Auston Matthews by v krajním případě mohl jít do vězení. A to kvůli bizarnímu nočnímu prohřešku, kterého se měl dopustit v květnu.
Auston Matthews na tiskové konferenci před nadcházející sezonou.
Auston Matthews na tiskové konferenci před nadcházející sezonou. | Foto: ČTK

Někteří odborníci předpokládali, že Matthewse brzy ohlásí jako nového kapitána torontských Maple Leafs. Místo pocty však přišla nečekaná novinka.

Mladý útočník je obviněný z výtržnictví v arizonském městě Scottsdale, kde vyrůstal. Ve dvě hodiny ráno se měl vkrádat do auta cizí ženy a později si stáhnout kalhoty a z místa činu odkráčet.

O květnovém incidentu informovala zámořská média. Policejní oddělení ve Scottsdale ho potvrdilo.

Jde o vskutku bizarní příhodu, zvlášť s přihlédnutím k tomu, že 22letý Matthews je jednou z ikon zámořské NHL. Před půl rokem podepsal pětiletou smlouvu, která mu zaručuje třetí nejvyšší roční plat v lize: 11,6 milionu dolarů. Zároveň je jedním z kandidátů na nového kapitána Toronta. Teď jeho šance poklesly. 

Matthews ani jeho agent incident nekomentovali.

Maple Leafs podle oficiálního vyjádření berou událost na vědomí, přičemž podotýkají: "Auston spolupracuje s příslušnými orgány, ale ani on, ani my nebudeme vzhledem k respektu k celému procesu poskytovat žádné další komentáře."

Policejní zpráva tvrdí, že k incidentu došlo 26. května ve dvě hodiny ráno. Pracovnice bezpečnostní služby Fayola Dozitheeová byla podle své výpovědi zamčená v autě před bytovým komplexem, kde Matthews žije. Když zjistila, že se jí do vozidla někdo vkrádá, vystoupila, aby zjistila, o koho jde.

Při činu uviděla Matthewse a jeho kamarády, kteří prý chtěli z legrace zjistit, jak žena zareaguje.

Dozitheeová mužům, kteří podle ní vypadali opile, vylíčila, že jako válečná veteránka trpí těžkou posttraumatickou stresovou poruchou. Nechápala, že jim vkrádání se do cizího auta může přijít vtipné.

Jeden z Matthewsových kamarádů ženu požádal, aby nadřízeným nic nehlásila, ale ona opáčila, že příhoda je zachycená na kameře, takže bude nahlášená. Následně muže požádala, aby šli pryč.

Mezitím už Matthews odcházel. V průběhu cesty si ale ještě stáhl kalhoty, nikoliv však spodní prádlo, a chytil se za hýždě. Se staženými kalhotami pak pokračoval v chůzi směrem k výtahu, což podle policie potvrzuje videozáznam.

Případ se dnes bude řešit v rámci předběžného slyšení, po něm může následovat soud. Za výtržnictví, kterého se Matthews měl dopustit, hrozí v Arizoně pokuta do dvou a půl tisíc dolarů a až šestiměsíční vězení.

I pokud hvězdný Američan vyjde z choulostivé situace bez vážných následků, není jisté, zda mu noční příhodu odpustí Toronto, které - stejně jako jiné kluby NHL - dbá na chování svých hráčů mimo led. Před lety suspendovalo Nazema Kadriho na tři zápasy za to, že kvůli neprofesionálnímu chování přišel pozdě na sraz mužstva.

Matthewsův možný prohřešek se zdá být vážnější.

 

Právě se děje

před 39 minutami

Jednání mezi EU a Británií stále váznou, budou pokračovat v neděli

Přes pokrok v řadě oblastí přetrvávají v jednáních mezi Evropskou unií a Británií neshody, které brání uzavření dohody o pobrexitových vztazích. Ve společném prohlášení po dnešním podvečerním telefonátu to uvedla předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová a britský premiér Boris Johnson. Šéfové vyjednávacích týmů po jednodenní přestávce opět zasednou k intenzivním rozhovorům v neděli v Bruselu.

Británie z Evropské unie odešla letos 31. ledna a na Silvestra skončí přechodné období určené k vyjednání dohody. Obě strany mají již větší část textu hotovou, uzavření smlouvy však stále brání spor o pravidla hospodářské soutěže, dohled nad řešením sporů a rybolovná práva v britských vodách.

před 1 hodinou

Nor Granerud vyhrál závod v Nižním Tagilu a vede SP skokanů

Norský skokan na lyžích Halvor Granerud vyhrál závod Světového poháru v Nižním Tagilu a po druhém triumfu v sezoně se dostal do čela průběžného pořadí seriálu. Ve vedení vystřídal vítěze úvodních dvou závodů Markuse Eisenbichlera, kterému v Rusku vůbec nevyšlo druhé kolo a z prvního místa se propadl na 28. příčku.

Až na stupně vítězů se naopak po pokaženém prvním kole prodral Nor Robert Johansson. Výkonem 142,5 m ve finále o metr překonal rekord můstku, který loni stanovil jeho krajan Johan Andre Forfang, a zlepšení o 22 metrů ho v konečném pořadí vyneslo z 25. na třetí příčku.

Čtyřiadvacetiletý Granerud předvedl vyrovnané pokusy 132,5 a 132 metrů a navázal na výhru v závěrečném závodě v Ruce. Druhý dnes skončil Rakušan Daniel Huber, jenž skočil 131 a 133 m a dokonale zastoupil kvůli koronaviru chybějící kolegy z reprezentačního áčka.

Devětadvacetiletý mistr světa Eisenbichler dnes první kolo suverénně ovládl a po skoku dlouhém 136,5 metru vedl před Granerudem o 11,1 bodu. Při finálovém pokusu ho ale rozhodil poryv větru hned za odrazovou hranou a Němec zapsal pouhých 80 metrů.

Čeští reprezentanti v Nižním Tagilu kvůli koronaviru nestartovali. Poté, co měl při předchozí zastávce v Ruce pozitivní test na covid-19 Filip Sakala, se celý tým zdržel ve Finsku v karanténě a nestihl přesun speciálem do Ruska. Po úterním přesunu domů se skokani chystají na mistrovství světa v letech na mamutím můstku ve slovinské Planici, které se uskuteční od 10. do 13. prosince.

Závod SP ve skocích na lyžích v Nižním Tagilu (Rusko):

1. Granerud (Nor.) 270,0 b. (132,5+132 m), 2. Huber (Rak.) 255,7 (131+133), 3. Johansson (Nor.) 254,1 (120,5+142,5), 4. Lackner (Rak.) 249,3 (128,5+131), 5. Paschke (Něm.) 241,6 (128+126,5), 6. Zniszczol (Pol.) 230,6 (131+122), 7. Klimov (Rus.) 230,5 (132+120,5), 8. J. Sato (Jap.) 230,2 (127,5+124), 9. Lanišek (Slovin.) 227,3 (125+123), 10. Schiffner (Rak.) 223,9 (124+123).

Průběžné pořadí SP (po 4 z 28 závodů): 1. Granerud 300, 2. Eisenbichler (Něm.) 283, 3. J. Sato 163, 4. Kubacki (Pol.) 144, 5. Geiger (Něm.) 141, 6. Huber 140.

Zdroj: ČTK
Další zprávy